reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik testu Pappa, mimo młodego wieku

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
 
reklama
Upewniłam się ze te testy Pappa to tylko niepotrzny stres i nerwy. Ja się tak bardzo bałam a wszystko na szczęście jest w porządku 🥰🥰bardzo się cieszę i Ty również możesz być spokojna, jak widać nie można się kierować testem Paapa 😇
Przede mną rozmowa z męzem czy robimy nifty czy nie, juz tak dla naszego spokoju. Masz racje to zupelnie niepotrzebny stres:/ jak na podstawie samego wieku mozna okreslac tak duze w moim odczuciu ryzyko:-( Super, ze chociaz Ty jestes spokojna! 🙃
 
reklama
Przede mną rozmowa z męzem czy robimy nifty czy nie, juz tak dla naszego spokoju. Masz racje to zupelnie niepotrzebny stres:/ jak na podstawie samego wieku mozna okreslac tak duze w moim odczuciu ryzyko:-( Super, ze chociaz Ty jestes spokojna! 🙃
Hej😇. Byłam dziś u swojego ginekologa. Opowiedziałam mu o swoich badaniach itd o papie i on powiedział że to moje ryzyko wcale duze nie było. Duze to jest 1;50. I ze mimo ze paapa odbiega od normy to nie oznacza że te odbiegajające parametry są zle 😊
 
Hej😇. Byłam dziś u swojego ginekologa. Opowiedziałam mu o swoich badaniach itd o papie i on powiedział że to moje ryzyko wcale duze nie było. Duze to jest 1;50. I ze mimo ze paapa odbiega od normy to nie oznacza że te odbiegajające parametry są zle 😊
Oooo widzisz! Ja dzis rozmawialam z moim ginem przez tel, on z kolei rozmawial z kobietką od prenatalnych i mowi ze ja zle ją chyba zrozumialam🤔🤔 mowila z taką powagą w glosie, ze ciezko bylo zrozumiec cos innego. Niepotrzebny stres zostal nam zafundowany.
 
Oooo widzisz! Ja dzis rozmawialam z moim ginem przez tel, on z kolei rozmawial z kobietką od prenatalnych i mowi ze ja zle ją chyba zrozumialam🤔🤔 mowila z taką powagą w glosie, ze ciezko bylo zrozumiec cos innego. Niepotrzebny stres zostal nam zafundowany.
Wiem co czujesz. Ja pamiętam co powiedziała ta babka co mi robila prenatalne. Powiedziała tak: Do malucha nie mam się do czego przyczepić ale Pani krew mimo mlodego wieku świadczy o trisomii 21..Dla mnie to było jak diagnoza..
 
Wiem co czujesz. Ja pamiętam co powiedziała ta babka co mi robila prenatalne. Powiedziała tak: Do malucha nie mam się do czego przyczepić ale Pani krew mimo mlodego wieku świadczy o trisomii 21..Dla mnie to było jak diagnoza..
Wydaje mi sie, ze lekarze powinni miec dodatkowe zajecia z empatii i wyczucia wzgledem drugiego czlowieka:( i to powinno byc na bieżąco odswiezane. Jakbym takie slowa uslyszala to chyba psycholog byłby potrzebny :-(
 
Wiesz,ja już pomijam fakt że Pani doktor do najmilszych nie należała, nie oczekuje ze miała mnie traktować jak księżniczkę No ale kurcze.. tak mi wytłumaczyła ze dla mnie to było tak zrozumiałe ze no :Urodzisz dziecko z zespołem Downa bo taka masz krew,proponuję spotkanie z genetykiem . Jak wyszłam do dopiero po wiadomo płaczu,rozmowie z mężem,i poczytaniu artykułów na ten temat, zrozumiałam na czym stoję i zrobilam nifty które cale szczęście nic niepokojącego nie pokazały. Ale będąc dzis u mojego lekarza to wiem że on widziac moje wyniki tak jak tamta Pani Doktor,nie powiedział by mi nic tak strasznego, powiedział że to naprawdę małe ryzyko a odchylenia mają prawa się zdarzać. Niektóre Panie mają tarczycę, niektóre morfologie,cukier, a niektóre właśnie paape.
 
Wiesz,ja już pomijam fakt że Pani doktor do najmilszych nie należała, nie oczekuje ze miała mnie traktować jak księżniczkę No ale kurcze.. tak mi wytłumaczyła ze dla mnie to było tak zrozumiałe ze no :Urodzisz dziecko z zespołem Downa bo taka masz krew,proponuję spotkanie z genetykiem . Jak wyszłam do dopiero po wiadomo płaczu,rozmowie z mężem,i poczytaniu artykułów na ten temat, zrozumiałam na czym stoję i zrobilam nifty które cale szczęście nic niepokojącego nie pokazały. Ale będąc dzis u mojego lekarza to wiem że on widziac moje wyniki tak jak tamta Pani Doktor,nie powiedział by mi nic tak strasznego, powiedział że to naprawdę małe ryzyko a odchylenia mają prawa się zdarzać. Niektóre Panie mają tarczycę, niektóre morfologie,cukier, a niektóre właśnie paape.
Na szczęście mozesz potraktowac to jak zły sen, badanie genetyczne wyszlo ok i tego sie trzymaj:) Tylko tak sobie mysle, ze kurcze samo obnizone bialko tak mocno obniza wynik tej pappy nieszczesnej??
 
Obniżone białko może zwiastować problemy z łożyskiem. Ja miałam 0.29,beta 1.3, teraz 27tc i mam złe przeplywy. Ale nifty wyszło ok o żadnych zastrzeżeń na usg do tej pory. Mimo wszystko uważam, że warto było zrobić, bo dzięki temu biorę acard i jestem przygotowana na to, że mogę mieć problemy z cisieniem
 
Na szczęście mozesz potraktowac to jak zły sen, badanie genetyczne wyszlo ok i tego sie trzymaj:) Tylko tak sobie mysle, ze kurcze samo obnizone bialko tak mocno obniza wynik tej pappy nieszczesnej??
Pewnie ze tak, widzisz jakieś małe odchylenie i już ryzyko większe o nawet 100 może być. U mnie ta paapa nie była az tak strasznie dużo od normy mimo idelanego usg i mlodego wieku a ryzyko z podstawowego 1:900 spadło do 1:341 więc prawie 1/3 różnicy
 
reklama
Obniżone białko może zwiastować problemy z łożyskiem. Ja miałam 0.29,beta 1.3, teraz 27tc i mam złe przeplywy. Ale nifty wyszło ok o żadnych zastrzeżeń na usg do tej pory. Mimo wszystko uważam, że warto było zrobić, bo dzięki temu biorę acard i jestem przygotowana na to, że mogę mieć problemy z cisieniem
Dokładnie, warto wiedzieć że odchylenie to nie koniecznie problemy z maluchem lecz mogą później pojawiać się problemy u mamy np stany przedrzucawkowe czy cukrzyce ciążowe, dlatego warto konsultować wszystko ze swoim lekarzem prowadzącym
 
Do góry