reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki nasienia:(

Mąz wskoczył w "okienko" i był na wczesniejszej wizycie. Lekarz zalecił Proxeed twierdząc, że moze nieprawidłowych plemnikow jest tylko 1% i DFI 32% ale jest ogolna duza ilosc plemnikow wiec warto dac suplementacje i bedzie okej... troche nas to zaskoczylo dlatego bedziemy sie jeszcze z kims konsultować...
Wg mnie wyniki męża nie są złe, zwłaszcza że robiliście już badania i były w porządku.
Badania nasienia nie zawsze są miarodajne, margines błędu to aż 15%! Lekarze nie badaja całego nasienia tylko 1 ml i na tej podstawie liczą matematycznie całość w ejakulacie, nie oglądają pozostałej próbki. To wcale nie znaczy że skoro w waszej próbce 1 ml był 1% morfologicznie dobrych plemnikow w pozostałym ejakulacie nie było ich więcej. To badanie jest bardzo orientacyjne.
Wyniki są okay, wg mnie nie ma potrzeby konsultowania z innym lekarzem. Mąż powinien brać suplementy i zyc dalej [emoji4]
 
reklama
Wg mnie wyniki męża nie są złe, zwłaszcza że robiliście już badania i były w porządku.
Badania nasienia nie zawsze są miarodajne, margines błędu to aż 15%! Lekarze nie badaja całego nasienia tylko 1 ml i na tej podstawie liczą matematycznie całość w ejakulacie, nie oglądają pozostałej próbki. To wcale nie znaczy że skoro w waszej próbce 1 ml był 1% morfologicznie dobrych plemnikow w pozostałym ejakulacie nie było ich więcej. To badanie jest bardzo orientacyjne.
Wyniki są okay, wg mnie nie ma potrzeby konsultowania z innym lekarzem. Mąż powinien brać suplementy i zyc dalej [emoji4]
Ale czy nasienie w jakiś sposób przed badaniem nie jest ujednolicanie? Próbka powinna być reprezentatywna czyli odzwierciedlać to co dzieje się w całym ejakulacie.
 
Drogie Panie. Zmieniliśmy lekarza i dzisiaj udaliśmy się do doktora w Krakowie.
Pan doktor powiedział, że 3 miesiące trzeba zmienić nawyki, luzna bielizna itd. Plus wskazał zeby brac androvit i L-karnitynę. Dał też mężowi lek dla kobiet Clostilgebyt (ponieważ hormony są w normie ale przy granicy), jak też Pentohean (o ile nie przekręcam nazwy). Dodał, że co miesiąc powinien maż obserwować hormony i po trzech miesiącach badania powtorzyc plus dodał jeszcze dwa (wroci mąż to je tu napisze)....
 
Drogie Panie. Zmieniliśmy lekarza i dzisiaj udaliśmy się do doktora w Krakowie.
Pan doktor powiedział, że 3 miesiące trzeba zmienić nawyki, luzna bielizna itd. Plus wskazał zeby brac androvit i L-karnitynę. Dał też mężowi lek dla kobiet Clostilgebyt (ponieważ hormony są w normie ale przy granicy), jak też Pentohean (o ile nie przekręcam nazwy). Dodał, że co miesiąc powinien maż obserwować hormony i po trzech miesiącach badania powtorzyc plus dodał jeszcze dwa (wroci mąż to je tu napisze)....
No to chyba wystarczy trochę czasu kochana aby wszystko było super! Jeśli mogę wtrącić tu swoją historię my walczymy z oligozoospermią, u nas mniej niz 2 mln plemnikow na 1ml nasienia. Jutro mają przyjść wyniki genetyczne męża, strasznie sie boje...

Ale u Was nie jest źle! Naprawdę, nie załamuj się tylko goń męża żeby sluchal zalecen :)
 
No to chyba wystarczy trochę czasu kochana aby wszystko było super! Jeśli mogę wtrącić tu swoją historię my walczymy z oligozoospermią, u nas mniej niz 2 mln plemnikow na 1ml nasienia. Jutro mają przyjść wyniki genetyczne męża, strasznie sie boje...

Ale u Was nie jest źle! Naprawdę, nie załamuj się tylko goń męża żeby sluchal zalecen :)
Dziękuję Ci bardzo i trzymam kciuki żeby było dobrze ! :) A musi być, będziemy się tu wzajemnie wspierać ! I damy radę !!
 
Drogie Panie. Zmieniliśmy lekarza i dzisiaj udaliśmy się do doktora w Krakowie.
Pan doktor powiedział, że 3 miesiące trzeba zmienić nawyki, luzna bielizna itd. Plus wskazał zeby brac androvit i L-karnitynę. Dał też mężowi lek dla kobiet Clostilgebyt (ponieważ hormony są w normie ale przy granicy), jak też Pentohean (o ile nie przekręcam nazwy). Dodał, że co miesiąc powinien maż obserwować hormony i po trzech miesiącach badania powtorzyc plus dodał jeszcze dwa (wroci mąż to je tu napisze)....

Nie mam zamiaru podważać kompetencji lekarza, to także wasza decyzja, ale przed podaniem mężowi hormonów poczytaj o tym, to bardzo ryzykowna terapia... Może odniesc odwrotny od zamierzonego skutek. Były na forum dziewczyny, których mężowie mieli bardzo złe wyniki i mieli terapię hormonalna, która nic nie pomogła, a wręcz zaszkodziła. Zwłaszcza, że hormony ma w normie.
Mój mąż ma bardzo złe wyniki nasienia. Nikt nie podjął sie leczenia hormonalnego. Wszyscy odradzali.
Przemyslcie to, może zasięgnijcie 3 opinii lekarza, bo ja to sobie tylko tak na forum gadam.
 
Nie mam zamiaru podważać kompetencji lekarza, to także wasza decyzja, ale przed podaniem mężowi hormonów poczytaj o tym, to bardzo ryzykowna terapia... Może odniesc odwrotny od zamierzonego skutek. Były na forum dziewczyny, których mężowie mieli bardzo złe wyniki i mieli terapię hormonalna, która nic nie pomogła, a wręcz zaszkodziła. Zwłaszcza, że hormony ma w normie.
Mój mąż ma bardzo złe wyniki nasienia. Nikt nie podjął sie leczenia hormonalnego. Wszyscy odradzali.
Przemyslcie to, może zasięgnijcie 3 opinii lekarza, bo ja to sobie tylko tak na forum gadam.
Dziękuję za informację ! Wiem, że sprawa jest ryzykowna. Będę pisać na bieżąco co i jak. Myślę, że takie uwagi jak Twoja są bardzo cenne. Lekarz nam powiedzial, że hormony są niskie (choc w normie) i nie byłoby to problemem jeżeli pozostałe wyniki byłyby okej... Wiem, że to takie internetowe gadanie na forum, ale daje do myslenia:) Troche mnie to zmartwiło, choć z drugiej strony lekarz jest dośc dobry :) Będę pisać na bieżąco w sprawie!
 
reklama
Pewnie, że damy! A mam pytanie, czy lekarz może wspominał o takim preparacie jak FERTLMAN PLUS?
Niestety nie... Inna rzecz, że mielismy juz suplementy od poprzedniego lekarza, więc ten nie chciał nas narażać na kolejne koszty wiec uzupelnil Androvit l-karnityną, ktorej w tych suplementach brakowało.
 
Do góry