reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Kubuś płacze jak tylko się go odłoży do łóżeczka :eek: nie wiem o co chodzi... jestem taka bezsilna... staramy się przeciągać pory karmienia, bo momentami ten mały ssak mógłby ssać cyca co godzinę... a przecież nie o to chodzi zwłaszcza w nocy... w ogóle zaczynam czuć się taka bezsilna, bo mam wrażenie, że nic nie działa... :-(
mleko z cycków jak ścisnę leci mi jak z fontanny - takim strumieniem normalnie...

no i te szwy tam na dole tak mnie ciągle bolą że hej... :eek: heh...

Ale to normalne że noworodki lubią tak często jeść, Adaś jak był malutki to też jadł co godzinę przez ok godzinę i tak w kółko chodziłam jak upiór a dziecko w 6 tyg życia z 2990g przytyło do 4750g:) także spoko, uzbrój się w cierpliwość, to nie będzie trwało wiecznie a efekt zobaczysz i zadowolonym malcu i na jego wadze:) Dzieciaczki to są takie cycochyPowodzenia-trzymam kciuki za Was
 
reklama
aniez dzięki za przepis na tą kąpiel... czyli może być mąka ziemniaczana... no ale później jakoś dziecko opłukać zwykła wodą czy poprostu nasmarować i ubrać ??

Ja slyszalam, ze powinno sie poczekac z wycieraniem 5-10minut zeby sie wchlonelo w skore, ale wiadomo, ze z tym trudno jak sie dziecko robi glodne ;-)


Linomag A plus E
mam nadzieję ze to nam pomoze z tą suchą skórką

Na sucha skorke pomaga swietnie, ale... zawiera parabeny :eek:


kwiatuszku, no i tutaj będzie problem... bo ja mam opiekę w CM LIM, ale nikt raczej mi nie przyśle położnej od nich... to gdzie ja powinnam poprosić o taką położną ?? :eek: nie wiem gdzie u siebie powinnam zgłosić...

kici, zapisz gdzies mala do pediatry w ramach nfz - wtedy przysla do Ciebie polozna.


U nas kikucik odpadł wczoraj:-)

Dziewczyny mam pytanie -myję małą przy każdym przebieraniu i natłuszczam skórę -a dziś zobaczyłam ze jej schodzi skórka w pachwinach:baffled: co nie tak zrobiłam?? czyszcze, osuszam, natłuszczam... i co???

Gratulacje :-D co do schodzacej skorki - rozni pediatrzy mowili mi, ze u noworodkow to normalne i mozna natluscic oliwka (takze glowke jesli jest 'lupiez') jesli Ci sie to nie podoba.


ja tez wszystkie smoki wyprobowalam i wlasnie trafilam na nuk i tylko ten jedyny moja mala zaakceptowala, to byla jakas probka co mi przyslali, nie jest silikonowy tylko taki zolty, najgorzej ze nie moge go nigdzie kupic.. mam tylko ten jeden co mala uwielbia i boje sie zeby go gdzies nie zapodziac..
ja po kazdej pieluszcze myje ciepla woda i duzymi wacikami, no chyba ze wiecej balaganu to myjka

Moze poszukaj na allegro? Mam wrazenie, ze u nas to dosc popularny smoczek :-D i moja mala tez tylko go lubi
:-D

znalazłam jeszcze takie gaziki niejałowe 100 sztuk
ciekawe czy to by sie do mycia pupci nadało
Kompresy gazowe niejałowe, 13 nitkowe, 7,5 x 7,5, 8 warstwowe, 100 szt - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie

Mam te gaziki... Mysle, ze bedziesz musiala je rozlozyc i zlozyc po swojemu zeby sie nadawaly do przemywania pupy, bo powierzchnia 7.5x7.5 wydaje mi sie za mala zeby dobrze obetrzec to co trzeba ;-)
 
Dziewczyny wy wszystkie do szpitala sie juz wybieracie,a ja dalej nic.Bylam dzis na ktg ale malo sie dowiedzialam napisalam na odpowiednim watku.:-(

kamisia pewnie juz nie przeczytasz ale powodzenia.ja tez juz bym chciala wiedziec ze niedlugo zobacze szkraba.

kwiatuszek nie martw sie na zapas napewno wszystko bedzie dobrze z Tymusiem.Trzymamy kciuki.

ella wszystkiego naj najlepszego:-):-):-)
 
