reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Poprzednio to był projekt partii Razem. I pół roku w szufladzie się poniewierał zanim odpowiedź odmowna w przedbiegach (marszałka miasta, znaczy PO). Tym razem widzę, że projekt jest niby PO... więc teoretycznie ma wiekszą szansę. No ńc, trzymam kciuki aby tym co w danym momencie bedą mieli w ratuszu władzę się opłacało poprzeć ten projekt.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Niniuś, ciężko coś wyrokować, bo ile dziewczyn, tyle objawów, niezależnie od tego czy wynik jest negatywny czy pozytywny.
Ja w cyklu w którym na chwilę zaskoczyło nie miałam zadnych objawów.
Teraz jestem mocno nakrecona i dzis obudził mnie mocny ból pleców + wczoraj bolały mocno jajniki. Ale zdaję sobie sprawę że 1dpt to objawy ciąży urojonej :D

A ilu dniowy miałaś zarodek? Jeden czy dwa? Jakieś poważne problemy ze się zdecydowaliście czy niepłodność z nieznanych przyczyn?
Zarodek 3dniowy, niepłodność idiopatyczna. Sama nie wiem czy to dobrze czy źle, że nie znaleźli przyczyny. Łatwiej pogodzić się z niepowodzeniami jak wiesz gdzie tkwi przyczyną.
Jeśli chodzi o koszty to my płacilismy za punkcje znieczulenie i embriologie 6200 zł a za transfer i embrioglue 1400zl w invimedzie we Wrocławiu.
 
reklama
Zarodek 3dniowy, niepłodność idiopatyczna. Sama nie wiem czy to dobrze czy źle, że nie znaleźli przyczyny. Łatwiej pogodzić się z niepowodzeniami jak wiesz gdzie tkwi przyczyną.
Jeśli chodzi o koszty to my płacilismy za punkcje znieczulenie i embriologie 6200 zł a za transfer i embrioglue 1400zl w invimedzie we Wrocławiu.
2 zarodki :)
 
Dziewczyny do którego tygodnia brałyście clexane?

I IVF - mój Bąbelek ma 13 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
 

ja jestem też 6dpo ale 5 dniowego zarodka, ja natomiast podchodziłam do crio i nie mam żadnych objawów, jakbym w ogóle transferu nie miała, nawet na sekundę mnie brzuch nie zakłuł, cycki też praktycznie nie bolą...no i się okaże jak będzie.

Jeśli miałaś świeży transfer to dużo objawów może być po punkcji, ja nie miałam świeżego transferu a po punkcji czułam się jakbym w ciąży była;p
 
Bertha dzięki za podpowiedzi. A co do parens w krk to powiedz mi a do kogo ewentualnie będziesz tam szła? jakiego gina bo nie sądzę że wybierzesz kogoś z przypadku?
Moj gin z Wrocławia współpracuje z ta klinika. Takze ja bede przygotowywana, stymulowana przez swojego gina a potem on mnie juz tam wyśle do kogos konkretnego pewnie juz na punkcję a potem transfer.

I wszystkie są ok .? To jeszcze histero i do przodu
Mam tylko mutacje MTHFR. Miałam laparoskopię, usuwana torbiel z lewego jajnika, jajowody drożne. Tylko M ma słabiutkie plemniki, zwiekszona lepkość.

Wiedzialam ze znam tego kota na obrazku i nick witam w naszym gronie czyli jednak ivf
:)
Tak, jednak in vitro. Nie udaje sie naturalnie juz tyle czasu, wiec nie ma co czekać, 35 juz stuknęło.




--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
 
Moj gin z Wrocławia współpracuje z ta klinika. Takze ja bede przygotowywana, stymulowana przez swojego gina a potem on mnie juz tam wyśle do kogos konkretnego pewnie juz na punkcję a potem transfer.


Mam tylko mutacje MTHFR. Miałam laparoskopię, usuwana torbiel z lewego jajnika, jajowody drożne. Tylko M ma słabiutkie plemniki, zwiekszona lepkość.


:)
Tak, jednak in vitro. Nie udaje sie naturalnie juz tyle czasu, wiec nie ma co czekać, 35 juz stuknęło.




--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
A jaka to była torbiel. ? Ta mutacjia to nic takiego :)
Czyli u Ciebie wszystko wygląda dobrze męża trzeba bardziej wziąść pod lupę.
Hmmm co by mu tu zbadać ;)
Tu wytnij wklej
Mąż ma 0 % prawidłowo zbudowanych plemników, 81 % z wadami główki, przy dwóch procedurach zarodki obumierały po 3 dobie (ja mam endometriozę IV stopnia), zlecono nam badanie fragmentacji DNA plemników. Wcześniej mieliśmy IMSI. Czy wybranie prawidłowo zbudowanych plemników gwarantuje wybór plemników bez fragmentacji DNA?

