reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety

Rozwiązania
0
witam
Data ostatniej miesiączki 06.02.
Jestem w ciąży po raz drugi. W pierwszej ciąży w sierpniu urodziłam martwą córeczkę w 33 tc. Niewiadomo co było przyczyną zgonu. Serduszko w brzuszku po prostu przestało bić. Niedawno dowiedziałam się, że znów zostanę mamą. Niestety, żeby nie było tak kolorowo okazało się, że jest to prawdopodobnie ciąża pozamaciczna umiejscowiona w jajniku. Z racji tego, że nie wierzyłam do końca lekarzowi ginekologowi udałam się do szpitala - lekarze potwierdzili, że tak może być i zostawili mnie na obserwacji. Dawali mi nadzieję, ze być może jest to młodsza ciąża przez moje długie (ok 32 dniowe) i nieregularne cykle. Beta z dnia na dzień ładnie rosła i po tygodniu pokazał się piękny zarodek 0,25mm. Wg usg 5w6d. I wg ostatniej miesiączki tak samo. Wypisano mnie ze szpitala z betą 2850 (18.03) I zaleceniem aby do tygodnia zjawić się u lekarza w celu sprawdzenia czy jest już serduszko. Tak też zrobiłam i 6 dni po wypisie zjawiłam się u lekarza (24.03) Diagnoza - pęcherzyk rośnie ale płód nie rośnie. Ledwo go widać. „Jeżeli mam być szczery to nie widzę tego zbyt dobrze”. Lekarz dał mi skierowanie na betę i kazał zjawić się na wizytę w najbliższą środę(1.04)

Beta z dnia 25.03 - 28.583

Beta z dnia 27.03 - 47.106

Teraz wg ostatniej miesiączki powinnam być w 7w1d

Co myślicie o tych wynikach? Odchodzę od zmysłów tymbardziej, ze ta ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka. Czy tak duży przyrost bety może oznaczać, ze dziecko musi prawidłowo się rozwijać czy może być tak,że beta rośnie bo rośnie pęcherzyk ale zarodek obumarł? Może komputer u lekarza źle pokazał i dziecko zaczęło rosnąć?

Zaznaczę, ze dziecko przy wypisie ze szpitala miało 0,25mm a u lekarza na wizycie 6 dni później 0,20 mm. Raczej niemożliwe, zeby się skurczyło wiec może to kwestia złego sprzętu?

Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?

reklama

kasiaa91

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
witam
Jestem w ciąży po raz drugi. W pierwszej ciąży w sierpniu urodziłam martwą córeczkę w 33 tc. Niewiadomo co było przyczyną zgonu. Serduszko w brzuszku po prostu przestało bić. Niedawno dowiedziałam się, że znów zostanę mamą. Niestety, żeby nie było tak kolorowo okazało się, że jest to prawdopodobnie ciąża pozamaciczna umiejscowiona w jajniku. Z racji tego, że nie wierzyłam do końca lekarzowi ginekologowi udałam się do szpitala - lekarze potwierdzili, że tak może być i zostawili mnie na obserwacji. Dawali mi nadzieję, ze być może jest to młodsza ciąża przez moje długie (ok 32 dniowe) i nieregularne cykle. Beta z dnia na dzień ładnie rosła i po tygodniu pokazał się piękny zarodek 0,25mm. Wg usg 5w6d. I wg ostatniej miesiączki tak samo. Wypisano mnie ze szpitala z betą 2850 (18.03) I zaleceniem aby do tygodnia zjawić się u lekarza w celu sprawdzenia czy jest już serduszko. Tak też zrobiłam i 6 dni po wypisie zjawiłam się u lekarza (24.03) Diagnoza - pęcherzyk rośnie ale płód nie rośnie. Ledwo go widać. „Jeżeli mam być szczery to nie widzę tego zbyt dobrze”. Lekarz dał mi skierowanie na betę i kazał zjawić się na wizytę w najbliższą środę(1.04)

Co myślicie o tych wynikach? Odchodzę od zmysłów tymbardziej, ze ta ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka. Czy tak duży przyrost bety może oznaczać, ze dziecko musi prawidłowo się rozwijać czy może być tak,że beta rośnie bo rośnie pęcherzyk ale zarodek obumarł? Może komputer u lekarza źle pokazał i dziecko zaczęło rosnąć?

Zaznaczę, ze dziecko przy wypisie ze szpitala miało 0,25mm a u lekarza na wizycie 6 dni później 0,20 mm. Raczej niemożliwe, zeby się skurczyło wiec może to kwestia złego sprzętu?

