reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie l4 ciąża

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Cześć dziewczyny, przed świetami byłam u lekarza i dostałam zwolnienie (niestety muszę leżeć, ciąża zagrożona) zwolnienie mam do 12.01 a kolejna wizyta dopiero 20.01, czy mam zadzwonić do lekarza i powiedzieć o sytuacji? Bo wtedy nie będzie ciągłości jeśli pójdę 20 i on od tej daty wypisze mi kolejne zwolnienie... chyba że może wypisać wstecz? Nie mam pojęcia co zrobić, to moja pierwsza ciąża i pierwsze zwolnienie l4 w życiu
 
reklama
Nie może wstecz wypisać. Musisz iść na wizytę wcześniej.
Jest szansa, że wpisując zwolnienie się pomylił i wystawił krótsze.
 
Cześć dziewczyny, przed świetami byłam u lekarza i dostałam zwolnienie (niestety muszę leżeć, ciąża zagrożona) zwolnienie mam do 12.01 a kolejna wizyta dopiero 20.01, czy mam zadzwonić do lekarza i powiedzieć o sytuacji? Bo wtedy nie będzie ciągłości jeśli pójdę 20 i on od tej daty wypisze mi kolejne zwolnienie... chyba że może wypisać wstecz? Nie mam pojęcia co zrobić, to moja pierwsza ciąża i pierwsze zwolnienie l4 w życiu

jeśli lekarz wystawił tak krótkie zwolnienie to może po tym czasie zwyczajnie nie widzi przeciwwskazań do pracy?
Przeciez jedno wystawione L4 to nie gwarant kolejnych
 
Mozliwe, ze tak. Albo czeka na decyzje pacjentki, jesli zadzwoni i poprosi o wydłużenie to z pewnością to zrobi.
 
Może wystawić wstecz ale z tego co wiem max dwa dni, zadzwoń do lekarza on Ci powie co dalej albo zmień termin wizyty jeżeli jest to możliwe,
 
Cześć dziewczyny, przed świetami byłam u lekarza i dostałam zwolnienie (niestety muszę leżeć, ciąża zagrożona) zwolnienie mam do 12.01 a kolejna wizyta dopiero 20.01, czy mam zadzwonić do lekarza i powiedzieć o sytuacji? Bo wtedy nie będzie ciągłości jeśli pójdę 20 i on od tej daty wypisze mi kolejne zwolnienie... chyba że może wypisać wstecz? Nie mam pojęcia co zrobić, to moja pierwsza ciąża i pierwsze zwolnienie l4 w życiu
Musisz kontaktować się z lekarzem najlepiej dzień przed końcem Twojego L4.
Lekarz ma możliwość wystawić zwolnienie tylko na 3 dni wstecz, dlatego nie możesz czekać do wizyty.
Teraz nie ma potrzeby, żebyś przyspieszała wizytę, wystarczy telefon lub mail do lekarza 🙂
 
reklama
lekarz powinien przede wszystkim ocenić czy zwolnienie jest zasadne. L4 nie jest wystawiane / nie powinno być / bo ktoś poprosi...
Po co te uszczypliwości? Skoro dziewczyna pisze, że ma ciążę zagrożoną to chyba zwolnienie jak najbardziej jest zasadne.
Ja poszłam na zwolnienie w 6 miesiącu, mimo, że mogłam pracować dalej, ale nie chciałam. To jest decyzja każdego indywidualna, jeżeli ktoś nie chce pracować od początku ciąży to niech nie pracuje, co komu do tego?
 
Do góry