reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
katrenki - miałam dla starszej, ale ona niestety nie używała, chciała od razu tak jak my... za to młodsza popija.
Martolinka - moja prywatna pediatra też bierze 150, za to słyszałam, że sąsiadka ma zaprzyjaźnioną, która bierze 75... w końcu muszę od niej ten nr tel. wziąć.
 
Ja szczepię bezpłatnymi.
Jedynie pneumo wykupiłam.

Między szczepieniami skojarzonymi a bezpłatnymi jest tylko różnica w szczepionce kkrztuścca.
Konkretnie chodzi tylko o niego, bo tak jak Ula napisała jest on pełnokomórkowy w bezpłatnej wersji, a w płatnej oczyszczony- bardziej łagodny.

Poza tą szczepionką nie ma żadnej różnicy pod względem jakości między szczepionkami platnymi a darmowymi !!!!
Malwina i tak dostała za darmo tą oczyszczoną ze względów neurologicznych.

Koncerny zarabiają na nas wzbudzając w nas poczucie winy, że niby gorsze matki itd.
Byłoby mnie stać na te płatne, ale uznałam, że to bez sensu, nie będę dawała zarabiać naciągaczom.

Ja od początku uważałam, że dziecku nic sie nie stanie jak będzie miało tyle wkłuć ile trzeba.

Jestesmy natomiast tydzień po MMR i Malwina od nocy z pn/wt miała całą dobę gorączkę 38,5- 39 st.
Dziś dla pewności idę do lekarza ją osłuchać i sprawdzić czy to reakcja poszczepienna czy jakaś grypa.
Kataru, kaszlu, kichania brak, a wyglądała wczoraj jak wrak człowieka ....
Dziś już jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Marta to była Wasza pediatra? U nas biorą 50 zł za wizytę domowa, a jesli jest w godzinach jej pracy to za darmo.

nasza pediatra ma urlop:-( a ta to byłą jedyna ktora miała czas. Poza tym tu jest 3 miasto , a w Sopcie to juz w ogole traktuja Cie jak turyste , któy raz wejdzie i wiecej juz nie przyjdzie wie trzeba wykorzystac maksymalnie
 
reklama
no to zdrówka dla Pawełka niech pupcia wyjdzie \ tego obronna reka :-p zresztą ciekawe od czego on ta biegunke dostał :confused:

a ja jeszcze chciałam nawiazac do tematu smoczkow w butelkach....jakos tak zmobilizowała mnie ta rozmowa Wasza i wyjełam z szafy na próbe kubeczek z takim ustnikiem Kubek treningowy dekorowany 4/108 CANPOL (1349033485) - Aukcje internetowe Allegro tylko nasz kubeczek jest przezroczysty w zielone dinozaury i zielona nakretka. Młody do tej pory pił z silikonowego miekkiego niekapka i nie umiał z niego pic, musialam go kłasc aby przechylil glowe a od dzisiaj super pije na stojaco z tego kubeczka- na razie z moja pomoca bo z niego leci ciurkiem takze pije po łyczku. O dziwo nie zakrztusił sie a ustnik fajnie wchodzi do dziubka i jak ja to mowie robi za przedłuzenie szklanki. Jak załapie o co biega to potem tylko odkrecic i mamy fajna szklaneczke. Co do flaszek z mlekiem to tez chce cos z tym zrobic bo poki co są to normalne smoczki. Myslalam nad czymś takim Canpol ustnik twardy niecieknący balonik 1szt. (1356652242) - Aukcje internetowe Allegro fajny bo twardy a i niecieknący co ma dla mnie ogromny plus bo młody pije na leżąco u mnie czy meza na kolanach i sie nie zakrztusi. Teoretycznie mogłabym robic kaszke bo młody nie jest uzalezniony od butli i na niej nie zasypia no ale chce mu dac jeszcze chwilke. Poki co zmiana w napojach.....które beda podawane z kubeczka po łyku a nie ssanie z butli.
 
Do góry