reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zerówka

natala95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2017
Postów
1 785
Kochane mam mały problem dotyczący synka ma 5 lat teraz muszę zapisać go do zerówki mały do tej pory siedział ze mną w domu i się zastanawiam ktora obcja by była lepsza zerówka szkolna czy przedszkolna ???
 
reklama
Osobiście wybrałabym szkolną, z tego względu, że z tymi dziećmi z zerówki (a przynajmniej częścią z nich) będzie później chodził do pierwszej klasy, także kolegów też już mieć będzie. Starszego syna tak zapisałam i właściwie z tymi kolegami z zerówki do dzisiaj ma kontakt. Młodszy też ma 5 lat, ale do zerówki go zapiszę za rok, bo w tym roku dopiero 5 skończył.
 
Osobiście wybrałabym szkolną, z tego względu, że z tymi dziećmi z zerówki (a przynajmniej częścią z nich) będzie później chodził do pierwszej klasy, także kolegów też już mieć będzie. Starszego syna tak zapisałam i właściwie z tymi kolegami z zerówki do dzisiaj ma kontakt. Młodszy też ma 5 lat, ale do zerówki go zapiszę za rok, bo w tym roku dopiero 5 skończył.
Mój w grudniu kończy 6 więc już chyba jest obowiązek ... Też myślałam o szkolnej ale on strasznie się boi na samą myśl że będzie musiał chodzić i z drugiej strony dziadkowie doradzają przedszkola że tam będzie łatwiej mu bo więcej zabawy przez naukę a w szkole raczej nikt nie będzie tolerować wrazie pierwsze dni będą z płaczem ...
 
Mój chodzi do przedszkola i tutaj zostanie. Teraz własnie pójdzie do zerówki. Mnie wydaje się jednak, że lepiej do przedszkola. W trakcie dnia ma zapewnione stałe, pyszne posiłki, są dzieci starsze i młodsze,ale wspólnie bawią się w ogrodzie. Mój syn najbardziej lubi kolegów z grupy o rok młodszej. Wydaje mi się,że w przedszkolu jest luźniejsza atmosfera. Uczy się w swoim tempie. A kolegów z przedszkola pewnie i tak spotka w szkole,bo to jest przedszkole samorządowe,więc są to dzieci mieszkające w najbliższej okolicy i większość z nich pójdzie do szkoły podstawowej w rejonie.
 
Mój w grudniu kończy 6 więc już chyba jest obowiązek ... Też myślałam o szkolnej ale on strasznie się boi na samą myśl że będzie musiał chodzić i z drugiej strony dziadkowie doradzają przedszkola że tam będzie łatwiej mu bo więcej zabawy przez naukę a w szkole raczej nikt nie będzie tolerować wrazie pierwsze dni będą z płaczem ...
Hm... czy to będzie przedszkole, czy to będzie szkoła, to i tak podstawę programową zrealizować muszą. Prędzej czy później do szkoły pójść musi. Wiesz, zawsze możesz też podejść z dzieckiem do psychologa, który określi na co dziecko jest bardziej gotowe. Ja problemu z synem nie miałam jeśli chodzi o strach, bo był ciekawy szkoły. I nie prawdą jest, że w szkolnej zerówce dzieci siedzą tylko w ławkach, owszem, jak piszą, malują, to siedzą, ale ogólnie, to więcej mieli zabawy niż nauki. Na plac zabaw też chodzili i ja osobiście na szkolną zerówkę nie narzekam.
 
Mój chodzi do przedszkola i tutaj zostanie. Teraz własnie pójdzie do zerówki. Mnie wydaje się jednak, że lepiej do przedszkola. W trakcie dnia ma zapewnione stałe, pyszne posiłki, są dzieci starsze i młodsze,ale wspólnie bawią się w ogrodzie. Mój syn najbardziej lubi kolegów z grupy o rok młodszej. Wydaje mi się,że w przedszkolu jest luźniejsza atmosfera. Uczy się w swoim tempie. A kolegów z przedszkola pewnie i tak spotka w szkole,bo to jest przedszkole samorządowe,więc są to dzieci mieszkające w najbliższej okolicy i większość z nich pójdzie do szkoły podstawowej w rejonie.
No Wlasnie tez mi sie tak wydaje że chyba w przedszkolu będzie mu łatwiej się zaklimatyzowac bo zobaczy że mniejsze dzieci od niego chodzą i wogole
 
Ja wybrala bym szkolną. A wiesz ze rekrutacja już się zakończyła jakoś dwa tygodnie temu??? Będzie niedługo dodatkowa, pilnuj terminów
 
reklama
Do góry