reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

Agga1979

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2011
Postów
656
Byłam wczoraj na szkole i mieliśmy o pielęgnacji noworodka. Poruszona została sprawa Sudocremu do pupci. Położna powiedziała, że nie nalezy stosować go na początek tylko zastąpić go Linomag Maść albo Alantal Maść bo jak się zrobią większe problemy z odparzeniami a stosowany będzie od razu Sudocrem to potem się może okazać, że nie ma czym leczyć. Wspomniała też, że w składzie Sudocremu jest tlenek cynku a cynk nie jest dopuszczony oficjalnie jako środek pielęgnacyjny dla niemowląt.
Nie chcę się wdawać w dyskusję bo pewnie część z Was stosowała w pierwszej ciąży Sudocrem i nic wielkiego się nie działo - tak tylko chciałam podzielić się wiedzą, którą słyszałam. Może komuś się przyda!
 
reklama
Oczywiście, ze Sudocrem stosuje się jak już dojdzie to tego nieszczęsnego odparzenia, bo to sie zdarza u maluchów niestety. Na codzień oczywiście coś bardziej nawilżającego niż leczniczego, także nic nowego nie powiedziała ta położna.
 
do pupci do codziennej pielęgnacji łagodny kremik: Linomag, Alantan, Bephanten, Nivea SOS a w razie odparzeń dopiero sudocrem:tak: I on naprawdę działa jak już dojdzie do odparzenia:tak: Kilka smarowań i po odparzeniu:tak: No i podstawa pielęgnacji dupci to WIETRZENIE:tak::tak::tak: Iguś uwielbiał leżeć z gołym tyłkiem:-D:-D
 
dziewczyny a tak na codzień to taki kremik bambino może być? aaa no i smarowanko to po kupce czy przy każdej zmianie pieluszki? ;>
 
Bambino też może być i smarowanko przy każdej zmianie pieluszki :) I wietrzenie przed smarowaniem:tak:
 
Używałam Bambino, byłam pozytywnie zaskoczona (mam nawet teraz dla Ady, czasami potrzeba posmarować, ale teraz to już sporadycznie) i po każdej zmianie pieluszki :tak:
 
do pupci do codziennej pielęgnacji łagodny kremik: Linomag, Alantan, Bephanten, Nivea SOS a w razie odparzeń dopiero sudocrem:tak: I on naprawdę działa jak już dojdzie do odparzenia:tak: Kilka smarowań i po odparzeniu:tak: No i podstawa pielęgnacji dupci to WIETRZENIE:tak::tak::tak: Iguś uwielbiał leżeć z gołym tyłkiem:-D:-D

Łukaszek też leżał golutki i wietrzył pupcię:))) jak urodziłam to było tropikalne lato i Łukasz często goluteńki na brzuszku spał


pupcię po każdej zmianie pieluszki smarowałam.
 
reklama
Agga dzięki za wiadomość apopo sudocremu :)

ja nie mam zamiaru za każdą zmianą pieluszki kremować , poci się to biedne dziecko potem w pieluszce .... tak samo ja nie lubie czasami trzeba sobie posmarować i czuje się " spocona " , jeszcze dołożyć do tego podpaskę i w ogole .... wydaje mi się że dziecku jest jeszcze gorzej ;)

no i mam zamiar stosować puder , zobacze czy ta kwestia poruszona zostanie na szkole rodzenia .
i od czasu do czasu bambino czy ziaje , zwykłą . a na odpażenia sudocrem pewnie ;)


hihihi - wietrzone krocze to szczęśliwe krocze :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry