reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uregulowanie kontaktów

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2014
Postów
8
Witam
3 miesiące temu odeszłam od partnera alkoholika, mamy synka 1,5 roku, jakoś miesiąc przed odejściem złożyłam pozew o alimenty i 6 listopada mam rozprawę trochę się obawiam w piątek złożyłam kolejny pozew o uregulowanie kontaktów gdyż były partner straszy mnie że odbierze mi dziecko i że ma do tego prawo bo jego zdaniem utrudniam mu kontakty z dzieckiem co nie jest prawdą fakt że wyprowadziłam się do mamy 300 km od miejsca zamieszkania byłego partnera ale jest to spowodowane tym iż nie stać mnie na wynajęcie mieszkania w Krakowie utrzymuję się z renty 610 zł i zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł synek jest niepełnosprawny i jest pod opieką Maltańskiego centrum w Krakowie gdzie jeździmy teraz co 2 tygodnie a przez cały poprzedni miesiąc co tydzień i ojciec widuje się z synem jak jesteśmy w kr przez 2-3 h w Pozwie o uregulowanie kontaktów wnioskowałam o to aby b partner widywał sie z synkiem 2 weekendy w miesiącu tj od piątku do niedzieli 1 i ostatni w miesiącu do tego mógł zabierać do miejsca swojego zamieszkania w święta wielkanocne od wielkiego Piątku do poniedziałku iraz 1 tydz wakacji moje pytanie jest odnośnie tych wyjazdów do ojca bo we wniosku zaznaczyłam iż podróż i pobyt u ojca ma się odbywać przy obecności osoby trzeciej. Czy sąd się do tego przychyli?? co jeszcze mogę zrobić aby zabezpieczyć synka gdyż ojciec potrafi zachować się nieodpowiedzialnie np wyjść z synkiem na spacer i wrócić z nim pod wpływem alkoholu
Pozdrawiam
 
reklama
3 miesiące temu odeszłam od partnera alkoholika, mamy synka 1,5 roku, jakoś miesiąc przed odejściem złożyłam pozew o alimenty i 6 listopada mam rozprawę trochę się obawiam w piątek złożyłam kolejny pozew o uregulowanie kontaktów gdyż były partner straszy mnie że odbierze mi dziecko i że ma do tego prawo bo jego zdaniem utrudniam mu kontakty z dzieckiem co nie jest prawdą fakt że wyprowadziłam się do mamy 300 km od miejsca zamieszkania byłego partnera ale jest to spowodowane tym iż nie stać mnie na wynajęcie mieszkania w Krakowie utrzymuję się z renty 610 zł i zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł synek jest niepełnosprawny i jest pod opieką Maltańskiego centrum w Krakowie gdzie jeździmy teraz co 2 tygodnie a przez cały poprzedni miesiąc co tydzień i ojciec widuje się z synem jak jesteśmy w kr przez 2-3 h w Pozwie o uregulowanie kontaktów wnioskowałam o to aby b partner widywał sie z synkiem 2 weekendy w miesiącu tj od piątku do niedzieli 1 i ostatni w miesiącu do tego mógł zabierać do miejsca swojego zamieszkania w święta wielkanocne od wielkiego Piątku do poniedziałku iraz 1 tydz wakacji moje pytanie jest odnośnie tych wyjazdów do ojca bo we wniosku zaznaczyłam iż podróż i pobyt u ojca ma się odbywać przy obecności osoby trzeciej. Czy sąd się do tego przychyli?? co jeszcze mogę zrobić aby zabezpieczyć synka gdyż ojciec potrafi zachować się nieodpowiedzialnie np wyjść z synkiem na spacer i wrócić z nim pod wpływem alkoholu
Pozdrawiam
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam Pani post, bo trudno czyta się tekst bez znakó przestanokwych.
To co najważniejsze w Pani sytuacji to:
1. Czy ojciec dziecka wyraził zgodę na zmianę miejsca zamieszkania dziecka? Jeśli nie, może to podnieść w sądzie.
2. Wniosek o uregulowanie kontaktów to dobre posunięcie, ale powinna Pani jeszcze pomyśleć o tym, czy nie warto wnieść o ograniczenie praw rodzicielskich ojca wobec dziecka.
3. Co do tego do czego może przychylić się sąd - nie potrafię odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego czy przekona Pani sąd, ze dziecko pod wyłaczną opieką ojca nie jest bezpieczne.
 