Pomocne w Państwa przypadku może być dodatkowo zastosowanie techniki MACS (dostępnej w nOvum). W wyniku sortowania magnetycznego plemników (ang. magnethic activated cell sorting, MACS) otrzymujemy wyselekcjonowane plemniki ze zmniejszoną o ok. 25% fragmentacją DNA. Dzięki temu wykorzystywane może być jedynie nasienie charakteryzujące się zwiększonym odsetkiem plemników z prawidłowym DNA, a zmniejszonym odsetkiem z uszkodzonym, z cechami apoptozy, co może skutkować wyższym potencjałem zapładniającym. Metodą MACS można przygotowywać zarówno nasienie świeże, jak i mrożone.

Embriolog nOvum
 
Hej dziewczyny :) ja dzisiaj byłam na kontroli przed krio i okazało się że mam 3cm torbiel na jajniku, lekarz kazał przyjść na wizyte przed kolejna miesiączka, powiedział że torbiel się sama wchłonie. Miała któraś z Was tak że torbiel się sama wchlonela?
 
Mój ma identyczne wyniki nasienia i nie ribiki
A jaka to była torbiel. ? Ta mutacjia to nic takiego :)
Czyli u Ciebie wszystko wygląda dobrze męża trzeba bardziej wziąść pod lupę.
Hmmm co by mu tu zbadać ;)
Tu wytnij wklej
Mąż ma 0 % prawidłowo zbudowanych plemników, 81 % z wadami główki, przy dwóch procedurach zarodki obumierały po 3 dobie (ja mam endometriozę IV stopnia), zlecono nam badanie fragmentacji DNA plemników. Wcześniej mieliśmy IMSI. Czy wybranie prawidłowo zbudowanych plemników gwarantuje wybór plemników bez fragmentacji DNA?

Pomocne w Państwa przypadku może być dodatkowo zastosowanie techniki MACS (dostępnej w nOvum). W wyniku sortowania magnetycznego plemników (ang. magnethic activated cell sorting, MACS) otrzymujemy wyselekcjonowane plemniki ze zmniejszoną o ok. 25% fragmentacją DNA. Dzięki temu wykorzystywane może być jedynie nasienie charakteryzujące się zwiększonym odsetkiem plemników z prawidłowym DNA, a zmniejszonym odsetkiem z uszkodzonym, z cechami apoptozy, co może skutkować wyższym potencjałem zapładniającym. Metodą MACS można przygotowywać zarówno nasienie świeże, jak i mrożone.

Embriolog nOvum
Mój ma podobne wyniki i nie kierowali go na jakieś inne badania też go to dziwi. Bo czyta cały czas o tym. Jestem ciekawa bardzo tej wizyty za 2 tygodnie. Co nam powiedzą!
 
dziewczyny mam problem zmarła mi wczoraj babcia :frown: ja do ko.kościoła i spowiedzi chodziłam raczej regularnie ale odkąd podchodze do ivf to u spowiedzi nie byłam . Może głupie pytanie ale była któraś z was po ivf u spowiedzi ?
Bylam i wyspowiadalam sie,chociaz od razu zaznaczylam ze za grzech tego nie uwazam. "Marudzil" mi troche, namawial do naprotechnologi,ale wytlumaczylam mu,ze in vitro to nie taki moj wybryk,ze przez te 5 lat staran probowalismy juz wszystkiego. Powiedzialam mu o poronieniu, calej tej masy lekow ktore musimy przyjmowac przy podejsciu do ivf. Najbardziej "czepial"sie mrozaczkow, ale powiedzialam mu ze przyjme je wszystkie ;) Kiedy braklo mu argumentow, powiedzial,ze moze wlasnie taka ma byc moja droga, bez dziecka,odpowiedzialam,ze wszystko przyjme z pokora, bo umiem wyobrazic sobie zycie bez dziecka, jednak najpierw chce miec pewnosc,ze ze swojej strony zrobilam juz wszystko. Rozgrzeszenie otrzymalam,ale byla to najdluzsza spowiedz w moim zyciu.
Za to moj maz trafil na ksiedza ktory zyczyl mu powodzenia :) i powiedzial,ze cieszy sie,ze medecyna jest tak rozwinieta,ze mozna pomoc malzenstwa z naszymi problemami ;)
 
reklama
Do góry