reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki przyszłych"zerówkowiczów" odezwijcie się!

Dołączył(a)
16 Marzec 2007
Postów
12
Miasto
warszawa
Witam!
jestem mamą babla , który w tym roku szkolnym rozpoczyna edukację w zerówce.
Choć to dopiero we wrześniu, cała jestem w nerwach:szok: , czy sobie poradzi, czy się odnajdzie w grupie, czy usiedzi w miejscu.
Zwłaszcza że nie chodził do przedszkola.
Piszcie proszę.
Pozdrawiam;-)
 
reklama
No ciężko tu coś napisać
Poradzić sobie poradzi:tak:
Szkoda, że dziecko nie chodziło do przedszkola bo sprwa przeszłaby niezauważona
Wiele też zależy od tego jak szybko dziecko nawiązuje kontakt z rówieśnikami
Trzymam kciuki aby wszystko poszło gładko:tak: :-)
 
Bąbelek nie chodził do przedszkola, bo cięzko chorował,
bardzo lgnie do dzieci i łatwo nawiazuje kontakt.
dzieki za dobre słowo, pozdrawiam
anka
 
Madzia też od września idzie do zerówki i jestem cała w nerwach jak to z nią będzie. Magda urodziła się głucha. 2 lata temu w Poznaniu wszczepiono jej implant ślimakowy. Jak do tej pory jej życie to ciągła nauka. Przez 2 lata odkąd ma implant uczyłam ją mówic- musiała nauczyc sie wszystkiego od początku- ale w tej chwili radzi sobie. Mową odbiega trochę od rówieśników ale liczę że w zerówce to nadrobi. Przez pewien czas chodziła do przedszkola i świetnie jej szło ale zaczęła ciężko chorowac i na zalecenie lekarza zrobiliśmy jej przerwę. Ona łatwo nawiązuje kontakty i wprost lgnie do dzieci. Daję ją do szkoły masowej- choc były i z tym problemy bo dyrektorzy szkół boją się brac dzieci niepełnosprawne - bo chcę zeby dalej się rozwijała. Wg lekarza specjalisty ona misu iśc do szkoły masowej żeby implant dawał efekty w przeciwnym razie może się u niej cofnąc to co do tej pory osiągnęłyśmy. Teraz Magda ma braciszka i powtarza dużo słów bo mały jest na etapie rozwijania mowy i wypowiadania pierwszych słów.
 
Kacperek też od września pójdzie do zerówki. Do tej pory chodził do przedszkola. Do zerówki pójdzie do szkoły - była to jego decyzja i ciągle się pyta kiedy wreszcie pójdzie do szkoły.
 
Mój starszy synek też się wybiera do "zerówki". Idzie do szkolnej chociaż teraz chodzi do przedszkola. Wydaje mi sie, że w tej szkolnej jest więcej nauki. Myślę, że będzie dobrze (czyli mam taką nadzieję :tak:).
 
czesc dziewczyny moja Julka tez idzie od wrzesnia do zerowki wlasciwie bedzie ja powtarzac bo byla awansem przeniesiona z dziecmi rok staszymi, ale miala ksiazki dla 5-latów i teraz bedzie chodzila ze swoimi rowiesnikami o z ksią,zkami dla 6 latkówi zobczymy
 
I ja witam :)
Natalka w tym roku idzie do zerówki, na szczęście do przedszkola, do którego chodziła i nie martwię się o jej przystosowanie, ale o... swoje :-)
Natalka ma porażenie mózgowe i nie chodzi samodzielnie. Teraz będziemy musiały dostosować godziny rehabilitacji do zajęć zerówkowych.
Do tej pory wylegiwałyśmy się do późna, bo rehabilitacja nie była zazwyczaj wcześniej niż o 10, a teraz będę musiała Natalkę zawieżć do przedszkola na 8, biorąc ze sobą młodszą - Milenę. Oj, będzie ciężko. Na szczęście do września Milena pewnie będzie chodzić samodzielnie, bo rozwija się bardzo szybko, ale po schodach i tak będę musiała znieść i wnieść obydwie. Trudny będzie ten pierwszy rok. Potem też niełatwo, bo szkoła jest dość oddalona od domu, ale poradzimy sobie! :tak:
 
reklama
Witam!
jestem mamą babla , który w tym roku szkolnym rozpoczyna edukację w zerówce.
Choć to dopiero we wrześniu, cała jestem w nerwach:szok: , czy sobie poradzi, czy się odnajdzie w grupie, czy usiedzi w miejscu.
Zwłaszcza że nie chodził do przedszkola.
Piszcie proszę.
Pozdrawiam;-)
Tez mam synka, ktory we wrzesniu idzie do zerowki. Mam nadzieje ze wszystko bedzie o.k. Oskar nie chodzil do przedszkola ale jest bardzo komunikatywny i lubi dzieci.
 
Do góry