reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zarodek nisko ułożony

W

Wercia999

Gość
Dzień dobry, dzisiaj 04.05 byłam u ginekologa na USG to 5tydz i 5dni ciąży . Pani ginekolog powiedziała, że zarodek jest nisko ułożony i nic nie powiedziała, zapytałam się czy to coś poważnego odpowiedziała, że nie jest to nic poważnego bo macica się powiększa. Jak myślicie czy to może być coś poważnego?
Czy mam się martwić?
Poniżej zdjęcie
 

Załączniki

  • IMG_20230504_180726.jpg
    IMG_20230504_180726.jpg
    620,6 KB · Wyświetleń: 313
reklama
Skoro lekarz powiedział, że nie masz powodów do zmartwień, to dlaczego się martwisz?
Tak, macica rośnie, pozycja zarodka jeszcze może ulec zmianie, zdarza się dość często że łożysko które jest jakby przodujące na późniejszym etapie ciąży się "podnosi" (sformułowanie użyte przez moją gin).
 
Moje dziecko było nisko ułożone od samego początku. Jeśli chodzi o rozwój to wszystko ok,.jednak zawsze był problem z badaniami ponieważ główkę miał pod moją kością łonową. W miarę upływu ciąży miałam coraz większy nacisk na pęcherz, odbyt i pod koniec ogólnie już ledwo chodziłam.ok 34tc zaczęła mi się skracać szyjka i miałam już duże skurcze ponieważ bardzo napierał główką na szyjke. Skończyło się założeniem pesara i oszczędnym trybem życia. Urodziłam w38tc chwilę po zdjęciu pesaara
 
Dzień dobry, dzisiaj 04.05 byłam u ginekologa na USG to 5tydz i 5dni ciąży . Pani ginekolog powiedziała, że zarodek jest nisko ułożony i nic nie powiedziała, zapytałam się czy to coś poważnego odpowiedziała, że nie jest to nic poważnego bo macica się powiększa. Jak myślicie czy to może być coś poważnego?
Czy mam się martwić?
Poniżej zdjęcie
Lekarz mówi, że to nic poważneto, a Ty pytasz, czy to coś poważnego :D
Nie, lekarz odpowiedział na Twoje pytanie :)
 
Moje dziecko było nisko ułożone od samego początku. Jeśli chodzi o rozwój to wszystko ok,.jednak zawsze był problem z badaniami ponieważ główkę miał pod moją kością łonową. W miarę upływu ciąży miałam coraz większy nacisk na pęcherz, odbyt i pod koniec ogólnie już ledwo chodziłam.ok 34tc zaczęła mi się skracać szyjka i miałam już duże skurcze ponieważ bardzo napierał główką na szyjke. Skończyło się założeniem pesara i oszczędnym trybem życia. Urodziłam w38tc chwilę po zdjęciu pesaara
W którym tygodniu ciąży założyli Ci pessar?
 
Skoro lekarz powiedział, że nie masz powodów do zmartwień, to dlaczego się martwisz?
Tak, macica rośnie, pozycja zarodka jeszcze może ulec zmianie, zdarza się dość często że łożysko które jest jakby przodujące na późniejszym etapie ciąży się "podnosi" (sformułowanie użyte przez moją gin).
Dokładnie u mnie tak było , podejrzenie przodującego a za miesiąc wytworzyło się tylne boczne łożysko :)

Będzie dobrze Autorko:)
 
reklama
Do góry