reklama

znaczenie i pochodzenie imion naszych sloneczek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez patrycja24berlin, 31 Sierpień 2006.

1. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

nie dodam tu nic wiecej ...wiecie co robic ;D...

Noemi - imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego "moja słodycz".

Noemi (po hebrajsku 'moja słodycz') według starotestamentowej Księgi Rut była żoną Elimeleka z Betlejem i matką jego dwóch synów. W czasie wielkiego głodu Noemi opuściła rodzinne miasto i straciła męża i synów. Przeżyły wraz z nią jej dwie synowe Orpa i Ruta. Orpa odeszła, a druga synowa, tzn. Ruta pozostała wraz z Noemi. Kiedy wróciły do Betelejem, ludzie wołali: Więc to jest Noemi! A wtedy ona odpowiadała Nie nazywajcie mnie Noemi [tzn. 'Moja Słodycz'], ale nazywajcie mnie Mara [po hebrajsku 'Moja Gorycz'], bo Wszechmogący napełnił mnie goryczą. Potem Noemi wyswatała Rutę za swego krewnego Boaza, a kiedy urodził im się syn Obed, Noemi go niańczyła. Wnukiem tego Obeda był król Dawid. Dzieje Noemi i Ruty ilustrują wielką miłość rodzinną.

2. ell

ell Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

A dla nas znaczenie imionia Otylki jest takie,że ma je po mojej babci a swojej prababci, która wlaśnie też obchodzila swoje urodziny 3 czerwca......przyszła dokładnie na swiat w ten sam dzien, stad nie bylo mowy o innym imieniu i w zasadzie sama je sobie wybrała, bo planowo miała byc Weroniczka po drugiiej prababci, ale ta była z lipca, wiec to była ewentualnosc na przenoszenie ;)

a tak ksiazkowego znaczenia nie znamy

3. reklama
  4. aska outada

aska outada Mama czerwcowa' 06 Fan(ka)

ELIASZ Pochodzenia hebrajskiego, od Elijahu (Jahwe jest moim Bogiem)

Nosił je jeden z prorokow izraelskich. Oponent króla Achaba i królowej Jezabel, żarliwy czciciel Jahwe i obrońca monoteizmu, wróg szerzonego przez królową kultu Baala. Uważany za posłańca Bożego i orędownika ludu. Jego następcą był Elizeusz.

5. stokrotki

stokrotki czerwcowa mamuśka (2006)

Noemi - moja słodycz , nie wiedzialam o tym przepiękne tłumaczenie , poprostu boskie :).
    u nas imię wybierał wsumie mąż bo taka była "umowa" ona dla córeczki ja dla synka . Zofia wzieło się z tąd że moj mąż ma wspaniałą babcie Zosie (kochana kobieta z niej) i postanowił iż tak właśnie bedzie się nazywać nasza córeczka a ja nie miałam nic przeciwko . mi osobiście marzyło się imie Miłka :) no ale jeszcze wszystko przedemną ;)
    mój mąż się śmieje że ma marte-uparta i zosie- samosie

6. patrycja24berlin

stokrotki ja sama nie wiedzialam ze jest takie tlumaczenie..i jak przeczytalam to prawie z krzesla spadlam tak sie ucieszylam...a nie wiem czy wiecie ale Noemi ma dwa imienia... Noemi-Lorrain... jak jej sie jedno nie spodoba to moze drugie jej podejdzie ;D W sumie musze w albumiku dopisac to drugie imie....

7. sumka

sumka Mama czerwcowa'06 Mama na cały etat :)

Stokrotki u mnie gdyby była córa to też byłaby Zosia ;D ;D ;D strasznie mi sie podoba to imie. Noemi też brzmi super ;D

8. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

Sumka, jaki puchtek ;) ? Toć to tygrysek...ale z charakterku to bardziej Puchatek?
    Mój to jest istny Tygrysek...

9. beata8422

beata8422 Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

u nas też mąż wybrał imie i tak naprawde nie wiem skad mu sie to wzieło powiedział po prostu że takie mu sie podoba i tak ma być mi też się podobało wiec sie nie sprzeciwiałam ale.....
    kupiłam sobie księge imion w której są znaczenia żeby przeczytać coś o tym żeby przypadkiem nie okazało sie ze to coś niemiłego ale niestety nie było tam tego imienia jeśli ktoś zna znaczenie "Oliwii" to proszę niech napisze

10. reklama
  11. patrycja24berlin

Beatko kein problem... ;)

Oliwia - imię żeńskie łacińskiego pochodzenia. Jego pierwotne znaczenie łączy się z łacińskim apelatywem oliva - owoc, oliwka, drzewo oliwkowe, niektórzy traktują je jako żeńską odmianę starofrancuskiego imienia Olivier, Olicer. Kobieta o takim imieniu jest obdarzona wieloma pozytywnymi cechami charakteru: jest dostojna, pogodna, sprawiedliwa, posłuszna rodzicom. Lubi pracować i tworzyć. Jest uzdolniona artystycznie. Kocha męża i dba o dom, jednak nie przepada za dziećmi.

12. beata8422

beata8422 Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

dzieki Patrycja

ojej to nie będę szybko babcią..

Poleć forum