reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

blady test ciążowy

werka921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
627
Miasto
Bydgoszcz
79dd2c8c7abe4.jpg.html
4e3bf3af7379d.jpg.html
Cześć wam! Na 18 wrzesnia przypadała moja owulacja (około tego dnia). Z 2dni przed uprawialiśmy seks i mój chlopak skonczyl we mnie. Okres teraz spoznia mi sie jakos 2-3dni, wiem, malo, ale zważywszy na okoliczności, ze ciaza bardzo możliwa, to postanowilam zrobic test. Robilam 2 testy wczoraj i wyszły dwie kreski, ale w oby dwoch testach wyszla slaba ta druga kreska, malo intensywna. Dzisiaj rano tez robilam i tez 2 kreski natomiast znów blada ta druga. Czytalam, ze to niby przez to, ze wczesna ciąża i jeszcze malo HCG. Prawda to?:) jak to jest?
(Tak, pójdę do ginekologa, juz wczoraj wydzwaniałam do wielu, ale z racji tego, że weekend to nie chcieli mnie przyjąć)
Tu zdjęcia testów:
1. Wczorajszy
79dd2c8c7abe4.jpg

2. Wczorajszy
4e3bf3af7379d.jpg

3. Dzisiejszy:
d5d4482415de9.jpg
 
reklama
Ciąża na 100%. Kolor drugiej kreski nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest wcześnie i stężenie bhcg nie jest jeszcze wysokie stąd jaśniejszy kolor.
Z wizytą i ginekologa możesz się wstrzymać, nic Ci nie powie. Lepiej zrobić bhcg z krwi 2 razy w odstępie 48h lub 72h. Ważny jest prawidłowy przyrost bety dlatego potrzebne są dwa wyniki. W necie znajdziesz kalkulatory bhcg, które Ci powiedzą czy przyrost jest prawidłowy. Na razie kup kwas foliowy jeśli wcześniej nie brałaś! To ważne! Może tez być jakiś zestaw witamin dla kobiet w 1 trymestrze. Zarodek z sercem będzie widać na usg pomiędzy 6-8 tc. Powodzenia!
 
Ciąża na 100%. Kolor drugiej kreski nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest wcześnie i stężenie bhcg nie jest jeszcze wysokie stąd jaśniejszy kolor.
Z wizytą i ginekologa możesz się wstrzymać, nic Ci nie powie. Lepiej zrobić bhcg z krwi 2 razy w odstępie 48h lub 72h. Ważny jest prawidłowy przyrost bety dlatego potrzebne są dwa wyniki. W necie znajdziesz kalkulatory bhcg, które Ci powiedzą czy przyrost jest prawidłowy. Na razie kup kwas foliowy jeśli wcześniej nie brałaś! To ważne! Może tez być jakiś zestaw witamin dla kobiet w 1 trymestrze. Zarodek z sercem będzie widać na usg pomiędzy 6-8 tc. Powodzenia!
Ja juz dzis rano wzielam pierwszą tabletkę "Folik Mama, pierwszy trymestr" :). Właśnie ja chce jak najwczesniej, bo mam tez niedoczynność tarczycy i codziennie biorę polowke euthyrox 75.Tylko isc jak jeszcze nie bedzie widac i wiadomo to tez bez sensu. Myślę, zeby w tym tyg zrobic badnaia krwi hormony tarczycy + bhcg i do endokrynologa pierw..
 
Ja juz dzis rano wzielam pierwszą tabletkę "Folik Mama, pierwszy trymestr" :). Właśnie ja chce jak najwczesniej, bo mam tez niedoczynność tarczycy i codziennie biorę polowke euthyrox 75.Tylko isc jak jeszcze nie bedzie widac i wiadomo to tez bez sensu. Myślę, zeby w tym tyg zrobic badnaia krwi hormony tarczycy + bhcg i do endokrynologa pierw..
Tez mam niedoczynnosc i hasimoto. Zrób tsh, ft3, ft4. Na początku ciąży może być spadek tsh i objawy pozornej nadczynnosci, ale nie zmniejsza się dawki euthyroxu, lepiej mieć za małe tsh niż za duże. Najlepsze koło 2.
 
Hahahah jaka blada jak kreska jak ta lala
Moja pierwsza bys zobaczyła dwa razy jasniejsza od Twoich :p.
Wczesna ciąża niski poziom hcg
Wazne ze jest druga nie musi byc odrazu granatowa :p
Ciaza i nie ma o czym mowic gratuluje :D
 
Jeszcze nic nie zobaczysz idz za tydzien dwa :)
Ja poza ciąża mam tarczyce super w ciazy trochę mi sie podniosla i bralam 75 i szybko ladnie spadło tylko musialam brac juz do konca ciazy i miesiac po :-)
U nas to lekarze dmuchaja na zimne ale w USA do tsh 10 nie robia nic naprawde w szoku bylam
 
reklama
Jak najszybciej rób wszystkie niezbędne badania, mamusiu! Jestem takiego samego zdania jak moje poprzedniczki - za kilka miesięcy będziesz szczęśliwą mamą maluszka - mam nadzieję, że zdrowego i ślicznego! :)
 
Do góry