Wzrost bety uzależniony jest od pęcherzyka i niestety nawet w ciążach z pustym jajem płodowym beta może przyrastać idealnie.

Rozwiązania
0
Cześć
Byłam w takiej samej sytuacji co Ty, Beta pięknie rosła niestety zarodek w 6 tygodniu zatrzymał się, przestał rosnąć, brak bijącego serduszka. Betę miałam wysoką ok.45000 za tydzień poszłam oznaczyć znowu i spadła do 43000. U mnie to oznaczało poronienie zatrzymane. Po kilku dniach pojechałam do szpitala i potwierdziło się najgorsze. Wykonano indukcję poronienia a potem łyżeczkowanie. Moim zadaniem oznacz jeszcze BHCG sprawdź jaki masz przyrost.

Fado123

Rozwiązania
3
Beta ładnie rośnie, ale jak koleżanka wyżej, to od pęcherzyka zależy, teraz się wszystko okaże, bo w 7 tc to już powinno być serduszko, trzymam mocno kciuki

Rozwiązania
0
Cześć
Byłam w takiej samej sytuacji co Ty, Beta pięknie rosła niestety zarodek w 6 tygodniu zatrzymał się, przestał rosnąć, brak bijącego serduszka. Betę miałam wysoką ok.45000 za tydzień poszłam oznaczyć znowu i spadła do 43000. U mnie to oznaczało poronienie zatrzymane. Po kilku dniach pojechałam do szpitala i potwierdziło się najgorsze. Wykonano indukcję poronienia a potem łyżeczkowanie. Moim zadaniem oznacz jeszcze BHCG sprawdź jaki masz przyrost.
Napisałam tam wyniki swojej bety. Ona wciąż rośnie

Rozwiązania
0
Ja bym oznaczyła jeszcze BHCG dla świętego spokoju. Może być tak że zarodek potrzebuje więcej czasu.
A to moje wyniki 24.02-22188, 26.02-32840, 02.03-47964, 09.03-42837

Netiaskitchen

Rozwiązania
0
witam

Hej, widzę ze nikt Ci tego nie napisał, ale ten pomiar wielkosci zrobiony w szpitalu przy becie 2800 to nie mogla być wielkość zarodka, tylko pecherzyka ciążowego. Bo zarodek jest widoczny dużo poźniej. Tak więc nie obawialabym się tego rzekomego braku wzrostu zarodka. Teraz kluczowe jest zrobienie usg na którym będzie możliwość sprawdzenia jak wyglada zarodek znajdujący się w pecherzyku i czy ma tętno. W 7tc już wg mnie powinno być to widać. Oznaczanie bety teraz już dużo Ci nie pomoże. Powodzenia ✊✊✊

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Hej. Bardzo mi przykro ze kestes w takie sytuacji ;( jak przeczytałam o stracie w 33 tc to az zaklnelam (jestem obecnie w 34 tc po dwóch wcześniejszych stratavh) i nie wyobrażam sobie tego. 😔 dla mnie nie ma takiej możliwości aby w tak zaawansowanej coazy nie byko jakiejs przyczyny...ale to moje zdanie
Co do drugiej ciąży to owszem pęcherzyk może się skurczyc (ja tak mialam ze nieprawidlowo sie rozwijał pomimo dobrej bety, nawet bylo bicie serduszka na jednym usg, bardzo słabe, na drugim widoczne na elranie ale nie do wylapania przez sprzęt, na trzecim juz niestety nie bilo. Byla wada genetyczna ) i może tez być tak ze to wina sprzętu.
(Szpitalne obliczaly mi szyjke na 3 cm a sprzer mojego lekarza na 4 cm)
Także pozostaje tylko czekac. Nic więcej. Mocno trzymam kciuki bo wiele jest historii ze serduszko pojawia sie pozniej ;)

reklama

Mała.czarna

Rozwiązania
0
witam
Jestem w ciąży po raz drugi. W pierwszej ciąży w sierpniu urodziłam martwą córeczkę w 33 tc. Niewiadomo co było przyczyną zgonu. Serduszko w brzuszku po prostu przestało bić. Niedawno dowiedziałam się, że znów zostanę mamą. Niestety, żeby nie było tak kolorowo okazało się, że jest to prawdopodobnie ciąża pozamaciczna umiejscowiona w jajniku. Z racji tego, że nie wierzyłam do końca lekarzowi ginekologowi udałam się
do szpitala - lekarze potwierdzili, że tak może być i zostawili mnie na obserwacji. Dawali mi nadzieję, ze być może jest to młodsza ciąża przez moje długie (ok 32 dniowe) i nieregularne cykle. Beta z dnia na dzień ładnie rosła i po tygodniu pokazał się piękny zarodek 0,25mm. Wg usg 5w6d. I wg ostatniej miesiączki tak samo. Wypisano mnie ze szpitala z betą 2850 (18.03) I zaleceniem aby do tygodnia zjawić się u lekarza w celu sprawdzenia czy jest już serduszko. Tak też zrobiłam i 6 dni po wypisie zjawiłam się u lekarza (24.03) Diagnoza - pęcherzyk rośnie ale płód nie rośnie. Ledwo go widać. „Jeżeli mam być szczery to nie widzę tego zbyt dobrze”. Lekarz dał mi skierowanie na betę i kazał zjawić się na wizytę w najbliższą środę(1.04)

