reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Maluszków ;)

Martus001

Aktywna w BB
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2014
Postów
81
Tak jak pisałam na ogólnym forum myślę że możemy założyć już ten temat :) Ja co prawda jeszcze nic nie wymyśliłam, ale może Wy macie już jakieś swoje propozycje na imiona dla Waszych maluszków?

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnos...najpopularniejsze-imiona-mijajacego-roku.html

Podaję stronę (mam nadzieję że tym razem link wkleił się dobrze) na której można znaleźć informacje min o najpopularniejszych imionach z ostatnich lat :)
 
reklama
Jezeli będzie chlopczyk (a bardzo bym chciala) to będzie Aleksander . Jezeli dziewczynka to Anna Tekla :) chociaz baaardzo podoba mi sie imie Aurora ale mój szanowny Małż sie nie zgadza ;)
 
Ja mialam dac Aleksander jak bylam w pierwszej ciazy i wszyscy mowili mi, ze bedzie chlopiec, ale juz mi sie nie podoba, bo mam w swoim przedszkolu niegrzecznego Olka, a mi sie imiona z kims zawsze kojarza. Poki co dla chlopca podoba mi sie Oliwier, dla dziewczynki nic:-D ale pewnie jeszcze 100 razy sie zmieni
 
U nas napewno bedzie Kasia a jezeli beda dwie dziewczynki to nie wiem jak druga bedzie miec na imie jezeli parka to dla chlopca to chyba Tomek moze:eek:a dla dwoch chlopcow to kompletnie nie mam pojecia podobalo mi sie Nathaniel ale moje znajome stwierdzily ze jak natka piertuszki:-) ooo albo Rysiu tez mi sie podoba
 
Dla dziewczynki mamy 100% pewniak będzie Irenka i tyle. Dla chłopca nie ma zgody małż chce Leonard żeby do chłopców pasowało, a mi się strasznie Teodor podoba i uważam, że też by pasowało. Generalnie uwielbiam "twarde" imiona, które można różnie zdrabniać. Zasada była taka, że chłopcy mają imiona po naszych dziadkach Riko po moim Edi po małża. Irena to babcia mojego m, z mojej strony została jeszcze Stefania, piękne imię ale takie "miękkie" do chłopców. Z dziadków to Tadeusz i Edmund, wiadomo drugi Edek odpada inne główne imię ale zdrobnienie to samo no i miękkie imię. Leonarda nie ma w rodzinie ale faktycznie ładnie pasuje, za to Teodor to pradziadek małża i to z męskiej linii więc nawet nazwisko by było to samo, a zatem myślę, że w razie w przeforsuję swoje. Przy chłopcach zgodność była od razu o dziewczynkę toczyły się spory, teraz na odwrót więc może dziewuszka się szykuje:-)
 
U nas śmiesznie się ułożyło, bo cała nasza trójka ma imiona na literkę M. Ja - Monika, mąż - Marcin, córcia - Martyna. Dlatego może to dziwne, ale myślę nad imieniem na literkę M :-) Dziewczynka mogłaby być Maja, może Malwina, chłopiec Mikołaj, Maksymilian, Michał, Maciej. Jednak żadne z moich propozycji imion, nie podoba się mężowi. :-( On chce Marka i koniec :szok:
 
reklama
U nas śmiesznie się ułożyło, bo cała nasza trójka ma imiona na literkę M. Ja - Monika, mąż - Marcin, córcia - Martyna. Dlatego może to dziwne, ale myślę nad imieniem na literkę M :-) Dziewczynka mogłaby być Maja, może Malwina, chłopiec Mikołaj, Maksymilian, Michał, Maciej. Jednak żadne z moich propozycji imion, nie podoba się mężowi. :-( On chce Marka i koniec :szok:
U na też tak miało być. My z mężem jesteśmy na M, mamy nazwisko na M i chcieliśmy córkę nazwać też na M, ale jakoś nic nam nie przypasowało, więc jest Jula. Zupełnie nie na M :-) Podoba mi się Mikołaj! Marek jakoś też źle mi się kojarzy.
 
Do góry