reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zespół Downa i WZW

H

Hania77

Gość
Moja córeczka (ma miesiąc) ma zespół Downa. Czy to prawda, że dzieci z tą chorobą mają problemy z sercem i krócej żyją?

reklama

naja

Fan(ka)
Rozwiązania
0
fachowcem nie jestem, ale znam wspaniala dziewczyna, obecnie 22letnia, ktora ma zespol downa i jest nie dosc, ze cudownym czlowiekiem, to jeszcze czarujaca kobieta :) nie sadze wiec, zeby ta choroba przesadzala o dlugosci zycia. mozliwe, ze jest wieksze pradopodobienstwo wad, ale moze to cecha indywidualna. mam nadzieje, ze jedno z drugim specjalnie sie nie wiaze.

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
W moim otoczeniu też jest taka dziewczyna, ma ponad dwadzieścia lat. Dodam na marginesie, że jest chyba jedyną osobą, jaką znam, którą wszyscy lubią i która rzeczywiście potrafi sobie zjednać ludzi, bo ma w sobie coś takiego, czego nie mają inni, jest bardzo ciepłą osobą... ale to tak na marginesie. Jeśli chodzi o zdrowie, to napewno ma znaczenie, jaki jest stopień choroby (nie wiem, czy to się tak fachowo nazywa, ale wiadomo, że są lżejsze i cięższe przypadki). Myślę, że najlepiej udać się do lekarza i dowiedzieć się o wszstko już teraz, kiedy córcia jest malutka. Do wychowania takiego dzieciątka napewno trzeba się dobrze przygotować i dobrze jest wiedzieć, co może Was czekać. Mam nadzieję, że same piękne chwile.
pozdrawiam
nikita

Rozwiązania
0
W mojej rodzinie brat dziadka i kuzynka taty maja zespol Dawna.Brat juz nie zyje,ale zmarl majac 60 lat.Kuzynka zyje ma 55 i ciesz sie bardzo dobrym zdrowiem.

aninaaa

Październikowa Mama'06 Entuzjast(k)a
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
dziewczyny.mam pewien problem.rodzony brat mojego męza ma zespół Downa.w poradni genetycznej po zapoznaniu się z różnymi badaniami stwierdzono ze ta choroba nie grodzi naszej córeczce.to sprawiło że stałam się spokojniejsze.ale oczywiście nie tak do końca,bo nigdy nic nie wiadomo.ale męczy mnie coś innego.ten brat dodatkowo ma żółtaczkę typu B. tzw. WZW.tak wyszło ze po urodzeniu małej będziemy jeszcze przez jakiś czas mieszkać z teściami.mała będzie miała stały kontakt z bratem męża oraz teściową,która jest nosicielem wirusa.i co w takiej sytuacji powinnam zrobić?każde dziecko przechodzi żółtaczke po urodzeniu,ale nie tego typu.na szczepienie chyba będzie jeszcze za wcześnie.nie wiem co mam zrobić.boje się aby mała się nie zaraziła.a moze któraś z was miała podobną sytuację?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Wada Serca Zespół Downa u Plodu Ciąża, poród, połóg 163
K Podwyższone (NT) -2,80mm Potrzebuję porady 28
A Zespół downa Potrzebuję porady 9
A zespół downa - gdzie szukać pomocy Dzieci kochane bardzo 5
Madzia04071990 Zespół policystycznych jajników (PCOS) Staramy się 31
G Zespół Turnera Potrzebuję porady 19
LadySnow Zespół Jelita Drażliwego Potrzebuję porady 5
E Czy to zespół antyfosfolipidowy? Potrzebuję porady 2
pchelka10.05 Zespół jelita drażliwego w 1 trymestrze Ciąża, poród, połóg 27
Minimousedot Zespół nawracajacych goraczek (PFAPA) Zdrowe dziecko 5
T Zespół Moebiusa. Potrzebuję porady 4
K Twardzina wczesna i zespół antyfosfilipidowy Potrzebuję porady 0
T zespół antyfosfolipidowy Staramy się 5
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
N zespół WPW/preelscytacji u 4 latka Przedszkolaki 3
G Zespół hiperkinetyczny Wychowanie 0
majdaczek14 Zespół cieśni nadgarstka w ciąży Potrzebuję porady 4
Ania020317 Pierwsza ciąża Potrzebuję porady 6
Serduszko1 Błąd lekarski, zespół stevensa-johnsona i leczenie. POMOCY! Potrzebuję porady 7
P ciążowy zespół cieśni nadgarstka Przyszłe mamy 0
Cyntia85 Do kiedy Acard? Badania na zespół antyfosfolipidowy w III trymestrze? Potrzebuję porady 1
As 76 Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm Zdrowe dziecko 138
B Płodowy Zespół Alkoholowy! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 0
A Zespół Niespokojnych Nóg (RLS) Zdrowa mama 15
A Zespół napięcia mięśniowego Zdrowe dziecko 6
N WARSZAWA - ZESPÓŁ FASOLKI ZAPRASZA - pomysł na zajęcia dla maluchów ;-)))) Przedszkolaki 2
M zespół policystycznych jajników Staramy się 2099
B Terminacja ciazy z zespołem Downa Potrzebuję porady 7
kacha_wawa Życie z dzieckiem z Zespołem Downa - czyli nie taki diabeł straszny jak go malują... Dzieci kochane bardzo 116
natunia czy robic badania na DOWNA ? Ciąża, poród, połóg 136
H Rodzeństwo dziecka z zespołem Downa Rodzeństwo 10
M Ciąża a WZW typu B partnera Staramy się 3