reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

znaczenie i pochodzenie imion naszych sloneczek

patrycja24berlin

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
13 Marzec 2006
Postów
19 385
Miasto
xxx
nie dodam tu nic wiecej ...wiecie co robic ;D...

Noemi - imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego "moja słodycz".

Noemi (po hebrajsku 'moja słodycz') według starotestamentowej Księgi Rut była żoną Elimeleka z Betlejem i matką jego dwóch synów. W czasie wielkiego głodu Noemi opuściła rodzinne miasto i straciła męża i synów. Przeżyły wraz z nią jej dwie synowe Orpa i Ruta. Orpa odeszła, a druga synowa, tzn. Ruta pozostała wraz z Noemi. Kiedy wróciły do Betelejem, ludzie wołali: Więc to jest Noemi! A wtedy ona odpowiadała Nie nazywajcie mnie Noemi [tzn. 'Moja Słodycz'], ale nazywajcie mnie Mara [po hebrajsku 'Moja Gorycz'], bo Wszechmogący napełnił mnie goryczą. Potem Noemi wyswatała Rutę za swego krewnego Boaza, a kiedy urodził im się syn Obed, Noemi go niańczyła. Wnukiem tego Obeda był król Dawid. Dzieje Noemi i Ruty ilustrują wielką miłość rodzinną.


 
reklama
A dla nas znaczenie imionia Otylki jest takie,że ma je po mojej babci a swojej prababci, która wlaśnie też obchodzila swoje urodziny 3 czerwca......przyszła dokładnie na swiat w ten sam dzien, stad nie bylo mowy o innym imieniu i w zasadzie sama je sobie wybrała, bo planowo miała byc Weroniczka po drugiiej prababci, ale ta była z lipca, wiec to była ewentualnosc na przenoszenie ;)

a tak ksiazkowego znaczenia nie znamy

 
ELIASZ Pochodzenia hebrajskiego, od Elijahu (Jahwe jest moim Bogiem)

Nosił je jeden z prorokow izraelskich. Oponent króla Achaba i królowej Jezabel, żarliwy czciciel Jahwe i obrońca monoteizmu, wróg szerzonego przez królową kultu Baala. Uważany za posłańca Bożego i orędownika ludu. Jego następcą był Elizeusz.
 
Noemi - moja słodycz , nie wiedzialam o tym przepiękne tłumaczenie , poprostu boskie :).
u nas imię wybierał wsumie mąż bo taka była "umowa" ona dla córeczki ja dla synka . Zofia wzieło się z tąd że moj mąż ma wspaniałą babcie Zosie (kochana kobieta z niej) i postanowił iż tak właśnie bedzie się nazywać nasza córeczka a ja nie miałam nic przeciwko . mi osobiście marzyło się imie Miłka :) no ale jeszcze wszystko przedemną ;)
mój mąż się śmieje że ma marte-uparta i zosie- samosie
 
stokrotki ja sama nie wiedzialam ze jest takie tlumaczenie..i jak przeczytalam to prawie z krzesla spadlam tak sie ucieszylam...a nie wiem czy wiecie ale Noemi ma dwa imienia... Noemi-Lorrain... jak jej sie jedno nie spodoba to moze drugie jej podejdzie ;D W sumie musze w albumiku dopisac to drugie imie....
 
Stokrotki u mnie gdyby była córa to też byłaby Zosia ;D ;D ;D strasznie mi sie podoba to imie. Noemi też brzmi super ;D
 
Sumka, jaki puchtek ;) ? Toć to tygrysek...ale z charakterku to bardziej Puchatek?
Mój to jest istny Tygrysek...
 
u nas też mąż wybrał imie i tak naprawde nie wiem skad mu sie to wzieło powiedział po prostu że takie mu sie podoba i tak ma być mi też się podobało wiec sie nie sprzeciwiałam ale.....
kupiłam sobie księge imion w której są znaczenia żeby przeczytać coś o tym żeby przypadkiem nie okazało sie ze to coś niemiłego ale niestety nie było tam tego imienia jeśli ktoś zna znaczenie "Oliwii" to proszę niech napisze
 
Beatko kein problem... ;)

Oliwia - imię żeńskie łacińskiego pochodzenia. Jego pierwotne znaczenie łączy się z łacińskim apelatywem oliva - owoc, oliwka, drzewo oliwkowe, niektórzy traktują je jako żeńską odmianę starofrancuskiego imienia Olivier, Olicer. Kobieta o takim imieniu jest obdarzona wieloma pozytywnymi cechami charakteru: jest dostojna, pogodna, sprawiedliwa, posłuszna rodzicom. Lubi pracować i tworzyć. Jest uzdolniona artystycznie. Kocha męża i dba o dom, jednak nie przepada za dziećmi.
 
reklama
Do góry