reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik testu Pappa, mimo młodego wieku

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
 
reklama
Kurcze lekarz powiedzial, ze moze mi zrobic amniopunkcje przy wyniku 1:331 dla mojego swietego spokoju, ale chyba sie nie zdecyduje. To zbyt inwazyjne badanie, mysle, ze juz sie sama uspokoilam. Robilabys amnio?
Oj nie, nie zdecydowała bym się ją amnio. Zrobilam nifty i to mnie uspokoiło bo wyniki dostalam idealne, niskie ryzyko wszystkich trisomi 1: do parunastu milionów
 
reklama
No wlasnie, ale ten lekarz mi mowi, ze szkoda kasy na badanie genetyczne:( juz sama nie wiem
No to jakis dziwny ten twój lekarz...Ja uważam że to badanie jest dokładne i cena niby wysoka/niby nie wysoka ale dla zdrowia dziecka wszystko. Jeśli nifty wyszło by kiepskie to zawsze jest jeszcze czas aby zdecydować się na badanie inwazyjne
 
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.

Wynik 1:190 ( USG bardzo dobre ) na szczęście test Sanco mnie uspokoił ponieważ nie wykrył trisomi... PAPPA to tylko statystyka ... będzie dobrze !
 
Wynik 1:190 ( USG bardzo dobre ) na szczęście test Sanco mnie uspokoił ponieważ nie wykrył trisomi... PAPPA to tylko statystyka ... będzie dobrze !
Dziękuję . Stres juz także na szczęście za mną. Zrobilam badania Nifty i wszystko w porządku ale wiem że wiele kobiet będzie niestety jeszcze przez to przechodzić przez ta Paape bo są to niesamowite nerwy
 
Wynik 1:190 ( USG bardzo dobre ) na szczęście test Sanco mnie uspokoił ponieważ nie wykrył trisomi... PAPPA to tylko statystyka ... będzie dobrze !
Dobrze, ze jestes juz spokojna, ze wady genetyczne Was nie dotyczą:) moge zapytac co Ci tak zwiekszylo prawdopodobienstwo trisomii?? Obnizone bialko pappa??
 
Dobrze, ze jestes juz spokojna, ze wady genetyczne Was nie dotyczą:) moge zapytac co Ci tak zwiekszylo prawdopodobienstwo trisomii?? Obnizone bialko pappa??
Dokladnie tak. Tylko i wyłącznie ta krew. Obnizone bialko i podwyzona beta. Nie wiem dlaczego tak. Mój lekarz ginekolog Powiedział że to nic niepokojącego nie jest, więc on i badania nifty bardzo mnie uspokoiły
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem w 13 tyg ciąży test PAPPA wyszedł zły... USG było poprawne przy 4,25 cm długości dziecka przyzierność karkowa 0,1 cm, widoczna kość nosowa. HCG 1,91 mom, natomiat PPAP 0,25 mom Niestety test wykazał, ze moje ryzyko z markerów wynosi >1:50 , a ryzyko Trisomi 21 1:236. Ryczłam dwa dni ... Zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY, ale bardzo się boję, ponieważ moje ryzyko jest bardzo duże. Czy któraś z was miała podobną sytuację?
 
Do góry