reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki przyszłych"zerówkowiczów" odezwijcie się!

Mój syn chodził do przedszkola i w tym roku rozpoczyna karierę w szkolnej zerówce. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych "dymów"... Maciej jest indywidualistą przez wielkie I;-)Trudno mu nawiązać kontakt z rówieśnikami. Ale cóż, pożyjemy zobaczymy:-)
 
reklama
Czesc,
my mieszkamy w Niemczech i tutaj nie ma typowej zerowki, tylko w przedszkolu w ostatni roku, dzieci ucza sie troche literek, cyferek i muzyki. Ciekawa jestem jak to bedzie wygladalo:confused:, bo grupy sa mieszane (tj.dzieci sa w wieku od 3-6 lat razem) i te starsze ida podobno z pania do innego pomieszczenia i tam sie ucza.

Moj Maxio bedzie teraz takim "zerowkowiczem" a przeciez dopiero w polowie wrzesnia skonczy 5 lat (szkola zaczyna sie tu wczesniej- w wieku 6lat). Z drugiej strony on juz potrafi caly alfabet, umie tez juz powoli czytac, liczyc tez, teraz zaczal juz tabliczke mnozenia (sam sie nas ciagle pyta "ile to jest" i bardzo szybko wszystko zapamientuje)
Z drugiej strony jak sobie pomysle, ze juz w przyszlym roku moj "maly" pojdzie do szkoly, to przestraszona troche jestem:szok:
 
Moja droga jjeżeli mogę tak do ciebie pisać ja też mam dziecko w wieku sześciu lat a dokladnie 5,5, gdyz moja córcia urodziła się 1-ego grudnia 2001. Tez jestem pełna obaw jak będzie w szkole,gdyż nie chodzila do przedszkola tylko na świetlicę ,mimo wszystko mam nadzieję że będzie dobrze , gdyż Klaudia zna wszystkie literki, cyferki, umie liczyć do 50, umie się podpisać,ale jest momentami skryta i zamyka się w sobie, często popada ze skrajnosci w skrajność . Wjednej chwili płacze, za chwilę się śmieje. taka jest .Także bez obaw ja też nie chodziłam do przedszkola.
 
Witam!
jestem mamą babla , który w tym roku szkolnym rozpoczyna edukację w zerówce.
Choć to dopiero we wrześniu, cała jestem w nerwach:szok: , czy sobie poradzi, czy się odnajdzie w grupie, czy usiedzi w miejscu.
Zwłaszcza że nie chodził do przedszkola.
Piszcie proszę.
Pozdrawiam;-)
Witam.Mój synek też jest w zerówce i na razie bardzo mu się podoba.Czekam na odpowiedź.
 
Aniu1974,
mam nadzieję że twoje obawy były w stosunku do twojego malucha przedwczesne. Pamiętam jak moja córcia szła do zerówki bez przygotowania przedszkolnego. Babcia raczej trzymała ją w domu, a jej zdrowie nie pozwalało na wspólne spacery. Nudziła się dziecina strasznie, a przy tym była dosyć zamknięta w sobie. z drugiej strony wręcz spragniona kontaktów, których sama nie umiała nawiązywać. Przeżywałam z nią strasznie pierwszy dzień. A potem już tylko nie mogłam się nacieszyć, że w końcu dzieciak się cieszy, że idzie do zerówki. Bo tam nowe koleżanki, zabawki, wspólne zabawy itp.
Pozdrawiam ciepło
 
manatka , aniab190 nie martwcie sie dzieciaki napewno dadzą sobie radę, i wy napewno też. :)
ja tez jestem mamą zerówkowicza :) póki co sprawia problemy wychowawcze zupelnie jak mamusia :) nie potrafi sie skupic nie slucha ehh, zobaczymy jak to bezie ale bez psyhcologa sie chyba nie obejdzie. Jest strasznie nadpobudliwy, moze ma adhd. panie w przedszkolu uspokajaja mnie ze bedzie dobrze ze jeszcze ma czas na pewne rzeczy :)
 
Witam,
Mój synuś też w roku 2008/2009 idzie do zerówki. Nie wiem czy sie tym przejmuje ;-) Obecnie chodzi do przedszkola i świetnie sobie radzi, więc uważam, ze do zerówki przejdzie bez większych przebojów. Chociaż.... chociaż do zerówki planuje go puścic do szkoły (nowej szkoły) a nie do obecnego przedszkola.
Będzie musiał być bardziej odpowiedzialny... jejku niedawno sie rodził a tu masz w przyszłym roku do zerówki, za dwa do I klasy. Niesamowite ;-)



 
Giza 25 poradzi sobie, moj synek tez chodzi do zerowki i jest ok- a wczesniej nie chodzil do przedszkola. Mysle ze my rodzice ,czasami bardziej przezywamy taka wlasnie sytuacje, niz nasze dzieci. Badz dobrej mysli i na zapas sie nie martw.
 
reklama
Cześć mamuśki.
Również jestem mamą zerówkowicza.Krzys chodzi do zerówki przedszkolnej.Wszystko jest ok,zaczął przedszkole rok temu,wczesniej z powodu czestych chorób niestety siedział z nianą w domu.
Pozdrawiam
 
Do góry