reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek rodzinny

arwen

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2009
Postów
424
Miasto
tarnow
Witam

jestem osoba bezrobotna o 2009 roku, moj maz w 2011 byl za granica do 3 lipca, pozniej nie pracaowal byl zarejestrowany w urzedzie pracy- zasilek dla bezrobotnych dostal po po 2 miesiacach od zarejestrowania. na bezrobociu przebyl do grudnia 2011 r, z dniem 1 stycznia dostal prace w polskiej firmie, otrzymuje pensje w wysokosci 1100 na reke. Ja spodziewam sie drugiego dziecka, ktore urodzi sie w tym roku we wrzesniu. Jak pytalam sie jeszce w zeszlym roku kiedy moge skladac wniosek o rodzinne to poinformowano mnie ze po roku czasu od utraty dochodu zagranicznego. chcialam prosic od porade jakie zlozyc dokumenty zeby nalezalo mi sie rodzinne
 
reklama
Witam

jestem osoba bezrobotna o 2009 roku, moj maz w 2011 byl za granica do 3 lipca, pozniej nie pracaowal byl zarejestrowany w urzedzie pracy- zasilek dla bezrobotnych dostal po po 2 miesiacach od zarejestrowania. na bezrobociu przebyl do grudnia 2011 r, z dniem 1 stycznia dostal prace w polskiej firmie, otrzymuje pensje w wysokosci 1100 na reke. Ja spodziewam sie drugiego dziecka, ktore urodzi sie w tym roku we wrzesniu. Jak pytalam sie jeszce w zeszlym roku kiedy moge skladac wniosek o rodzinne to poinformowano mnie ze po roku czasu od utraty dochodu zagranicznego. chcialam prosic od porade jakie zlozyc dokumenty zeby nalezalo mi sie rodzinne

Wykaz dokumentów znajduje się na stronie dowolnego MOPS. Szczególnie potrzebować Pani będzie aktu urodzenia dziecka, zaświadczenia o dochodach (w PL i poza PL).
 
Witam; mam pytanie czy do dochodu na osobę w rodzinie wlicza się dochód za sprzedaż działki? Od sprzedaży działki został zapłacony podatek do US. Czy to traktuje się jako dochód i biorą to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu świadczeń rodzinnych? Sprzedaż działki byli opodatkowana 19% podatkiem na Picie38
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o dokumenty potwierdzające dochód na jednego członka rodziny to najlepiej przed wyliczeniem udać się do US, bo oni i tak muszą wystawić zaświadczenie, jeśli chce się składać wniosek o zasiłek rodzinny. Z tego zaświadczenia będzie pewnie łatwiej wyliczyć.
 
wszystko ci w MOPSIE powiedzą i wyliczą sami na podstawie złożonych dokumentów, wg mnie policzą tę sprzedaż jako jednorazowy dochód ale to też zależy kiedy sprzedaliście tę działkę, bo zaśw. z US składa się za rok poprzedni, każą ci też dostarczyć zaśw. z ZUS, pity 11 itd. (przy kredycie nawet nie wymagają tylu dokumentów co w MOPSach)
 
Do góry