reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

patrycjaa_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2020
Postów
15
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży, od 6 tygodnia przebywam na l4 z powodu zagrozonej ciąży. Dziś od lekarza dowiedziałam się że na ostatniej wizycie zapomniał wystawić zwolnienia. Ostatnie zwolnienie skończyło mi się 11 sierpnia i od tego dnia powinnam mieć kolejne do 2 września. Jednak tego zwolnienia lekarz nie wystawił. Co w takim wypadku? Czy któraś z Pan miała podobna sytuację? Lekarz stwierdził że jakoś to załatwi, ale czytam że zwolnienie mozna wystawić tylko 3 dni wstecz, a w moim przypadku są ta 3 tygodnie...
 
reklama
Obawiam się, że na ten moment będziesz miała problem z uzyskaniem wynagrodzenia (zasiłlku) chorobowego za ten okres.
A oprócz tego, że lekarz powiedział, że to załatwi, to powiedział jak??

Warto sobie założyć konto na epuap i kontrolować takie rzeczy.
 
Lekarze mogą wystawić zwolnienia wstecz, wtedy na koncie w ZUSie widnieje adnotacja - zwolnienie wsteczne (nie wiem jaka jest procedura w ZUSie, czy lekarz musi się z tego tłumaczyć itd.), ale już kilka razy widziałam takie zwolnienia u mnie w firmie (pracuje w kadrach) i moja firma zawsze takie wsteczne również wypłaca.
 
Lekarze mogą wystawić zwolnienia wstecz, wtedy na koncie w ZUSie widnieje adnotacja - zwolnienie wsteczne (nie wiem jaka jest procedura w ZUSie, czy lekarz musi się z tego tłumaczyć itd.), ale już kilka razy widziałam takie zwolnienia u mnie w firmie (pracuje w kadrach) i moja firma zawsze takie wsteczne również wypłaca.
nawet jeśli jest aż takie opóźnienie?
 
@Paulaa1987 Jeśli mnie wiedza nie myli, to zwolnienie na więcej niż 3 dni wstecz może wystawić jedynie psychiatra.

Może ma możliwość wystawienia zwolnienia do poprzedniej wizyty?? Ale tego niestety nie wiem :(
 
reklama
reklama
@Paulaa1987 Jeśli mnie wiedza nie myli, to zwolnienie na więcej niż 3 dni wstecz może wystawić jedynie psychiatra.

Może ma możliwość wystawienia zwolnienia do poprzedniej wizyty?? Ale tego niestety nie wiem :(
Oficjalnie tak, ale miałam już kilku pracowników, którzy np. byli leczeni na nowotwory i jeździli na chemię jednodniowa do szpitala na kilka godzin i od tego dnia mieli L4 na 2 tygodnie. (bez pobytu w szpitalu) I nie raz lekarze w szpitalu zapomnieli przeklikac takiego zwolnienia w systemie, i pacjent wracał do szpitala i mu tam wystawiali np. 1,5 miesiąca do tylu. Może dziać się to np. przez ZUS, lekarze wtedy musza się kontaktować z ZUSem i przesyłać dokumentacje potwierdzająca odbycie wizyty i niezdolność do pracy - nie wiem, jak to załatwiają, ale mieliśmy tak już kilka razy w firmie takie zwolnienia - w systemie ZUSu widniała adnotacja - zwolnienie wsteczne.

Może lekarze maja tez możliwość zgłoszenia w ZUSie np. Błędu w zwolnieniu np. w dacie końcowej i przesunie to pierwsze zwolnienie i będzie trwało dluzej - nie mam pojęcia jak to technicznie wykonują.
 
Do góry