reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka modyfikowanego

Dołączył(a)
15 Listopad 2019
Postów
11
Pomóżcie.. Moj synek ma 3,5 miesiaca. Od niedawna zaczęłam wprowadzac mleko modyfikowane bez laktozy, poniewaz stwierdzono u synka nietolerancje disacharydow (do tej pory karmilam piersia) wybralam mleko Enfamil 0 lac. W ciagu doby mam 3 karmienia mlekiem modyfikowanym i 3 lub 4 karmienia piersia (podaje dodatkowo kropelki delicol).
Niestety po tym mleku moj synek duzo ulewa i wymiotuje, na poczatku myslalam ze przyczyna jest za duza porcja zalecana przez producenta, ale zmniejszenie porcji i tak nic nie dalo, caly czas ulewanie i wymioty zaraz po zjedzeniu mleka.
Co mam zrobic? Zmienic mleko? Jak tak to na jakie i jak to zrobic? Czy Bebilon pepti 1 dha bedzie odpowiednim mlekiem?
Co polecacie? Czy moze któraś z was miala podobna sytuacje?
 
reklama
Mm zaczelam wprowadzac bo same kropelki przy karmieniu piersia nic nie dawały, maly caly czas mial biegunke, pieniste stopce, silne bole brzucha.. Miedzy innymi dlatego wprowadzilam mm, a i tak chcialam juz pomalu przestac karmic piersia.
A nietolerancja disacharydow wyszla z badania kalu (badanie kerrego), lekarz kazal podawac krople i karmic piersia a jak to nie pomoże to wprowadzic mm. I wlasnie tak zrobilam, tylko nie trafilam chyba z mlekiem.
 
Może rzeczywiście mleko nie to. Albo dochodzą jeszcze inne problemy. Może alergia na bmk? Ja bym spróbowała jeszcze dietę u siebie wprowadzić i wtedy zobaczyć czy jest lepiej.
 
Mm zaczelam wprowadzac bo same kropelki przy karmieniu piersia nic nie dawały, maly caly czas mial biegunke, pieniste stopce, silne bole brzucha.. Miedzy innymi dlatego wprowadzilam mm, a i tak chcialam juz pomalu przestac karmic piersia.
A nietolerancja disacharydow wyszla z badania kalu (badanie kerrego), lekarz kazal podawac krople i karmic piersia a jak to nie pomoże to wprowadzic mm. I wlasnie tak zrobilam, tylko nie trafilam chyba z mlekiem.
Miał biegunkę... czyli jak często robił kupy? Były one normalnej barwy czy jakie? Bóle brzucha... czyli często się prężył i płakał?
 
Może rzeczywiście mleko nie to. Albo dochodzą jeszcze inne problemy. Może alergia na bmk? Ja bym spróbowała jeszcze dietę u siebie wprowadzić i wtedy zobaczyć czy jest lepiej.
Tez sie zastanawialam nad alergia na bmk. Jak moge to sprawdzic? Sa jakies dodatkowe vadania na to?
Mysle ze dieta u mnie malo co da, tym bardziej ze juz malo karmie piersia (2karmiania nocne i 1 raz w dzien) i po moim mleczku nie wymiotuje, zdarza sie ulac ale nie tak jak po mm.
Jakiw mleko proponujesz wprowadzic?
 
Miał biegunkę... czyli jak często robił kupy? Były one normalnej barwy czy jakie? Bóle brzucha... czyli często się prężył i płakał?
Kupy robil srednio z 5 razy na dobe, kolor musztardowy (taka żółć polaczona z zielenia), jak tylko dalam mm kupy zeobily sie normalne.
Plakal czesto, mial napady takiego bólu, ze reka drapal sobie twarz. Odkad podaje kropelki i wprowadzilam mm nie ma takich napadów.
 
Kupy robil srednio z 5 razy na dobe, kolor musztardowy (taka żółć polaczona z zielenia), jak tylko dalam mm kupy zeobily sie normalne.
Plakal czesto, mial napady takiego bólu, ze reka drapal sobie twarz. Odkad podaje kropelki i wprowadzilam mm nie ma takich napadów.
A i jeszcze co do kup, byly wodniste a jak robil kupe to bylo slychac jakby sie u niego w pieluszcze gotowalo, jakby ktos plyn do naczyc mu wlal ktory sie pieni. Po otwarciu pieluszki mozna bylo zauwazyc sladowe ilosci piany.
I tak jak pisalam po wprowadzeniu mm kupa zrobila sie normalna.
 
reklama
Tez sie zastanawialam nad alergia na bmk. Jak moge to sprawdzic? Sa jakies dodatkowe vadania na to?
Mysle ze dieta u mnie malo co da, tym bardziej ze juz malo karmie piersia (2karmiania nocne i 1 raz w dzien) i po moim mleczku nie wymiotuje, zdarza sie ulac ale nie tak jak po mm.
Jakiw mleko proponujesz wprowadzic?
Przy alergii na bmk często dochodzą jeszcze zmiany skórne. I wtedy najlepsze mleko to HA. Ale może spróbuj na razie zagęszczać mleko to które dajesz i sprawdź czy jest poprawa.
 
reklama
Przy alergii na bmk często dochodzą jeszcze zmiany skórne. I wtedy najlepsze mleko to HA. Ale może spróbuj na razie zagęszczać mleko to które dajesz i sprawdź czy jest poprawa.
A co to za mleko HA?
On ma na nóżkach dokladniej na udach taka szortka skorke jakby sucha i na buzce tez czesto suchy policzek jeden albo drugi i nie da sie tego wykremowac.
Jaki zageszczacz proponujesz?
 
Do góry