Znalazlam na innym forum (a'propos awantur po odlozeniu do lozeczka i wiszeniu na cycku co chwila):

A to mój synuś niewiele mlodszy od Twojej córci... urodzilam 20 grudnia. W pierwszych 2 tygodniach najadal sie w ciagu 15-20 min, potem
czas karmienia sie wydluzał aż doszlo do 40 min i dluzej. Do tego doszlo, ze w nocy nie chial zasnac i kolejna godzine spedzalam na usypianiu. Strasznie mnie to meczylo i zaczelo wkurzac no bo ile mozna siedziec albo przy cycu albo usypiajać. zdecydowalam sie na wizyte w poradni laktacyjnej. \kobieta
pokazala mi sposob aktywnego jedzenia i teraz wygląda to tak, ze nadal spedza przy cycku 30-40 min ale dosyc ladnie zasypia bo jest najedzony do syta. A jak tak dziecko przyc cycu zasypia a po odlozeniu do lozeczka zaraz jest dramat, znaczy to ze sie nie najada...

Z przystawianiem do cyca nie mialam w sumie problemów, zaczęło mnie po prostu wkurzac, ze synek wisi tyle czasu na piersi a potem jeszcze z zasnieciem jest problem. Nie wiedzialam w koncu, czy mam malo pokarmu ze on sie nie najada cdzy co. Ale problemem bylo jego zasypianie przy piersi. Nalezy dziecko uczyć aktywnego ssania a oduczac takeigo "ciumkania". Jak widzisz ze dziecko przestaje pracowac to dotknij go zdecydowanie palcem po brodą (w doleczek) i zaczyna wtedy ssac. I tak caly czas jak tylko przestaje pracować buzią. W koncu jak to nie pomaga weź dziecko do pionu (tak jkaby do odbicia), zaczyna sie wtedy rozbudzać i wtedy mam go dawać do drugiej piersi. I znowu pamietac o pobudzaniu palcem w podbródek. Jak znowu zasypia i sztyrchanie palcem juz nie pomaga znowu dac do pionu i dac do drugiej piersi. W koncu jak go dasz do pionu to zaypia i wtedy odkladam do łozeczka i smacznie spi....az do kolejnego karmienia
usmiech.gif
 
gosiek- a jednak przeczytałam:tak:
jestem spowrotem w domu wściekła jak osa- nie przyjęli mnie na patologie bo nie ma miejsc. Lekarz obejrzał wyniki stwierdził że najważniejsze że dopler i ktg jest ok i czuje ruchy więc mogę czekać w domu kontrolując ruchy dziecka. Wkurzona jestem na maxa, bo z tego co mi wiadomo cholestazę obserwuje się w szpitalu nie w domu. Nic to jutro jadę jeszcze raz jak nie zwolnią się miejsca na patologi to po prostu powiem że nie czuje ruchów i chcąc nie chcąc zrobią mi KTG i usg bo dla mnie najważniejsze jest żeby moje dziecko było pod kontrolą.
Qwa mać...a już myslałam że Antoś się pojawi lada dzień..:angry:konowały pierdzielone
 
a boli ta wypalanka?
bo mnie to czeka
jak mnie zszywala lekarka to powiedziala ze mam bardzo brzydką szyjke
bo tak naprawde do po poprzednim porodzie nie bylam na kontroli popołogowej i moze to od tamtej pory jest ta nadżerka...
boje się tej wypalanki same słowo odstrasza

Mnie bolalo bardzo nie bylam znieczulona,i niemile to wspominam,ale mozna zamrozic,tyle ze ten zabieg juz troche kosztuje.Niewiem dokladnie ile
 
Ella wszytkiego najlepszego i caluski dla Julci przesylam:-)

Co do nadzerki czy boli czy nie to zalezy,mnie bolalo jak diabli bo byla duza,moja kolezanka miala mala nadzerka i tez czula bol.To raczej sprawa indywidualna,i kazdy inaczej moze to odczuc
 
uruchomiłam mózg no i zadzwoniłam do lokalnego niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej... położna środowiskowa powinna przyjść do mnie w poniedziałek... Pani kazała odciągać pokarm aby nie dostać zapalenia piersi, ale dziewczyny wydaje mi się że ja już mam... są całe obolałe i w ogóle... jakaś maskara... nie wyrabiam... jak często mam tą kapuchę zmieniać ??

