reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmienność śluzu podczas cyklu

natka9898

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Listopad 2021
Postów
28
Hej kochane staraczki ❤️
Czy miałyście kiedyś podobnie?... chodzi o zmienność konsystencji śluzu. Po okresie był on w małej ilości biały, potem zmienił się w rozciągliwy przejrzysty (trwało to 3 dni z domieszką małych nitek krwi), potem przez pare dni znów biały i niezbyt rozciągliwy i znów przezroczysty rozciągliwy... :/ czy dni płodne były wczensiej czy teraz? Coś się całkiem chyba poprzestawiało :/
 
reklama
Hej kochane staraczki ❤️
Czy miałyście kiedyś podobnie?... chodzi o zmienność konsystencji śluzu. Po okresie był on w małej ilości biały, potem zmienił się w rozciągliwy przejrzysty (trwało to 3 dni z domieszką małych nitek krwi), potem przez pare dni znów biały i niezbyt rozciągliwy i znów przezroczysty rozciągliwy... :/ czy dni płodne były wczensiej czy teraz? Coś się całkiem chyba poprzestawiało :/
Śluz to nie wskaźnik dni płodnych, tylko monitoring da Ci pewność. Na śluz ma tyle rzeczy wpływ, np. ilość wypitej wody, temperatura itp., że nie warto aż tak na niego zwracać uwagi, chyba że jest żółty i towarzyszą mu różne niepokojące objawy to wtedy należy wybrać się do ginekologa.
Ogólnie widzę po ilości wątków, że za bardzo chcesz żeby ktoś Ci wywróżył kiedy miałaś owu, albo kiedy będziesz ją miała. Niestety nikt Ci tutaj tego nie określi, warto porozmawiać z lekarzem o monitoringu, żebyś wiedziała kiedy tak naprawdę możesz spodziewać się owulacji.
 
Ja prowadziłam kartę obserwacji śluzu ale do tego miałam też monitoring w paru cyklach + badania, żeby mniej więcej określić kiedy mam owulacje (miałam ok 21 dnia cyklu) i na tej postawie musiałam potem suplementować progesteron ze względu za krwawienia przed okresem (wynikające ze zbyt niskiego poziomu progesteronu). Także karta obserwacji śluzu jak najbardziej, ale na pewno musisz przeanalizować wiele swoich cykli żeby cokolwiek z tego się dowiedzieć :)
 
Do góry