reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdolności osmiomiesięczniaka

Nic się nie martw, na pewno wszystko jest dobrze. Może trzeba dać mu troszkę czasu żeby wszystko wróciło do stanu poprzedniego:tak:
 
reklama
Może po prostu nie widzi potrzeby przewracania się na boczki, poznał teraz nowe możliwości swojego ciała i z nich korzysta, a jak zajdzie potrzeba, żeby się przeturlać z boku na bok, to i się przekręci.

Dzieci różnie się rozwijają. Mój synek 8 miesięcy skończył 25 stycznia, nie chce siadać sam, jak go się posadzi, to siedzi, ale samemu podniesie się do pozycji półsiedzącej z podparciem na jednej rączce. Zamiast siadać woli wstawać, lekarka nie widzi w tym problemu, stwierdziła, że niektóre dzieci tak mają, że najpierw uczą się wstawać, a później samodzielnie siadać.

Najważniejsze jest to, że twój synek robi postępy, bo przecież sama napisałaś, że nauczył się siadać i raczkować, czyli rozwija się.
 
Moja córeczka skończyła 14 lutego 8 miesięcy, siedzi sama bez podparcia, ale sama się nie potrafi do pozycji siedzącej ustawić. Od jakiegoś czasu tez nie przekręca się z plecków na brzuszek, tylko chce by ją podnieś. Chętnie staje na nóżkach i wysuwa nóżki do chodzenia. Wydaje mi się że każde dziecko indywidualnie się rozwija, a to jak wspomniały poprzednie dziewczyny jest chwilowe nie korzystanie z już zdobytych umiejętności i niebawem znowu będzie trenować . Ze słów to tylko uuuu potrafi. Ma również ostatnio etap niejedzenia , to chyba kolejny skok rozwojowy.
Natomiast martwi mnie fakt , że strasznie jej chrupie w stawach kolanowych jakby coś przeskakiwało i nie wiem czy udac się z tym problemem do ortopedy.
 
Do góry