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam Pani post, bo trudno czyta się tekst bez znakó przestanokwych.
To co najważniejsze w Pani sytuacji to:
1. Czy ojciec dziecka wyraził zgodę na zmianę miejsca zamieszkania dziecka? Jeśli nie, może to podnieść w sądzie.
2. Wniosek o uregulowanie kontaktów to dobre posunięcie, ale powinna Pani jeszcze pomyśleć o tym, czy nie warto wnieść o ograniczenie praw rodzicielskich ojca wobec dziecka.
3. Co do tego do czego może przychylić się sąd - nie potrafię odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego czy przekona Pani sąd, ze dziecko pod wyłaczną opieką ojca nie jest bezpieczne.


Przepraszam za brak znaków
Jeżeli chodzi o zgodę ojca na zmianę miejsca zamieszkania to nie pytałam go o zdanie, mieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu i odchodząc od partnera nie było mnie stać na wynajęcie, obecnie utrzymuję się z renty socjalnej 610 zł i nie miałam się gdzie podziać, więc wyjechałam z synkiem do mamy. Mogę mieć z tego powodu kłopoty??
Mam jeszcze kilka pytań
Odnośnie alimentów - czy sąd podczas zasądzania alimentów bierze pod uwagę długi pozwanego np wzięte w provident ??,czy brane są pod uwagę premie?
Odnośnie kontaktów- w jaki sposób mogę udowodnić, że ojciec jest alkoholikiem w pozwie podałam gdzie ojciec dziecka był na terapii i zastanawiam się czy sąd będzie ściągać kartę z leczenia??
W jaki sposób mogę o to wnioskować ??
W jaki sposób mogę wnieść pozew o ograniczenie praw rodzicielskich??
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli chodzi o zgodę ojca na zmianę miejsca zamieszkania to nie pytałam go o zdanie, mieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu i odchodząc od partnera nie było mnie stać na wynajęcie, obecnie utrzymuję się z renty socjalnej 610 zł i nie miałam się gdzie podziać, więc wyjechałam z synkiem do mamy. Mogę mieć z tego powodu kłopoty??
Co do zasady o miejscu zamieszkania dziecka powinniście Państwo zdecydować wspólnie. Nie może tego zrobić jedno z rodziców. Pani argumenty są bardzo rozsądne, co nie zmienia faktu, że zdecydowała Pani sama.

Mam jeszcze kilka pytań
Odnośnie alimentów - czy sąd podczas zasądzania alimentów bierze pod uwagę długi pozwanego np wzięte w provident ??,czy brane są pod uwagę premie?
Sąd uwzględnia przede wszystkim koszt utrzymania dziecka i możliwości zarobkowe i majątkowe ojca. Istotne są każde dochody, długi mniej.
Odnośnie kontaktów- w jaki sposób mogę udowodnić, że ojciec jest alkoholikiem w pozwie podałam gdzie ojciec dziecka był na terapii i zastanawiam się czy sąd będzie ściągać kartę z leczenia??
Jeśli ojciec się leczył i Pani wie gdzie, dowiedzenie tego jest proste. Albo ojciec dziecka przyzna przed śadem, ze się leczył, albo sąd dotrze do dokumentacji medycznej. Jednak sam fakt, że ojciec dziecka się leczył nie przekreśla jego szans na okolwiek. Ważne kiedy zakończył leczenie i z jakim skutkiem.
W jaki sposób mogę o to wnioskować ??
W jaki sposób mogę wnieść pozew o ograniczenie praw rodzicielskich??
Wszystko zalezy od tego na jakiej podstawie chciałaby Pani domagać się ograniczenia praw rodzicielkich ojcu i w jakim zakresie miałoby to nastąpić. O czym chciałaby Pani decydować sama? Może wystarczy powołać się na fakt, że nie mieszkacie Państwo razem (rozłaczenie rodziców).
 
Jeśli ojciec się leczył i Pani wie gdzie, dowiedzenie tego jest proste. Albo ojciec dziecka przyzna przed śadem, ze się leczył, albo sąd dotrze do dokumentacji medycznej. Jednak sam fakt, że ojciec dziecka się leczył nie przekreśla jego szans na cokolwiek. Ważne kiedy zakończył leczenie i z jakim skutkiem.

Odnośnie leczenia to niestety nic nie dało, po leczeniu stacjonarnym, które trwało 8 tygodni w szpitalu psychiatrycznym ojciec wytrzymał w abstynencji 2 miesiące. I nie jest mi łatwo, ale nie miałam wyjścia,co by pani zrobiła gdyby pani partner idąc do apteki, zamiast kupić dziecku leki wolał się upić i wrócił bez leków, albo wyszedł z dzieckiem na spacer i wrócił podpity, Potrafił też zostając z dzieckiem w domu upić się do takiego stanu, że po powrocie zastałam dziecko płaczące w przedpokoju a tatuś spał pijany. To skutki leczenia Dla tego chce aby dziecko nie było z nim same nawet gdy będzie brał go do siebie
 
Do góry