reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy Beta hcg

Taka jest czułość badania. W moim laboratorium nie określali wartości powyżej 10.000. Na wyniku było tylko > 10.000 - a ja wówczas chciałam sprawdzić czy przyrasta (bo 48h wcześniej miałam ok 8.000).
Jak wyjdzie Ci dodatni (tj. powyżej 1,2 - aczkolwiek o ciąży mówi się gdy wartość jest wyższa niż 5), to pewnie będziesz miała dokładniej rozpisane normy dla poszczególnych tygodni.
Ok wielkie dzięki za info ☺ pozdrawiam
 
reklama
Olusia nie doszukuj sie o mozliwosci zaplodnienia swiadczy beta powyzej 5 a w moim laboratorium Diagnostyka nawet powyzej 25.Beta 1.2 to.standardowa wartosc u mnie nie bedac w ciazy bylo <2.0

010igov35ye70zfx.png
Dobrze,dzięki wielkie ☺ pozdrawiam
 
Olusia troche maly ten progesteron, najlepiej jakby byl w okolicach 20.

010igov35ye70zfx.png

To chyba do mnie było ;) Jutro idę do lekarza to się wszystkiego dowiem. W sierpniu poroniłam, wtedy progesteron wynosił trochę ponad 8.. Mam nadzieję, że lekarz coś na to poradzi.. Właśnie czytałam w necie różne opinie o progesteronie. Niektórzy twierdzą, że powyżej 10 jest ok, a inni, że powinno być przynajmniej 15 lub nawet 20..
 
Ja mialam 11-12 i nie udalo mi sie w ciaze zajsc ..najlepiej jak.ma ok 20 bo wtedy swiadczy o dobrej owulacji i zarodek ladnie.sie zaimplantuje.Progesteron to nie problem ja kupilam.Duphaston i zaszlam.od razu.Wiec nie ma sie czym stresowac.Ja e ciazy biochemicznej mialam progesteron 11..

010igov35ye70zfx.png
 
No to dziewczyny mi się nie udało bylam dzis na becie i wynik taki sam czyli 1.20. No trudno. Biorę luteine,czekam na okres i staram sie dalej. Dziękuję Wam za rady i wsparcie. Pozdrawiam ciepło
 
Czesc . Mam nieregularne cykle srednio 30-37 dni ( 14 najkrotszy-72najdluzszy) wiec nie wiem kiedy mogę wykonać test

@ 27 grudnia
Owulacja - test zrobilam 7 stycznia o 13 wyszedł pozytywny , o 16 i2 kolejne dni już negatywny (13.01 byłam u ginekologa i potwierdziła że owulacja niedawno była )
Wczoraj (tj18.01) zrobilam test beta hcg
Wynik wyszedł 1.2 ( w tym labolatorium ciaza uznawana jest od 5 ) więc ciazy brak . Czytałam jednak ze test mógł być zrobiony za szybko ... jak myślicie , są jakieś szanse w tym cyklu ?
 
Jeżeli owulacja była faktycznie 7 stycznia, to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że beta jeszcze ciąży nie wykryła.
 
Olusia trzymam kciuki za kolejny cykl!


Zamyslona test owulacyjny pozytywny oznacza , ze owulacja bedzie do 36 h .Jesli robilas 18.01 byl to teoretycznie 10dpo raczej powinno juz cos drgnac.Zawsze mozesz powtorzyc bete.Za 2 dni ale nie ma sie co nakrecac, lepiej sie milo zaskoczyc.

010igov35ye70zfx.png
 
reklama
Następna beta po 48h również negatywna :( Byłam wczoraj u lekarza. Powiedziałam mu, że staramy się z mężem od września i nic. Stwierdził, że popadam w paranoje, i że mamy rok czasu, a w moim przypadku nawet 2 lata (mam już 2 córki, a sierpniu poroniłam) więc dopiero wtedy zacznie coś robić :( Powiem szczerze, że się trochę podłamałam tą wiadomością :( Poza tym kiedy pokazałam mu wynik progesteronu (14.42) stwierdził, że jest ok, bo nie jestem w ciąży :/ Nie przepisał nic, kazał zrobić TYLKO badanie na cytomegalie i toxoplazmoze. Na koniec dodał, że jak tak będę bardzo chciała zajść, to mogę jedynie mieć ciążę urojoną. Owulację mam, bo testy owulacyjne wychodzą pozytywnie i mam regularne cykle (to jego słowa)..
 
Do góry