reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Mi też brzuch strasznie się napina, jak wracam do domu z pracy autobusem to już ledwo siedzę. Po pracy leżę i odpoczywam i tak w kółko. To napięty brzuch trzeba leczyć? Lekarz jakoś to wybada czy to trzeba leczyć? Nie chcę brać leków niepotrzebnie. Lekarz mój jest na urlopie jeszcze tydzień i w sumie mu jeszcze tego nie zgłaszałam. Fajnie, że Ci pomogło. Z tego co czytam, to na wszystkie dolegliwości ciążowe najlepszy jest odpoczynek :)
Ja czułam, że mi się napina od około 16 tygodnia, ale myślałam, że tak po prostu jest, że dzieciaki rosną i to jest takie uczuie.2 tygodnie temu zgłosiłam lekarzowi na wizycie, ale przy badaniu nic nie wyszło więc miałam obserwować czy to napinanie jest częste. I tak się męczyłam, tłumaczyłam sobie, że może z bluźniakami tak to już jest.W końcu miałam dość i jakieś złe przeczucia.Postanowiłam zadzwoić do lekarza, który jest na urlopie i kazał mi zgłosić się do szpitala bo to za długo trwa. Okazało się, że szyjka jest ideana i zamknięta, ale na takie skurcze trzeba brać leki, żeby nie doszło do przedwczesnego porodu no i sporo leżeć. Teraz już wiem, że taki napięty brzuch to nie jest norma i bardzo uważam.
 
Hej. No to super. Oby teraz było tylko lepiej.[emoji7] [emoji7] I co Ci powiedzieli na temat tego brzucha? Jakie leki dostałaś?
Dzięki:-) Powiedzieli, że są kobiety, które tak już mają. Mam zapisane czopki scopolan, luteinę i duphaston. Wszystkie działają na skurcze, a luteina i duphaston chronią przed ryzykiem poronienia. Widocznie mam jakieś nuedobory progesteronu i dlatego są te skurcze. Trzeba mierzyć szyjkę czy się nie skraca i nie doprowadzać do tego napinania się brzucha, żeby nie doszło do przedwczesnego porodu.Lekarz mnie pocieszył, że jest dużo kobiet, które tak mają a udaje im się donosić ciąże do 36 tygodnia, a nawet urodzić po terminie :-) Teraz jestem spokojniejsza jak nue mam tego napiecia:-) A jak u Ciebie Kochana? Mam nadzieję, że dużo odpoczywasz:-)
 
Ja czułam, że mi się napina od około 16 tygodnia, ale myślałam, że tak po prostu jest, że dzieciaki rosną i to jest takie uczuie.2 tygodnie temu zgłosiłam lekarzowi na wizycie, ale przy badaniu nic nie wyszło więc miałam obserwować czy to napinanie jest częste. I tak się męczyłam, tłumaczyłam sobie, że może z bluźniakami tak to już jest.W końcu miałam dość i jakieś złe przeczucia.Postanowiłam zadzwoić do lekarza, który jest na urlopie i kazał mi zgłosić się do szpitala bo to za długo trwa. Okazało się, że szyjka jest ideana i zamknięta, ale na takie skurcze trzeba brać leki, żeby nie doszło do przedwczesnego porodu no i sporo leżeć. Teraz już wiem, że taki napięty brzuch to nie jest norma i bardzo uważam.
Dobrze,że to sprawdziłas i wszystko Ok. Ja właśnie coraz częściej tez tak mam z tym napinaniem i twardym brzuszkiem,głównie właśnie po staniu długo czy wysiłku,ale tu w Szwecji to tak się nie cackają i jak się pytam to położna mówi,że wszystko Ok,ze dzieci teraz rosną szybciej itd. Ale jak tak będę miała za czesto to pójdę do lekarza,aby się nie martwić.
Miłego dnia i miękkich brzuszków hehe :-D
 
Staram się odpoczywać. Codziennie mam luteinę 2 razy, nospę co rano i magnez. Teraz mam siostrę przy sobie, więc trochę mnie odciąża. A za jakieś 5 tygodni prawdopodobnie będzie mąż to już całkiem super [emoji7] Wszystkie sałatki i ogórki na zime już podrobione, więc będzie trochę spokoju.[emoji4] Nadal, gdy dużo chodzę to brzich twardy i takie nieprzyjemnie uczucie rozpierania, ale siadam wtedy, odpoczywam i jest dobrze. Też mam scopolan w domu, ale zupełnie o nim zapomniałam. Wizyta dopiero 9 sierpnia...

Dziewczyny, a jesteście może któraś ubezpieczona w KURSie??
 
reklama
Dzięki Ola za odpowiedź. Jak będę u lekarza i mi nie przejdzie do tej pory, to to zgłoszę. Ja mam tylko twardnienie i strasznie mi się napina. Jutro biorę dzień wolnego, żeby odpoczywać :) To moja pierwsza ciąża i nie wiem co jest normalne, a co nie. Myślę, że może za bardzo się wczuwam, ale jak się nie wczuwać jak brzuch twardy i ciężko siedzieć i się ruszać.
 
Do góry