reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek Wrocław ???

Dołączył(a)
8 Październik 2007
Postów
3
A jak jest ze żłobkami we Wrocławiu? Są jakieś zadowolone Mamy i godne polecenia miejsca? Ktoś może coś powiedzieć o Drukarskiej? Taka mała, niepozorna placóweczka..

No i rzecz jasna, jakie ceny..?
Są kłopoty ze znalezieniem miejsca?
Albo ograniczenia wiekowe?
 
reklama
odpowiem tyle co wiem. Kłpoty z miejscami są wielkie, bo wiele placówek zostało zamkniętych w dobie niżu demograficznego. dobry złobek jest z tego co wiem na dokerskiej. ale to chyba dla Ciebie za daleko.
 
cześć Handzia,
pisałam już o "naszym" żłobku w innym wątku
https://www.babyboom.pl/forum/zlobek-f80/dobry-zlobek-we-wroclawiu_szukam-5740/
Mój synek chodzi już do trzeciej grupy. Drugi dzidziuś też pewnie będzie tam chodził. Jak do tej pory nie mam większych zastrzeżeń. Synek chętnie biegnie do pań i dzieci, chociaż były też okresy płaczu i niechęci. Panie są ciepłe i miłe. Sale są dobrze wyposażone. Przestrzegana jest dieta - synek jest alergikiem.
Co do miejsc to nie wiem, ale warto zadzwonić. W pierwszej grupie często zwalniają się miejsca, bo rodzice rezygnują. W starszych grupach dłużej sie czeka na wolne miejsce ale i tam się udaje.
 
WITAM CIĘ GIZA .
Mam zamiar wybrać się do żłobka przy Białowieskiej .Moja córka ma 13 miesięcy chciałabym aby poszła od września ale pewnie jest duzo podań.Jak bys mogła mi powiedzieć jak duże są grupy i jak wyglada to z opłatami za taki żłobek.Pozdrawiam zyśka
 
WITAM CIĘ GIZA .
Mam zamiar wybrać się do żłobka przy Białowieskiej .Moja córka ma 13 miesięcy chciałabym aby poszła od września ale pewnie jest duzo podań.Jak bys mogła mi powiedzieć jak duże są grupy i jak wyglada to z opłatami za taki żłobek.Pozdrawiam zyśka
Witaj Zyśka,
z tego co wiem, to o żłobki trzeba sie dowiadywać w lutym. Sama muszę się dowiedzieć, bo drugie maleństwo też pewnie pójdzie od września. Synek jest teraz w trzeciej grupie i na zdjęciu doliczyłam się 33 dzieci, ale taka frekwencja nie często się zdarza. Podejrzewam, że w drugiej jest podobnie. Dziećmi zajmują się 4 panie, przy czym rano i po południu już tylko 2, ale wtedy dzieci też nie ma zbyt dużo. Co do opłat, to jest stała opłata miesięczna - 160 zł, do tego wyżywienie - 5,50 dniówka (to jest liczone za ilość dni, w które dziecko było w żłobku), komitet rodzicielski 10 zł miesięcznie i jeszcze rytmika 7 zł miesięcznie. Jeśli Twoja córeczka ma jakąś alergię pokarmową, to trzeba o tym poinformować i przynieść zaświadczenie od pediatry a z dietetyczką można już ustalić szczegóły diety. Jeśli to tylko mleko, tak jak w naszym przypadku, to wystarczy przynosić receptę na mleko, które pije dziecko. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc.
 
WITAM CIĘ GIZA !
Dziękuję za szybka odpowiedż.Mam jeszcze parę pytań :
-za co jest punktowane dziecko i jakie są szanse przyjęcia (musi być zameldowane)
-w jakich godzinach jest czynne (do której trzeba odebrać)
-jak jest wyposażony (zabawki itp)
-jak jest ze spacerami z wyjściem na dwór
-czy jest jakaś pielęgniarka
-czy można wejść na sale w czsie okresu aklimatyzacji dziecka (a może lepiej nie)
-jak moje dziecko pije mleko bebiko 3 czy takie same dostanie (czy tylko przy dzieciach alergicznych są specialne mleka) ale chyba musze juz podawać normalne mleko żeby sie przyzwyczaiło jak pójdzie do żłobka.
czyba narazie tyle nic mi wiecej nie przychodzi do głowy.z góry dziekuje i pozdrawiam zyska
 
Witaj Zyśka,
- punktacja - tu się nie orientuję, bo jak składaliśmy podanie prawie 3 lata temu to liczyła się tylko kolejność podań
- żłobek jest czynny chyba od 6-tej, dzieci trzeba przyprowadzić do 8-ej (czyli przed śniadaniem) a odbiera się do 16:45 (żłobek jest zamykany o 17-tej). Oczywiście można wcześniej odebrać dziecko. Podejrzewam, że jeśli jest taka potrzeba, to można też później przyprowadzić.
- zabawek jest tam bardzo dużo, sporo nowych, co jakiś czas dzieci robią jakieś prace plastyczne (no widać, że panie dużo pomagają)
- spacery są od wiosny do jesieni, plac zabaw nie jest może mistrzostwem świata, ale jest tam na tyle dużo atrakcji, że dzieci się nie nudzą
- pielęgniarki nie ma. Co jakiś czas są robione badania (okulista, logopeda i inne) - rodzice są wcześniej informowani i muszą podpisać zgodę. Potem dostaje się wyniki i jeśli coś jest nie tak, to skierowanie do specjalisty
- dzieci piją zwykłe mleko, nie modyfikowane.
Pozdrawiam
Giza
 
reklama
Do góry