reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka apteczna

Ja do pielęgnacji pępuszka będę stosować normalny spirytus który będę rozcieńczać wodą i powiem wam że lepiej goi się pępek nawet położna mi polecała tak robić
Te babcine sposoby nie które są naprawdę dobre
Akurat spirytus odkazam sie przed robieniem zastrzykow, wiec mam go w.domu. a w jakiej proporcjo nedziesz go rozcienczac?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Podobno działają cuda[emoji3] przy pierwszej córce niestety ich nie miałam. Teraz kuzynce zostało jedno opakowanie więc rezerwacja zrobiona

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom


Tez tak słyszałam. Mam nadzieje ze żadna nie będzie miała problemu z kolkami!! Ale jak to się mówi lepiej dmuchać na zimne a jak się kupi i będą leżeć w szafce to napewno nie będzie kolek [emoji12]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jak ma się sprawa z laktatorem?
Będziecie kupować używany czy tylko nowy bierzecie pod uwagę?
Przy używanym, będziecie kupować jakieś części zamienne czy tylko odkażanie i wygotowanie planujecie?

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jak ma się sprawa z laktatorem?
Będziecie kupować używany czy tylko nowy bierzecie pod uwagę?
Przy używanym, będziecie kupować jakieś części zamienne czy tylko odkażanie i wygotowanie planujecie?

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
ja myślałam o nowym ale manualnym. Nie są bardzo drogie, więc przynajmniej zobaczę czy w ogóle jest potrzebny i w razie jakbym potrzebowała automatyczny bo miałabym jakieś straszne nawały pokarmu, to w taki się zaopatrzę. Tu jeszcze nie myślałam czy nowy czy używany.
 
A jak ma się sprawa z laktatorem?
Będziecie kupować używany czy tylko nowy bierzecie pod uwagę?
Przy używanym, będziecie kupować jakieś części zamienne czy tylko odkażanie i wygotowanie planujecie?

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja chyba kupie nowy. To moje pierwsze dziecko, a chciałabym mieć jeszcze jedno wiec chyba mi się przyda coś nowego.
Bardziej się zastanawiam czy ręczny czy elektryczny. Moje koleżanki które pytałam mają podzielone opinie, jedne uważają że ręczny wystarczy inne ze tylko elektryczny a jeszcze inne aby spróbować od ręcznego i w razie potrzeby zmienić na elektryczny. I bądź tu mądry ;)


Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja biorę pod uwagę tylko elektryczny [emoji6]. Na pewno będę chciała ściągać pokarm i mieć jakiś zapas m.in. ze względu na mój rodzaj pracy..
A ceny elektrycznych już są mniej zachęcające [emoji6]. Tyle, że jeszcze nie zastanawiałam się nad modelem konkretnym i nie wiem czy opłaca się kupić używkę i ewentualnie jakieś części zamienne..

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja kupiłam medela swing maxi double. Ręcznym to się trzeba namachać wiec wydaje mi się,ze lepiejzainwestowac w dobry elektryczny. Przy bliźniakach nie chciałoby mi się raczej machać jeszcze tym manualnym.Miejmy nadzieje tylko,ze będziemy miały pokarm dla naszych maluszków i wszystko będzie dobrze:)
 
Moja wstępna lista to:
- bepanthen EXTRA maść 100g
- Octenisept 50ml (z najnowszych doniesień, o których mówiła mi tez moja położna jest tak, że teraz stosuje się sucha pielęgnację pępka - czyli niczym się go nie przemywa jakoś specjalnie). Można o tym poczytać w necie, są nowe artykuły, ale o tak dobrze Octenisept mieć, na wszelki wypadek
- maść Maltan na sutki
- sól fizjologiczna, gaziki jałowe
- paracetamol dla maluszkow, wit D
- emolium do kąpieli (?) tu się zastanawiam
- termometr
- delicol lub kolzym, na kolke, poleciła mi przyjaciółka
- katarek
- nożyczki do paznokci
- kapturki na sutki

