reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
Każde dziecko musi swoje odchorować. Ja wiem, że każda z Nas, jak jej dziecko jest chore, to cierpi, szuka skąd się to wzięło.

Mój Arek teraz był pierwszy raz chory odkąd zaczął chodzić do przedszkola, ale on już te wirusy i bakterie przedszkolne podłapał jak był niemowlakiem, bo mu siostra je zawsze sprzedawała (ona pierwszy rok do przedszkola).
A w przedszkolach to najwięcej w tych najmłodszych grupach chorują, więc później jest mniejsze narażenie na choroby.

Zdrówka dla chorowitków

A na kaszel nocny podaję diphergan (dziecko i ja się nie męczymy)

kilolek, na ropiejące oczka ja jeszcze przemywałam esencją herbacianą (ze zwykłej herbaty) albo solą fizjologiczną
 
Ania a diphergan na kaszel związany z katarem spływającym po tylniej scianie gardła też działa? Bo niby się mowi ze jak tak naspływa i dziecko w nocy wykaszle to lub zwymiotuje to dobrze bo nie zalega a jak się zachamuje kaszel to rano podać coś na odkrztuszenie? Ja to głupieję z tymi syropami, w szafka pełna a ja ogłupiała.

Teraz daje bioaron c i kupiłam sambucol - jutro wymaz i moze włączymy masci z antybiotykiem bo psikacz to zło konieczne i więcej płaczu niż tego warte.
 
Jak zuzi kilka miesiecy temu ropiało (dużo mniej niz teaz) to przemywąlam różnościami i herbata i solą ale wlaśnie rumianek najlepiej. Teraz sola tez troche przemywam.
 
Ania a diphergan na kaszel związany z katarem spływającym po tylniej scianie gardła też działa? Bo niby się mowi ze jak tak naspływa i dziecko w nocy wykaszle to lub zwymiotuje to dobrze bo nie zalega a jak się zachamuje kaszel to rano podać coś na odkrztuszenie? Ja to głupieję z tymi syropami, w szafka pełna a ja ogłupiała.

Teraz daje bioaron c i kupiłam sambucol - jutro wymaz i moze włączymy masci z antybiotykiem bo psikacz to zło konieczne i więcej płaczu niż tego warte.

nie wiem po czym spływa. Daję w ostateczności jak mocno kaszlą i nie mogą spać. Arkowi teraz podawałam (5 nocy) a rano miał deflegmin (zapalenie oskrzeli). Z reguły moi mają taki nocny męczący kaszel jak coś im siedzi na oskrzelach. Z kataru nie kaszlą mi po nocach (na szczęście)
 
no coś ty :szok: nie mialam pojęcia, ze takie cos jest. Pogadam jutro z lekarką.Dzieki.
Mnie okulistka przekonywąła, ze żadna antybiotyki nie potrzebne (w spzitalu po porodzie kazali brać, później pediatra jeszcze tydzien dolozyła), ze to tylko zapchany kanalik ale w sumie wtedy ropki było malo i zóltawa a nie zielona jak teraz
 
Witam mój mąż był dzisiaj z Pawłem u laryngologa na konsultacji - czy wszystko oby ok po od ostatniej wizyty rok temu - zalecenie pulmonolog. No i się trochę zdziwiłam jak się dowiedziałam, że laryngolog nie mógl przeprowadzić badania bo spływa mu wydzielina do gardła z nosa:szok: i badanie jest nie możliwe. w życiu bym nie powiedziała że coś mu jest, okaz zdrowia. Dostał na 4 tygodnie te krople do nosa - FLIXONASE i mamy się pokazac u laryngologa od razu po tych 4 tygodniach.

Etna Flixonase jest antyalergikiem? Napisz mi proszę czy macie kropelki? jak stosujecie?
 
reklama
Dzięki za informację.

Oli dostał jakis czas temu Fanipos do psikania chyba mają ta samą substancję co Flixonase tylko Flixonase ma wiek dziecka wyższy do stosowania.

Obecnie małemu czym bym nie psiknęła (a naprawdę juz nie psikałam długo niczym) krzyczy ze go dziugnęłam choc tego nie robię wiec domniemywam ze coś go tam boli......ogolnie jest wielki ryk ze jeszcze bardziej jest zakatarzony. Bede zagadywac lekarza o jakiejs krople/masci.

Ogólnie mały znowu zatkany nos i oczy ma zmienione, wiec ja obstawiam zapalenie zatok. Czekamy na wymaz.
 
Do góry