reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel w jakich kosmetykach

Hej dziewczyny;)...moja droga coreczka ma 2 mc i od poczatku kapalam ja w emolium emulsji....na dniach mi sie skonczyla i postanowilam zakupic kosmetyki z serii nivea baby bo starsza corka (2.5 roku) je stosuje i nic sie nie dzieje...a wiec...po kapieli maz posmarowal ja aksamitnym mleczkiem i nie do wiary....kiedy przestal wcierac rozlegl sie przerazliwy krzyk!!!...taki jak by ja cos ugryzło lub swedzialo...wczesniej nie bylo takiego incydentu,takiego płaczu przerazliwego jak tego wieczoru ...szybko reakcja meza to wykapac ja ponownie w czystej wodzie....ja spanikowalam!!!....automatycznie wszystko wrocilo do normy...trwalo to moze ze 3-4 minuty....i pytanie...Czy mleczko nivea moze uczulac???....niezauwazylam zadnych krostek nic...jedynie wydaje mi sie ze mogla ja to swedziec...Dzisiaj powtorzylismy ale tylko na nozce i bylo to samo...;(...co myslicie o tym???
 
reklama
A dlaczego nie mogłoby uczulać? Wszystko może uczulać łącznie z szarym mydłem (wbrew adnotacji na opakowaniu ;-) . A może tu chodziło o to, że mleczko było np nałożone zbyt zimne, za słabo ogrzane w dłoniach? MOgło to wywołać nieprzyjemne uczucie.. Ciężko powiedzieć. Skoro nie było żadnej wysypki ani nic takiego . Trudno powiedzieć.
 
My kąpaliśmy dziecko w samej wodzie, raz na dwa dni. Pomogło mu to wytworzyć płaszcz ochronny skóry, dzięki czemu przestała się przesuszać, a też nie miał kontaktu z dodatkową, zbędną chemią.
 
też polecam Emolium albo tańszy Chcico, równie delikatny i nie uczulający, no i jak skórka jest bardzo wysuszona to także smarowanie kremikiem
 
ja polecam kosmetyki z chicco, to moje odkrycie, nie uczulają, są wydajne i zwyczajnie dobre, choć to firma kojarząca się raczej nie z kosmetykami, używałam również emolium, które też jest świetne
 
reklama
no my na samiuśkim początku oilatium, teraz różne środki stosujemy, rączki myjemy jeleniem :D ogólnie staram się żeby kosmetyki były jak najbardziej naturalne :)
 
Do góry