reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żłobek czy przedszkole dla 2,5 latka

gruba

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2005
Postów
520
Witam was serdecznie, mam problem moje dziecko od września idzie......... no właśnie nie wiem gdzie. Olga we wrześniu będzie miała 2 lata i 7 miechów i nie mam bladego pojęcia czy posyŁać ją jeszcze do żłobka czy już do przedszkola, czym mam się kierować przy podjęciu takiej decyzji?? Czy mogę liczyć na jakieś rady, może ktoś był w podobnej sytuacji??
Czekam na wasze wieści i rady
 
reklama
Słodka masz pocieche!!!:-))))
Do przedszkola przyjmuja najchętniej dzieci,ktore na 1 września ma 3 lata,jak maja duzo dzieci do przedszkola to przyjmuja najpierw te,a pozniej mlodsze jak jest miejsce i najprawdopodobniej dzieci ktore do konca grudnia skoncza trzy lata choc sa od tego wyjątki,w tamtym roku poszla do przedszkola corka znajomej ktora miala trzy lata pod koniec stycznia.Tylko problem jest w tym,ze do przedszkola zapisy byly przez caly kwiecien i 10 maja byly wyniki tych przyjetych..
Jeśli chodzi o żłobek to sie nie orietuje.
Najlepiej jakbyś podeszla sama do żłobka i przedszkola i zapytałą o warunki przyjeć i czy sa wolne miejsca,a takze jak przyjmuja dzieci, takze jak ktos zrezugnuje z przejetych dzieci,to jak kwalifikuja te z listy rezezwowych.
 
zapisy do żłobka są w tym samym czasie co do przedszkoli, więc do państwowych to juz jest grubo po terminie i pewnie w większości po 15 września można się dowiadywać,
co do prywatnych to są przedszkola od 2 - 2,5 roku
 
Żle mnie zrozumiałyście, Olga jest przyjęta i tu itu a ja nie wiem na co się zdecydować. Czy posŁać ją jeszcze do żłobka czy już do przedszkola. O miejsce się nie martwie bo już w styczniu byŁa zapisana i tu i tu, oboje z mężem pracujemy tak że nie byŁo problemu z przyjęciem.
 
Jeżeli Olga jest na tyle samodzielna ( nie chodzi z pieluszką, samodzielnie potrafi jeść i pić) to proponowałabym dać ją do przedszkola. Tam oprócz funkcji opiekuńczych - co jest na pierwszym miejscu w grupie maluchów- dzieciaczki jeszcze w miarę swoich intelektualnych możliwości mają zapewnioną edukację. Żłobek to głównie opieka i jakoś zniechęca mnie to miejsce, bo kojarzy się z przechowywalnią dzieci.
 
ja proponowalabym przedszkole. jola co prawda ma 2 lata (i 2 miechy) i wlasnie od 2 miesiecy chodzi do przedszkola. jest super zadowolona i codziennie rano wola "hurra dzidzi". przedszkolu jest juz o 6:30 (ja pracuje poza wawa) wiec panie klada ja spac od razu po przyjechaniu (zwykle sama o to prosi). chetnie zostaje bawi sie z dziecmi w roznym wieku. rozgadala sie i usamodzielnila. ja jestem ogolnie zadowolona (dobre godziny sliczne kolorowe i przestronne miejsce - niestety jest to przedszkole prywatne). fajne urozmaicone dania... przestrzegaja diety (ale to chyba wszedzie juz). ogolnie wiekszosc na plus.
jest tylko jeden mankament (jola jest pieluszkowa) i zdazaja sie odparzenia - walcze z opiekunkami... z rozym rezultatem niestety.
wydaje mi sie ze olga wiecej wyniesie z przedszkola (nie mowie oczywiscie o zabawkach ;-))
 
reklama
ja stoję przed dylematem niania czy przedszkole dla 2,5 latka bo do naszego żłobka to już go nie oddam, a będę musiała późną jesienią rozejrzeć się albo za jednym albo za drugim
 
Do góry