U mnie również w 2 ciąży beta rosła praktycznie idealnie a niestety okazało się że to puste jajo płodowe.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O Zarodek nie rośnie Potrzebuję porady 10
Martanna89 Zarodek nie rośnie, a serce bije Ciąża, poród, połóg 2
K Zarodek rosnie, a pecherzyk nie. Ciąża, poród, połóg 6
Majowy cud 7 tydzien ciazy brak zarodka i serduszka... Ciąża, poród, połóg 31
M 6+6 Czy powinno już być widać zarodek? Ciąża, poród, połóg 17
S Koszmarna diagnoza, ale zarodek rosnie... Moze ktos pomoze... Potrzebuję porady 28
KasiaRyba Test pozytywny, USG 2 mm zarodek, minęło 7 dni , ale testy już negatywne Potrzebuję porady 36
LadySnow Kiedy po raz 1 zobaczyłyście zarodek? Potrzebuję porady 18
Joaszka Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om Potrzebuję porady 39
A Kiedy powstaje zarodek? Potrzebuję porady 3
A Kiedy uwidacznia się zarodek? Potrzebuję porady 1
D Zarodek BB położna radzi mamom 3
D Zarodek Ciąża, poród, połóg 3
Maidenhead Oczekiwanie na pozytywny wynik, jak wczesnie? Potrzebuję porady 4
Czerwonatruskawka Pęcherzyk ciążowy a zarodek Potrzebuję porady 2
Z Zarodek 9tydzien pęcherzyk 8tydzien BB położna radzi mamom 1
Czerwonatruskawka Zarodek w pęcherzyku? Potrzebuję porady 9
D Określenie wieku ciąży Potrzebuję porady 13
agula26 Za duży pęcherzyk, za mały zarodek i brak serduszka Potrzebuję porady 35
marta.marta.marta dziwna ciąża Ciąża, poród, połóg 8
J Za mały zarodek brak akcji serduszka Ciąża, poród, połóg 8
A Ciaza zbyt maly zarodek Potrzebuję porady 10
F Proszę o odpowiedz , pomocy , pęcherzyk Potrzebuję porady 18
R Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 4
M Zarodek w środku macicy Ciąża, poród, połóg 2
1 Znikający zarodek? Ciąża, poród, połóg 59
W Czy zarodek się rozwija? Potrzebuję porady 5
happymum20 Zbyt mały zarodek Staramy się 5
K Malejący zarodek? Ciąża, poród, połóg 5
E 5 TC, pęcherzyk jak łezka, niewidoczny zarodek i bóle brzucha, martwię się :( Ciąża, poród, połóg 4
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
Aaazym Nie mogę zajść w ciążę Staramy się 26
Katarzyna32 Ruchów dziecka nie odczuwam Potrzebuję porady 24
M Trzydniówka czy nie Potrzebuję porady 3
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
rossig Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️ Staramy się 828
L Ciąża czy nie ciąża? Potrzebuję porady 19
Mythopoeia Jak rozszerzać dietę dziecku, które nie siedzi? Potrzebuję porady 27
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 19
aniaslu Zadaj pytanie pediatrze. Odpowie na nie 23.04 o godz.11 Potrzebuję porady 20
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
SuperMama321 Mój syn nie chcę się myć bo ogląda jutubera "friza" Potrzebuję porady 9
Jarzynka 3 miesięczne niemowle nie chce pić mleka Potrzebuję porady 22
C Niemowle nie chce samo jeść Żywienie 12
Kejti92 Ciaza czy nie ciaza 🤔 Staramy się 11
D Niemowlę nie chce pić z butelki Żywienie 11
Elencza Prawie 8-miesieczniak nie przekręca się z brzucha Potrzebuję porady 16
Elencza 8-miesiecy- nie przekręca się z brzucha na plecy BB położna radzi mamom 2
C Córka ma 9 miesięcy nie wypowiada sylab Potrzebuję porady 8