Resztę mam: zestaw do mycia (żel i oliwka) + krem do buzi na zimno - te rzeczy mam z Babydream, niebieska linia. Duża ilość płatków kosmetycznych dużych i chusteczek nawilzanych. Podkłady poporodowe Bella Mama, majtki jednorazowe (na razie mam dwie pary) mam z Canpola, patyczki do uszu, szczotka do włosów, Pampersy 1 :)
 
reklama
Witamin
Octenisept dobrze mieć, dziewczyny które maja planowana cesarka to koniecznie:).
Z tym pepkiem to różne historie są, może teraz faktycznie lepiej na sucho. Ja bardzo się balam, ze będzie się paskudzić, bo dużo opinii takich było właśnie na temat octeniseptu, Frankowi zawsze wieczorem czyscili nim w szpitalu i potem ja w domu tez po kąpieli, cale szczęście u nas odpadł i się szybko zagoil. Spirytus tez mialam na wszelki wypadek.
Co do paracetamolu odradzam, podobno ma zly wplyw na watrobe dziecka, moja ciocia pracuje w szpitalu i tak jej mowili. Bezpieczniejszy jest ibufen, ale wiem ze jest od 3 miesiaca, co wczesniej to nie wiem bo Franek nam nie chorowal, zreszta i tak leku nie podam bez konsultacji z pediatra wiec w aptece zdaze kupic.
Emolionow nie kupuje, chyba, ze bedzie taka koniecznosc, nie chce przyzwyczajac dziecka do tego typu kosmetykow. Pamiętam, ze jak Frankowi zrobilo sie kilka takich plackow suchych na skorze, to lekarka przepisala krem robiony na zamowienie w aptece, tlusty byl strasznie, bo na wazelinie ale po kilku dniach skora byla super. Oliwki juz od kilku lat odradzaja, tez mialam, ale uzylam ja chyba z 3razy na ciemieniuche tylko. Ja planuje kupic kosmetyki dzidzius lub babydream, sroka pisala, ze sklad maja ok, z Frankim mialam dzidziusia i oillana baby w prezencie dostalam.
Z masci na pupe to uzywalam alantan, a w rezerwie bepanthen. Pupe moze kilka razy mial odparzona, jak duzo kupek bylo:).
Do katarku mielismi sol morska w spreyu, fajna sprawa.
Co do kolek, to nie mielismy typowo problemu, ale Franek duzo sie prezyl jak byl malutki, dostawal espumisan, ale czy mu to pomoglo nie wiem. U nas tez poczatki byly troche inne bo mlody zaraz po urodzeniu byl na 2 antybiotykach w szpitalu i potem przez dlugi czas dostawal probiotyki, moze to wszytko tez bylo powodem tych prezen. Ogolnie problemow brzuszkowych duzych nie mielismy.
Laktator mam canpola elektryczny, bylam z niego zadowolona. Ja z wygody jestem za elektrycznym, ale tak jak wiele dziewczyn planuje, jak poszlam do szpitala mialam zwykly reczny, niestety po cc pokarmu nie mialam i szybko maz kupil elektryczny. Dziewczyna na sali obok męczyła sie ze zwyklym i az jej wspolczualm, biedna miala dziecko w inkubatorze, a sama prawie caly dzien siedziała z tym laktatorem i zasuwala.
To chyba tyle, reszte gaziki, platki, sol fizjologiczna itp to tak jak dziewczyny wczesniej pisaly. No i ja bylam zla matka, uzywalam mokrych chusteczek.
Teraz pytanie do was, jak Franek sie urodzil to przy karmieniu piersia podawalo sie wit k+d, teraz patrze na stronie gemini, ze nie ma takich zestawow, czy cos sie zmienilo w tej kwestii, moze gdzies na szkole rodzenia mowili, czy jakas polozna?
Witaminę K podają dziecku w szpitalu po porodzie. Samemu potem daje się tylko witaminę D. Oczywiście jak nie chcesz tej szpitalnej K to możesz kupić swoją i im dać do podania :)
 
Do góry