reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki nasienia:(

reklama
Niestety nie, ale ja nie jestem doświadczona.... zatem skoro wspólnie sobie tu doradzajamy, to moze ktoś się wypowie i wrzuci jakis ciekawy komentarz:) Przy okazji zastanawiam się jak to jest z tą morfologią.... 4% to niby norma, ale tak na moj babski rozum, skoro 4% to norma, a więc 96% to plemniki nieprawidłowe, to chyba i tak jest to wynik fatalny i ryzyko np. chorego dziecka jest duze ? Też prosiłabym o wypowiedz, bo ja sie zastanawiam, czy przy osiągnięciu 4% można probowac naturalnie czy lepiej mimo tego być ostroznym....

PS. Mąż zrobil sobie dzisiaj badania podstawowe - morfologie - i dziwna sprawa.... w ciągu 3 tygodni prawidłowe plemniki wzrosły z 1% na 4 %, ale ruchliwość spadła z 16 na 14 % .... oczywiście to za wczesnie by robić badania, ale mąż po prostu z ciekawosci zdecydował ze sobie samodzielnie zrobi prywatnie bez zalecen lekarza..... łudzę się, że moze rzeczywiscie ten 1% nieprawidłowosci był spowodowany sylwestrowym piciem.... z jeszcze innej strony DFI był fatalny a teraz nie wiemy jaki jest a to mnie najbardziej martwi :p ... W poniedzialek mamy wreszcie wizytę, wiec coś się dowiem .... :(
Pisałaś że od Sylwestra do badań minęły 5 dni. W naszym laboratorium mąż musiał utrzymać 7 dni abstynencji alkoholowej. Może to jednak w jakimś stopniu wpłynęło na wyniki Twojego partnera.
 
Niestety nie, ale ja nie jestem doświadczona.... zatem skoro wspólnie sobie tu doradzajamy, to moze ktoś się wypowie i wrzuci jakis ciekawy komentarz:) Przy okazji zastanawiam się jak to jest z tą morfologią.... 4% to niby norma, ale tak na moj babski rozum, skoro 4% to norma, a więc 96% to plemniki nieprawidłowe, to chyba i tak jest to wynik fatalny i ryzyko np. chorego dziecka jest duze ? Też prosiłabym o wypowiedz, bo ja sie zastanawiam, czy przy osiągnięciu 4% można probowac naturalnie czy lepiej mimo tego być ostroznym....

PS. Mąż zrobil sobie dzisiaj badania podstawowe - morfologie - i dziwna sprawa.... w ciągu 3 tygodni prawidłowe plemniki wzrosły z 1% na 4 %, ale ruchliwość spadła z 16 na 14 % .... oczywiście to za wczesnie by robić badania, ale mąż po prostu z ciekawosci zdecydował ze sobie samodzielnie zrobi prywatnie bez zalecen lekarza..... łudzę się, że moze rzeczywiscie ten 1% nieprawidłowosci był spowodowany sylwestrowym piciem.... z jeszcze innej strony DFI był fatalny a teraz nie wiemy jaki jest a to mnie najbardziej martwi [emoji14] ... W poniedzialek mamy wreszcie wizytę, wiec coś się dowiem .... :(
4% to super wynik i nie ma co się przejmować :) morfologia to ciężki temat. Oni biorą do badania tylko próbkę i z tego obliczają całość. Dlatego raz wyszło 1%.

Mimo wszystko najlepiej jak mężczyzna bierze coś na poprawę nasienia np profertil lub nucleox. Ten drugi ma bardzo dużo l-karnityny, która bardzo dobrze wpływa na ruch plemników.
 
4% to super wynik i nie ma co się przejmować :) morfologia to ciężki temat. Oni biorą do badania tylko próbkę i z tego obliczają całość. Dlatego raz wyszło 1%.

Mimo wszystko najlepiej jak mężczyzna bierze coś na poprawę nasienia np profertil lub nucleox. Ten drugi ma bardzo dużo l-karnityny, która bardzo dobrze wpływa na ruch plemników.
Dziękuję, drugie badanie było jednak wykonywane poza PARENS, wiec moze po prostu inne placówki mają mniej dokladne badania... narazie czekamy na rozmowe z lekarzem... serdecznie pozdrawiam :)
 
Słuchajcie 6% dobrych plemników to dużo czy mało? I czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić różnice pomiędzy aglutynacją a agregacją?
 
Słuchajcie 6% dobrych plemników to dużo czy mało? I czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić różnice pomiędzy aglutynacją a agregacją?
6% to dobrze, ale zależy to również od innych parametrów nasienia (ilość w 1 ml i ruch A+B).

Aglutynacja to zlepianie się ruchomych plemników ze sobą , a agregacja nieruchomych ze sobą, ale też z innymi komórkami występującymi w nasieniu.
Zarowno aglutynacja jak i agregacja nie powinna być obecna w badaniu. Ma to wpływ na ruchliwość plemników.
 
6% to dobrze, ale zależy to również od innych parametrów nasienia (ilość w 1 ml i ruch A+B).

Aglutynacja to zlepianie się ruchomych plemników ze sobą , a agregacja nieruchomych ze sobą, ale też z innymi komórkami występującymi w nasieniu.
Zarowno aglutynacja jak i agregacja nie powinna być obecna w badaniu. Ma to wpływ na ruchliwość plemników.
Bardzo Ci dziękuję. A więc ilość spoko, aglutynację mamy 0 ale za to agregacja maksymalna. Mam jednak nadzieję, że to jedynie dolegliwość fizyczną i suplementacja pomoże, ale czekamy na wizytę u urologa.
 
reklama
Mąz wskoczył w "okienko" i był na wczesniejszej wizycie. Lekarz zalecił Proxeed twierdząc, że moze nieprawidłowych plemnikow jest tylko 1% i DFI 32% ale jest ogolna duza ilosc plemnikow wiec warto dac suplementacje i bedzie okej... troche nas to zaskoczylo dlatego bedziemy sie jeszcze z kims konsultować...
 
Do góry