reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie, rozwój i pielęgnacja naszych dzieciaczków

maonka

Mama: 1.4.2010 & 1.2.2013
Dołączył(a)
3 Listopad 2009
Postów
2 297
Miasto
opolskie
Myślę, że pora założyć nowy wątek zdrowotno-pielęgnacyjny. Łatwiej tutaj będzie znaleźć wszelkie informacji, niż na ogólnym. Tam zaginą w gąszczu stron.
Jeśli będziecie chciały to później możemy go poszerzyć o dietę maluszków.
 
reklama
Co na katar:

  • książka pod materac, tam gdzie jest główka
  • maść majerankowa pod nosek
  • sól morska do noska
  • czosnek zmiażdżony i położony w okolicach główki, aby sobie parował
  • częste wietrzenie pomieszczenia
  • temp w domu nawet zbić do 18 stop, ale dla mnie to za zimno, więc tak 20 będzie ok (to opinia mojej lekarki)
  • można również zrobić inhalację np. z soli, wrząca woda + 2-3 łyżki soli do miski, położyć koło łóżeczka
 
mam pytanko czy uzywacie do wycierania pupci noworodka chusteczek nawilzanych,czy suchych? opinie sa podzielone,niektore polozne odradzaja uzywania tych mokrych bo zawieraja chemie. a co teraz nie zawiera ;)
 
Wątek idealny!!! Dzięki Maonka;-):-)


Alicja ja używałam nawilżanych chusteczek przy obu córciach i teraz też. Nigdy nie miałam problemów odparzeniowych u dzieci, także ja jestem na tak dla chusteczek nawilżanych:happy:


Maonka pytałaś na ogólnym, ale skoro już mamy wątek, to piszę tutaj. Tak, odciągamy katar młodemu. Mamy fridę. Najpierw nawilżam wodą morską, później mąż ciągnie:-) Nie ma dużo tej wydzieliny, ale jak dla takiego maluszka to pewnie sporo. Mam pulmex baby, ale właśnie wiem, że dla niego to jeszcze za ciężki kaliber. Oj się biedny umęczy:sorry:
 
Alicja nie wyobrażam sobie funkcjonowania przy małym dziecku bez chusteczek nawilżanych. Do tej pory dupcię mojej córci wycieram chusteczkami.

A co do chemii to pewnie położnej chodziło o parabeny zawarte w kosmetykach.
Niestety jest mało kosmetyków i to nawet dla dzieci, które nie zawierają tego świństwa.
Tutaj masz więcej na temat parabenów:
Co to są parabeny:
PRO-TEST - Pierwszy magazyn z testami w Polsce - Pro_Test przeciw składnikom kosmetyków zaburzającym gospodarkę hormonalną
http://dzieciowo.pl/2011/01/parabeny-nie-ma-jak-konserwanty.html
Kosmetyki bez parabenów:
Kosmetyki bez parabenów: Kosmetyki dla dzieci - bez parabenów (26)
Kosmetyki zawierające parabeny:
PRO-TEST - Pierwszy magazyn z testami w Polsce - _Lista kosmetyków
 
Ostatnia edycja:
my zaczelismy uzywac husteczek nawilzanych pampers te zielone ale po kilku dniach zaczely robic sie na pupci potowki, polozna doradzila je odstawic i myc pupe szarym mydlem bylo to bardzo uciazliwe gotowac wode przy kazdej zmianie pieluszki i przemywac szarym mydelkiem a potem jeszcze ucierac woda wiec tylko wieczorna kapiel i mycie szarym mydelkiem a husteczki zamienilismy na pampers ale sensitive tez nawilzane i potowki zniknely wiec polecam je jak najbardziej :)


Pisalam na ogolnym ale tutaj za porada maonki rowniez zapytam jak radzicie sobie z kolkami mamusie i co polecacie? U nas sie zaczelo i nic nie pomaga :( a jesli juz to doslownie na 5 minut i za chwile jest jeden wielki krzyk :(
 
Januarka u nas poprzednio pomagały kropelki Biogaia (dawałam je Hani od 3 tygodnia, tylko w mniejszej dawce). Jak bolał Hanusię brzuszek, to pomagało też przykładanie ciepłej pieluszki. Tylko nie wiem czy to były kolki (jak już to słabe), Hanusia nie umiała zrobić na początku kupki (zaparć nie miała). Teraz (odpukać) u Oleńki jest ok, ale Biogaię dostanie od przyszłego tygodnia :tak:
 
Hej:)

Mimo, ze ja jeszcze nierozpakowana, to i tak mam pytanie a propo pielęgnacji pupci. Chodzio krem do odparzeń. Od koleżanki dostałam sudocrem, ale druga powiedziała, że tego używać dopiero jak się zacznie coś dziać a nie profilaktycznie. Moja mama kupiła mi w Niemczech całą serię Hippa: oliwka, szamponik, żel i krem na odparzenia. Czy któraś z Was używała tego kremu z hippa? Dostałam jeszcze linomag krem, ale słyszałam jeszcze o linomag maść. I w tym momencie totalnie zgłupiałam:p Nie wspomnę o licznych próbkach z gazet, np. Nivea.

Podzielcie się swoim doświadczeniem i wiedzą proszę:) Acha, czy taki krem na odparzenia mam brać do szpitala? Czy tam sami dają takie rzeczy?
 
ala1911 w szpitalu gdzie ja rodzilam mieli krem maltan wiec nie trzeba raczej brac swojego, ja stosuje linomag masc od poczatku polozna mi polecila,a potem jak juz maly podrosnie i skorka dojrzeje to mam krem nivea na odparzenia zobaczymy jak sie sprawdzi, sudocrem tez slyszalam ze tylko jak sie zacznie cos dziac i jakies wieksze odparzenia robic.

madziamadzia a czy te kropelki to z zalecenia lekarza czy sami zastowsowaliscie? U nas odpukac nocka byla przespana bez kolek, ale pieluszke juz zarzucam na kaloryfer w razie co i bedziemy probowac jeszcze tego :)
 
reklama
mi rowniez polozna polecila uzywac linomag krem lub masc,a sudocrem na odparzenia okolopieluszkowe.

moja natalka przy kazdym karmieniu zasypia,possie kilka minut i zasypia na pol godzinki lub dluzej,czasem ja budze zeby dojadla,bo potem po godzinie znowu ciagnie ja do cyca i przez to rozregulowal sie czas karmienia,jak wy radzicie sobie z karmieniem?
 
Do góry