reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

wiesz, ze ja w wypiekach to noga jestem... ele wszystkie przepisy na pierniczki piszą,z e ciasto trzeba rozwalkować i wyciąc formy. Jaie co się walkuje będzie ciastem ścislym i nie da się go za bardzo wlożyć do takiej formy - tzn to chyba trzeba by wlać. Ja nie wiem. Ja chetnie zrobię pierniczki tylko jak ktoś mi powie jak to wykonać
 
reklama
wiesz, ze ja w wypiekach to noga jestem... ele wszystkie przepisy na pierniczki piszą,z e ciasto trzeba rozwalkować i wyciąc formy. Jaie co się walkuje będzie ciastem ścislym i nie da się go za bardzo wlożyć do takiej formy - tzn to chyba trzeba by wlać. Ja nie wiem. Ja chetnie zrobię pierniczki tylko jak ktoś mi powie jak to wykonać

z dr etkera są mam zakupione ale jeszcze nie robiłam ale wydaje mi się że nie do takiej formy pierniki się chyba wycina
 
no właśnie pierniczki wycina się czyms takim Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://s2.*********/i2/p/14/40/5fbfac39d98b4_0_b.jpg
 
kilolku,mozna wylepic, jak kruche.zreszta kruche tez mozna. albo wlac ciato murzynkowe lub piernikowe(takie jak na zwylka blaszke) do 3/4 wysokosci,a po upieczeniu posypac cukrem pudrem.
 
Ostatnia edycja:
za miesiąc wigilia!!!!!!!!!!!!!!!! i wyżerkę trzeba szykować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak macie jakieś fajne przepisy typowe swiąteczne i łatwe do wykonania do wrzucajcie :-)
chcialabym sama coś zrobić nowego i pysznego ale co??

moze jakąś pieczeń swiąteczną???
 
Klops Pieczony z Jajkiem

ok 1kg miesia mielonego przyprawiamy wg uznania jak do zwykłych mielonych <cebulka drobno posiekana, przyprawy, jajko, namoczona bułka> mieszamy wszytsko keksówke wykladamy folia aluminiowa na dno układamy czesc miesia i ukladamy ugotowane jajka na twardo <mi 4 sie mieszcza> i na wierzch pozostałe mieso. Formujemy folia kształt i przykrywamy. Pieczemy w 180 stopniach od 1h do 1.5h. mozna polać sosem jakims badz dawac taki upieczony <pod koniec pieczenia odkryc gdzies na 20 minut aby góra sie zarumienila >
na drugi dzień na zimno moze byc na kanapki :)
a i widziałam wersje z kiełbasa surowa :D kiełbase uklada sie wzdłoz tak jak jajka tylko ta kiełbase z foli sie wyciaga? juz nei pamietam :d pewnie za jakis czas zrobie aaa i Pawełkowi posmakowało miesko :)

fotka sciagnieta z neta :)
zdjecie.jpg
 
reklama
1 makrela wedzona
kostka twarogu półtłustego
szczypior
2 łyżki majonezu
sół , pieprz
niektórzy dodają łyżkę ketchupu - ja nie lubie w pascie


Z makreli usunac wszystkie osci , dooookladnie!!!! wymieszac rybe z twarogiem , majonezem i szczypiorem, trzeba troche mieszac zeby ładnie wszystko sie połączyło. i jeszcze sół , pieprz

Bardzo proste , ale smaczne!!! i najlepsza jest makrela bo tłusta. Kiedys probowałam dac dorsza ale nie bylo takie smaczne
 
Do góry