reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

1 makrela wedzona
kostka twarogu półtłustego
szczypior
2 łyżki majonezu
sół , pieprz
niektórzy dodają łyżkę ketchupu - ja nie lubie w pascie


Z makreli usunac wszystkie osci , dooookladnie!!!! wymieszac rybe z twarogiem , majonezem i szczypiorem, trzeba troche mieszac zeby ładnie wszystko sie połączyło. i jeszcze sół , pieprz

Bardzo proste , ale smaczne!!! i najlepsza jest makrela bo tłusta. Kiedys probowałam dac dorsza ale nie bylo takie smaczne

dziwne połączenie nakreli z twarogiem, chyba z ciekawości zrobię :)
 
reklama
Dziewczyny, robimy małego Sylwka u nas i potrzebuję przepisy na jakieś fajne proste przekąski i jakieś danie.

Z resztek świątecznych będą wędliny, bigos i ciasta.
Do tego:
- sałatka grecka
- jakaś druga bardziej treściwa sałata - może makaronowa
- roladki z łososia wędzonego z serkiem

- i ??????


na gorąco poza bigosem, barszczyk z pasztecikami, ale przydałoby się jeszcze jakieś danie... myślę o czymś z tych gotowych przypraw z woreczkami: jakieś skrzydełka, albo żeberka może ?
 
hej
menu sylwester:
sałatka grecka bez oliwek
sałatka mix: ser żółty i szynka po 200gr. -pokroic w kostkę, 2 plastry ananasa z puszki - pokroić drobno, pół słoiczka - selera konserwowego - pokroić drobno, sól, pieprz biały, majonez. Wszystko wymieszać

talerz wędlin + kabanosy
ogórki konserwowe
śledzie

udka kurczaka - pieczone w rękawie.
barszcz czerwony + krokiety

cukierki Solidarność
napoje
alkohol
 
Agrafka moze tez zwykle koreczki - ser żółty, rodzynki szynka parmeńska i posypać to papryka słodką:)
moze tatar łososia: skroic wedzonego łososia , dodac łyżke oliwy i poukladac w kulki na talerze. Na srodek kazdej kulki wbic zółtko (wczesniej sparzyc jajko), obok poukładac pokrojona w kostke cebulke, obok korniszona pokrojonego. Do tego bagietka , przyprawy i gotowe :) ój maz daje jeszcze kapary a ja tego swinstwa nie dotykam
 
Polecam koreczki owocowe:
winogrona
banany
mandarynki
ananas
śliwka suszona
Gotowymi koreczkami naszpikujcie duże czerwone jabłko. Jabłko wygląda jak jeż. Super sprawa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Na prośbę Uli- leniwe
250 g. twarogu (uzywam tłustego, niemielonego)
1 żółtko
maka pszenna(dosypywac do momentu az ciasto przestanie sie lepic do rak)
odrobine soli

mieszamy reka skladniki, posypujemy blat maka i reka robimy takiego długiego weza z ciasta. Ja jeszcze przyklepuje widelcem zeby były ladne paski i tne na romby. wrzucam do osolonej wody i gotuje 5 minut od wyplyniecia na wierzch.
Do tego kwasna smietanka i odrobine cukru, cynamon
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry