reklama

Zgaga - coś naturalnego?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Malwinka, 19 Październik 2006.

1. Malwinka

Malwinka Początkująca w BB

o - przepraszam, ze odzywam sie tylko z problemami, ale wtedy mi bardzo pomogłyście :)

Tym razem pytanie z poletka zdrowia mamy - karmiącej nadal....

Co mogę sobie wziąć na zgagę jak mnie męczy? Zawsze brałam Ranigast, bo idealnie mi pomagał, no ale to było przed ciążą i teraz jak karmię nie mogę go wziąć przecież :( Słyszałam, że migdały pomagają, ale mi niespecjalnie pomagają :(

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

Jest taki jeden lek na zgage ktory moga brac kobiety w ciazy i okresie karmienia...najlepiej zapytac o to w aptece. Jak ja bylam w ciazy to bralam rennie i baaaardzo mi pomagal. W czasie karmienia tez chyba go mozna brac. Mi rennie polecil gin. Ale najlepiej bedzie jak sama zapytasz albo gina albo w aptece.
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. ruda

ruda Gość

Malwinka mi poradzono, aby jeść daktyle. Nie żeby całą paczę na raz, ale tak trochę. W moim przypadku chyba pomaga, jak tylko czuje zgage, to wezmę pare daktyli i wszystko ok. Co do lekarstw to nie wiem, ponieważ staram sie jak najmniej ich brac w czasie ciąży
    Pozdrawiam

5. Magda_J

Magda_J Zaciekawiona BB

Zobacz czy alugastrin możesz brać, ja w ciąży to stosowałam, poza tym na zgagę pomagała mi szklanka mleka.

6. kami-30

kami-30 Gość

witam
    zgadzam się co do mleka rzeczywiście pomaga, ja osobiście stosuję także jogurty naturalne-bez cukru, kiwi, jabłka, z uwagi na pierwszy trymestr ciąży nie przyjmuję żadnych leków ;( niestety ale przynajmniej produkty, które wymieniłam mi pomagają
    pozdrawiam

7. Sasanka18

Sasanka18 Fanka BB :)

Renni możesz brać bez obaw o to, czy przejdzie do mleka.
    Mi pomaga w czasie ciąży, biorę je co kilka dni, bo moja zgaga jest po prostu tragiczna.

Pomaga też ciepłe mleko, ale na krótką metę, najlepiej wypić je przed snem, by usnąć bez zgagi. :)

8. mama_anulka

mama_anulka Zaciekawiona BB

na zgagę brałam gastricumeel i pomagało, niestety domowych sposobów nie znam:/

9. Ciania

Ciania Zaangażowana w BB

Może to śmieszne ale mnie pomaga guma do żucia, tylko muszę ją często wymieniać musi byc ciągle mętowa ;)

10. reklama
  11. mamuska_83

mamuska_83 Początkująca w BB

Mi niestety nie pomagały żadne domowe sposoby, stosuje Refluxin.

12. karusia87

karusia87 Zaciekawiona BB

W czasie ciąży i karmienia piersią można brać Gaviscon. To nowy lek, w postaci tabletek do rozgryzania i zawiesiny. Wcześniej wymieniany Alugastrin odpada;-) Pozdrawiam Farmaceutka;-)

Poleć forum