reklama

zasiłek rodzinny

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez arwen, 4 Wrzesień 2012.

1. arwen

arwen Fanka BB :)

Witam

jestem osoba bezrobotna o 2009 roku, moj maz w 2011 byl za granica do 3 lipca, pozniej nie pracaowal byl zarejestrowany w urzedzie pracy- zasilek dla bezrobotnych dostal po po 2 miesiacach od zarejestrowania. na bezrobociu przebyl do grudnia 2011 r, z dniem 1 stycznia dostal prace w polskiej firmie, otrzymuje pensje w wysokosci 1100 na reke. Ja spodziewam sie drugiego dziecka, ktore urodzi sie w tym roku we wrzesniu. Jak pytalam sie jeszce w zeszlym roku kiedy moge skladac wniosek o rodzinne to poinformowano mnie ze po roku czasu od utraty dochodu zagranicznego. chcialam prosic od porade jakie zlozyc dokumenty zeby nalezalo mi sie rodzinne

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Wykaz dokumentów znajduje się na stronie dowolnego MOPS. Szczególnie potrzebować Pani będzie aktu urodzenia dziecka, zaświadczenia o dochodach (w PL i poza PL).

3. reklama
  4. mala_zdw

mala_zdw Początkująca w BB

Witam; mam pytanie czy do dochodu na osobę w rodzinie wlicza się dochód za sprzedaż działki? Od sprzedaży działki został zapłacony podatek do US. Czy to traktuje się jako dochód i biorą to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu świadczeń rodzinnych? Sprzedaż działki byli opodatkowana 19% podatkiem na Picie38

Ostatnia edycja: 14 Marzec 2013
  5. marl-enna

marl-enna Zaciekawiona BB

Jeśli chodzi o dokumenty potwierdzające dochód na jednego członka rodziny to najlepiej przed wyliczeniem udać się do US, bo oni i tak muszą wystawić zaświadczenie, jeśli chce się składać wniosek o zasiłek rodzinny. Z tego zaświadczenia będzie pewnie łatwiej wyliczyć.

6. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

wszystko ci w MOPSIE powiedzą i wyliczą sami na podstawie złożonych dokumentów, wg mnie policzą tę sprzedaż jako jednorazowy dochód ale to też zależy kiedy sprzedaliście tę działkę, bo zaśw. z US składa się za rok poprzedni, każą ci też dostarczyć zaśw. z ZUS, pity 11 itd. (przy kredycie nawet nie wymagają tylu dokumentów co w MOPSach)

Poleć forum