reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zgaga w ciaży

reklama
mi na zgage pomagaja jablka:-)

ktoregos razu majac zgage, obralam ze skorki 2-3 jablka i przeszlo
teraz jak mnie znowu dopada, tez jem i jest ok. sprobujcie, moze to jest jakis sposob
 
Na mdlosci we wczesniejszej ciazy pomagala mi pomidorowka na prawdziwym rosolku drobiowym. A teraz zgagi przechodza mi po takiej kaszce dla dzieci bez gotowania, ostatnio byla to mleczno-ryzowa z truskawkami. Byc moze to zbieg okolicznosci. Mozna tez probowac pozytywnego myslenia- fakt, ze piecze, ale to dlatego, ze maluch to juz "kawal chlopa/kobity" i juz coraz blizej konca ciazy. Zgaga od tego nie minie, ale bedzie ciut fajniejsza :)
 
mi pomagały jedynie migdały, koniecznie w tej brązowej skórce


Z tą brązową skórką to trzeba uważać. Ona coś tam ma i zadużo jej nie jest wskazane. Moja gin mnie uprzedzała i kazała na zgagę jeść płatki migdałowe. Nie żadne reni i tym podobną chemię.

Pozdrawiam!
 
Cześć.
Jestem tu nowa ale mam nadzieję, że się zadomowię. Znalazłam to forum bo już nie mogę sobie poradzić. Mam okropną zgagę :(
na początku była znośna ale teraz praktycznie poza jogurtami nic nie jem, bo po wszystkim mnie pali. Może macie jakieś skuteczne sposoby poza Rennie, bo też już nie pomaga.
Pozdrawiam
 
Witaj Koniczynka_15 ja tez jestem tu nowa:). Ja zgage mialam od ok3 miesiaca do samego konca ciazy i byla nie do zniesienia wszystkiego probowalam ale zgaga znikala tylko na chwile, w koncu znalazlam dobry sposob pilam zielona herbate z mieta i cytryna i cukrem do smaku mnie bardzo pomagalo wiec mozecie sobie wyprobowac moze i wam pomoze:)
 
Mi na zgagę pomagał lek - Gaviscon, którego nie było w Polsce jak byłam w ciąży. Naprawdę szybko działał. Widziałam, że jest już u nas w aptekach. Jest na bazie alg, więc super bezpieczny dla dzidziusia.
 
Mi na zgagę pomagał lek - Gaviscon, którego nie było w Polsce jak byłam w ciąży. Naprawdę szybko działał. Widziałam, że jest już u nas w aptekach. Jest na bazie alg, więc super bezpieczny dla dzidziusia.

tak, jak juz mi nic nie pomoglo to zdecydowalam sie tez na Gaviscon. Jakbym wiedziala to od samego poczatku bym go brala:tak:
 
reklama
ja za to z domowych sposobów polecam:
szklanka wody z cytryną, cukrem i łyżeczką sody - wypite duszkiem, dopóki musuje
ohydne w smaku, ale skuteczne :)
miałam straszną zgagę, że nic nie mogłam jeść, nic nie pomagało :( mama mi to zrobiła i przeszło po 10min nie cały tydzień wytchnienia miałam od zgagi :)
 
Do góry