reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie

Bubu93

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2019
Postów
70
Hej dziewczyny Mam pytanie Czy znacie przypadek że jakaś kobieta była uczulona na znieczulenie do cesarskiego cięcia troszkę czytałam o tym i wiemy że znajduje się tam bodajże lidokaina przed zajściem w ciążę chciałam zrobić sobie brwi permanentne Pani położyła mi krem znieczulający, który zawiera wlwsnie lidokaine I prawie karetka zabrała mnie. Boję się teraz bo wiem że ba pewno będę mieć cc
 
reklama
Rozwiązanie
@Bubu93 Musisz o tym porozmawiać z lekarzem. Do znieczulenia mogą być używane różne substancje. A w kremie na pewno była nie tylko lidokaina... To wcale nie ona musiała być przyczyną Twojej reakcji. Czy już wcześniej robiłaś sobie brwi u tej kosmetyczki? Była jakaś reakcja alergiczna?

Z wikipedii:

Leki używane w znieczuleniu zewnątrzoponowym
  • Lidokaina - w postaci 1,5 – 2% roztworu z możliwością dodania adrenaliny. Czas działania 1 h bez adrenaliny, 2-2,5h z adrenaliną.
  • Bupiwakaina - w postaci 0,25% i 0,5% roztworu z możliwością dodania adrenaliny. Czas działania 1 ,5-3h bez adrenaliny, 2-4h z adrenaliną.
  • Lewobupiwakaina - w postaci 0,25%, 0,5% i 0,75%...
Dokładnie tak jak koleżanka powyżej pisała. Musisz to zgłosić w wywiadzie przed operacją anestezjologowi. Lekarz już zadecyduje co zrobić. Przypuszczam, że przy podejrzeniu uczulenia pewnie zdecyduje się na narkozę.
 
Hej dziewczyny Mam pytanie Czy znacie przypadek że jakaś kobieta była uczulona na znieczulenie do cesarskiego cięcia troszkę czytałam o tym i wiemy że znajduje się tam bodajże lidokaina przed zajściem w ciążę chciałam zrobić sobie brwi permanentne Pani położyła mi krem znieczulający, który zawiera wlwsnie lidokaine I prawie karetka zabrała mnie. Boję się teraz bo wiem że ba pewno będę mieć cc
lidokaina to lek przeciwbolowy..wiec nie wiem czy sie podaje do blokady...bedziesz miala rozmowę z anestezjologiem przed cc to musisz mu koniecznie powiedzieć
 
@Bubu93 Musisz o tym porozmawiać z lekarzem. Do znieczulenia mogą być używane różne substancje. A w kremie na pewno była nie tylko lidokaina... To wcale nie ona musiała być przyczyną Twojej reakcji. Czy już wcześniej robiłaś sobie brwi u tej kosmetyczki? Była jakaś reakcja alergiczna?

Z wikipedii:

Leki używane w znieczuleniu zewnątrzoponowym
  • Lidokaina - w postaci 1,5 – 2% roztworu z możliwością dodania adrenaliny. Czas działania 1 h bez adrenaliny, 2-2,5h z adrenaliną.
  • Bupiwakaina - w postaci 0,25% i 0,5% roztworu z możliwością dodania adrenaliny. Czas działania 1 ,5-3h bez adrenaliny, 2-4h z adrenaliną.
  • Lewobupiwakaina - w postaci 0,25%, 0,5% i 0,75% roztworu. Czas działania do 4 h.
  • Ropiwakaina - lek długodziałający, silna blokada sensoryczna
 
Rozwiązanie
Do góry