reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Brzuszek 32 lepiej skonultuj to z innym lekarzem, masz do tego prawo. Po 2 amniopunkcja jedno a na wynik tez się czeka ...

Dzisiaj na 15:30 ide na wizytę do innego lekarza. Dam Wam znać co i jak. Spytam też o terminację.. własnie nurtuje mnie jak się liczy wtedy ten tydzień. wg @ czy wg usg..? bo u mnie to ok 1 tydzień różnicy
 
reklama
Byłam na wizycie , w sumie to wizyta się nie odbyła. Lekarz wyjaśnił mi ze usg 3d/4d niestety nic nie wniesie jeśli chodzi o ZD i pokierował mnie do innego lekarza który specjalizuje się w badaniach prenatalnych m.in. ocenie serca i przepływów. Wcisnęli mnie na jutro.
Podpytałam go za to o terminację, niezbyt był chętny do rozmowy ale potwierdził ze jest taka możliwość ale tylko w przypadku wady letalnej.. jesli wiadomo ze po porodzie dziecko i tak nie przezyje ... Dal mi do zrozumienia, że raczej ZD nie kwalifikuje się do takich wad.
Z niecierpliwością czekam na jutrzejszą wizytę.
 
Byłam na wizycie , w sumie to wizyta się nie odbyła. Lekarz wyjaśnił mi ze usg 3d/4d niestety nic nie wniesie jeśli chodzi o ZD i pokierował mnie do innego lekarza który specjalizuje się w badaniach prenatalnych m.in. ocenie serca i przepływów. Wcisnęli mnie na jutro.
Podpytałam go za to o terminację, niezbyt był chętny do rozmowy ale potwierdził ze jest taka możliwość ale tylko w przypadku wady letalnej.. jesli wiadomo ze po porodzie dziecko i tak nie przezyje ... Dal mi do zrozumienia, że raczej ZD nie kwalifikuje się do takich wad.
Z niecierpliwością czekam na jutrzejszą wizytę.
Czy ty miałaś typowe usg prenatalne między 11-14 tc wykonane przez lekarza, który się w tym specjalizuje?bo test pappa plus usg daje pełen obraz sytuacji i to powinno sporo wyjaśnić. Co do twojego wyniku, czytała wiele sytuacji gdzie test pappa wskazywał na zd, a okazywało się, że dzieci rodziły się zdrowe.

Co do terminacji, to wiadomo, że lekarze teraz mogą się to bać. Jednak dr Romuald Dębski w Warszawie dalej wykonuje takie zabiegi, gdy dziecko ma zd czy inne poważne zespoły czy też wady. Wszystko robi w granicach naszego prawa. Możesz się skontaktować z jego szpitalem i tam Ci pomogą znaleźć placówkę jeśli będzie taka konieczność.
 
Ostatnia edycja:
robiłam prenatalne usg i badanie krwi tzw. test pappa. usg wyszło ok,
12+5 tc
crl 63mm
bpd 21mm
nt 0,8mm
fhr 159

ale krew fatalnie, dajac ryzyko trisomii 21 1:43
Tez nie mam z usg informacji o przepływach i sercu. Tylko te wymiary co podałam.
 
ja miałam jeszcze właśnie ocenioną kość nosową (nb), przepływy w zastawce trójdzielnej, pępowina powinna być trój naczyniowa i podstawowa anatomia płodu (czaszka, rączki, nóżki,żołądek, pęcherz moczowy, ściana brzucha i kręgosłup).
 
Aha zapomniałam o kości nosowej - obecna. Niby lekarz anatomie sprawdzał ale nie mam tego na papierze. Po badaniu powiedział ze wszystko ok. co do przepływu w zastawce trójdzielnej, i pępowinie trójnaczyniowej nic nie kojarzę żeby coś o tym mówił. :( a ja głupia bo nie wiedziałam wtedy, że musi to sprawdzić wiec też nie pytałam. Skupiłam się na nt.
 
Hej dziewczyny . Wynik amniopunkcji przez telefon podany prawidłowy do końca :) pisze do końca bo po Fishu już odetchnęłam ale chciałam wiedzieć ostatecznie.
Brzuszek32 dziewczyny mają rację z amniopunkcją, mi jutro minie dokładnie 4 tygodnie - 28 dni od badania a dziś był wynik. robioną miałam w 17+3 (sprawdzają to wg ostatniej miesiączki usg ich nie interesuje). a wynik teraz jestem w 21 tyg. .Czasami jest wcześniej ok 2 tyg ale te 3 musisz liczyć . Na terminacje byłoby za późno gdyby nie Fish i w ogóle to temat ciężki był ... generalnie w Poznaniu nie było problemu w razie co ze znalezieniem szpitala tylko o czas chodzi bo to trwa .. od wyniku do terminacji daleka droga procedury papieru papiery papiery tak mi mówiła moja ginekolog.
 
reklama
Do góry