Kici - co u mnie sie sprawdzilo - to cieple kapiele. Nawet prysznic nie dzialal tak dobrze, jak wlasnie ciepla kapiel. Duzo cieplej wody, zanuzyc sie tak by piersi byly pod woda, po chwili gdy sie rozgrzeja - masuj delikatnie skoro Cie bola. Ja jak czuje zgrubienia mleczne, to tak dosyc intensywnie masuje by to wszystko rozbic.
U mnie pomaga niesamowicie, dodatkowo po wyjsciu z kapieli nago myje zeby, i gdy stoje pochylona nad zlewem - z piersi leci niemal ciurkiem. Momentalnie robia sie mieciutkie i nie tak nabrzmiale...
 
Ellus - wszystkiego najlepszego w dniu Urodzin, jakrze wyjatkowych w tym roku, bo pierwszych ze swoja Corenka. Julence tez zdroweczka i wszystkiego dobrego na ten miesiaczek.

:-(po wczorajszej wizycie u pediatry mamy takie nieciekawe wieści
pęcherzyk pod języczkiem u Tymusia o którym wspominałam nie jest dla niej do zdiagnozowania i w tym celu mamy skierowanie na jeden dzień do kliniki pediatrii zeby mu porobili jakieś sondy, usg itp zeby sprawdzic co to jest
bo moze to byc torbielka zwykla a moze byc np tarczyca któa wyszla na wierzch
no i wazne jest z czym to jest powiazane i co to za plyn w srodku
smutno mi :-:)-:)-(
będą mi maleństwo męczyć
głęboko wierzę że to nic groźnego ale sam fakt wożenia się z dzieckiem dwutygodniowym po szpitalach gdzie tyle wirusów i sluchanie jego płaczu mnie przeraza
trzymajcie kciuki zeby bylo dobrze...
mąz idzie dzis umówic ten szpital
Kwiatuszku, trzymam kciuki za Tymulka. Buziaki slemy cala trojka!



Kamisiu - bidulko, pojedz jutro do tego szpitala, bo wiem co to denerwowac sie gdy jest podejrzenie cholestazy. Ja od momentu diagnozy jej u mnie denerwowalam sie ogromnie, a w nocy sie budzilam i blagalam Pole o poruszenie sie.
Trzymam kciuki za Ciebie!


Piszecie o tym spaniu na raty - juz myslalam ze tylko mnie to tak potwornie wykancza! Dzis w nocy Polcia obudzila sie, mama mi ja przewinela i przyniosla na karmienie. Jadla 10 minut, potem oparlam ja o klatke piersiowa do odbicia... i przysnelam. Obudzilam sie po wydawalo mi sie chwili, i odnoslam ja do lozeczka myslac, ze spalysmy 20 minut. Dopiero jak wrocilam do lozka uzmyslowilam sobie, ze tak na siedzaco kimalysmy godzine i 20 minut:-D


Wczoraj stanelam na wage i mega spacery jakie w tym tygodniu zrobilam z woziem spowodowaly, ze w tydzien mam 2 kg mniej. Rety, nigdy sie nie odchudzalam, i nie sadzilam, ze spadek wagi to taka frajda :tak::tak::tak:
 
reklama


ja tez wszystkie smoki wyprobowalam i wlasnie trafilam na nuk i tylko ten jedyny moja mala zaakceptowala, to byla jakas probka co mi przyslali, nie jest silikonowy tylko taki zolty, najgorzej ze nie moge go nigdzie kupic.. mam tylko ten jeden co mala uwielbia i boje sie zeby go gdzies nie zapodziac..
ja po kazdej pieluszcze myje ciepla woda i duzymi wacikami, no chyba ze wiecej balaganu to myjka


Daj cynka to ci wyśle jak cuś u nas tego mnogo w marketach :)

Mnie też ten kikutek wkurza, ale wczoraj była u nas położna, powiedziała, że bardzo mocno się trzyma i na odpadnięcie jest do miesiąca czasu:szok:. Tak bym chciała już na brzuszku kłaść.
Oli odpadł w 12 dniu

U mnie szybko odpadł przez " nic nie robienie " tylko rano i wieczorem ostenisept zero spirytusu czy cudów a w kąpieli normalnie moczyłam . I już dawno go nie ma :) czyli nowa szkoła nie robienia nic nie taka zła
 
Do góry