reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Nikogo nie strasze. Napisalam ze twardnienia sa normalne, jesli... a nie wyskoczylam od razu ze to zle. Jestem zdania ze lepiej kogos wyczulic, niz powiedzieć nie martw sie...

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Można wyczulać jak są ku temu podstawy. Twardnienia i kilkusekundowe skurcze na tym etapie ciąży są normalne i kropka i od tego trzeba zacząć. Przeczytaj wpis Feniki z tego co ja widzę to ją wystraszyłaś - zupełnie nie potrzebnie. Jeszcze raz podkreślam, że uważam, ze każda z nas z pewnością w razie sytuacji o której Ty mówisz nie konsultuje się na forum, tylko ze swoim lekarzem. Jesteśmy wg mnie tutaj po to, żeby się wspierać i radzić, a nie straszyć. A jeżeli już się o czymś mówi tak jak Ty o skurczach to wypada to dogłębniej wyjaśnić. Część kobiet jest zorientowana, a część jest zupełnie zielona i takie stwierdzenie powoduje tylko stres.
 
reklama
Można wyczulać jak są ku temu podstawy. Twardnienia i kilkusekundowe skurcze na tym etapie ciąży są normalne i kropka i od tego trzeba zacząć. Przeczytaj wpis Feniki z tego co ja widzę to ją wystraszyłaś - zupełnie nie potrzebnie. Jeszcze raz podkreślam, że uważam, ze każda z nas z pewnością w razie sytuacji o której Ty mówisz nie konsultuje się na forum, tylko ze swoim lekarzem. Jesteśmy wg mnie tutaj po to, żeby się wspierać i radzić, a nie straszyć. A jeżeli już się o czymś mówi tak jak Ty o skurczach to wypada to dogłębniej wyjaśnić. Część kobiet jest zorientowana, a część jest zupełnie zielona i takie stwierdzenie powoduje tylko stres.
Zacznijmy od tego, że skurcze to skurcze, nie ważne czy braxtona czy inne i wg lekarzy (nie moja opinia tylko lekarza) ich częstotliwośc przed 37tc większa niż 10na 2h jest czyms z czym trzeba jechac na ip, a to oznacza ze trzeba monitorowac częstotliwośc ich występowania. Fenika sama napisala ze ma je czesto i moze, ale nie musi, oznaczac to ze dzieje sie coa niepokojącego, np. Skraca szyjka....

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Spokojnie dziewczyny jutro dla spokoju skonsultuje z ginem te twardnienia.
to moja 2 ciaza ale 1 byla 11 lat temu wiec troche sie zapomnialo a troche jestem przeczulona bo na poczatku mialam zagrozona ciaze mialam krwiaka malego wiec teraz huham.na siebie jak na jajko :/
 
Spokojnie dziewczyny jutro dla spokoju skonsultuje z ginem te twardnienia.
to moja 2 ciaza ale 1 byla 11 lat temu wiec troche sie zapomnialo a troche jestem przeczulona bo na poczatku mialam zagrozona ciaze mialam krwiaka malego wiec teraz huham.na siebie jak na jajko :/
I bardzo dobrze ze chuhasz na siebie[emoji16] ja na siebie tez chucham mimo ze to 3 ciąża,a rodzilam 3lata temu, z tym że teraz mam cukrzyce ciążowa oraz skracajaca sie szyjke,przez te "niby" normalne na tym etapie skurcze

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
I bardzo dobrze ze chuhasz na siebie[emoji16] ja na siebie tez chucham mimo ze to 3 ciąża,a rodzilam 3lata temu, z tym że teraz mam cukrzyce ciążowa oraz skracajaca sie szyjke,przez te "niby" normalne na tym etapie skurcze

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Ja juz nie pamietam jak to bylo z 1 ciaza wiec jak to mi moja gin powiedziala "dziewica" ale bada mnie dokladnie na kazdej wizycie pewnie dlatego ze prywatnie chodze. No i jutro bede miala spotkanie na temat pobrania krwi pepowinowej. Miala ktoras moze pobierana???
 
I bardzo dobrze ze chuhasz na siebie[emoji16] ja na siebie tez chucham mimo ze to 3 ciąża,a rodzilam 3lata temu, z tym że teraz mam cukrzyce ciążowa oraz skracajaca sie szyjke,przez te "niby" normalne na tym etapie skurcze

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Skurcze są normalne. Skoro u Ciebie powodują skracanie szyjki na tym etapie to widocznie wymagają monitorowania, ale nie mów, że tak jest u każdej kobiety. Jeszcze raz powtarzam, że z pewnością każda z nas tutaj bacznie się obserwuje i zgłasza wątpliwości do specjalisty. Na tym zakończę temat ;)
 
Dziewczyny a czy ktoras mi powie jak te skurcze sie czuje. Ja nie wiem jak to jest i czy je mam...

Dzis cale popoludnie bolal mnie brzuch jak na @ po drugiej nospie i magnezie troche przeszlo.

Ale nie umiem wyobrazic sobie tych skurczy. Do czego moge je porownac?
 
Hej.a ja mam pytanie z innej beczki...jak jest u Was z sexem? Macie ochote? Jak Wasi partnerzy pidchodza do sexu w ciazy? I pyt do mam ktore spodziewaja sie kolejnego dziecka- czy po porod-zie/ach Wasze zycie ibtymne uleglo zmiane? Na lepsze czy gorsze?

Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app
 
Dziewczyny a czy ktoras mi powie jak te skurcze sie czuje. Ja nie wiem jak to jest i czy je mam...

Dzis cale popoludnie bolal mnie brzuch jak na @ po drugiej nospie i magnezie troche przeszlo.

Ale nie umiem wyobrazic sobie tych skurczy. Do czego moge je porownac?
Umnie to wyglada tak jakby nagle wpompowano mi powietrze w brzuch skora ciagnie na calym brzuchu ale do bolu przypominajacego miesieczke nie moge porownac jest jakies rwanie i delikatny bol ale nie jest on az tak mocny i po chwili przechodzi trwa on umnie doslownie 30-40 sekund...
 
reklama
Hej.a ja mam pytanie z innej beczki...jak jest u Was z sexem? Macie ochote? Jak Wasi partnerzy pidchodza do sexu w ciazy? I pyt do mam ktore spodziewaja sie kolejnego dziecka- czy po porod-zie/ach Wasze zycie ibtymne uleglo zmiane? Na lepsze czy gorsze?

Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app

Hej
co do sexu moj partner boi sie chodz uswiadamiam go ciagle ze nic sie nie dzieje to i tak nie umie sie przelamac wiec dzis idzie zemna do gina i pogada z nia moze mu do rozumu przegada. A co domnie to sa dni ze mam.ochote ale chyba teraz zadziej niz przed......
a po 1 porodzie nic sie niezmienilo w sferze lozkowej ...ja na poczatku balam sie ze ta blizna po nacieciu jest mocno widoczna i odpychajaca ale sie mylilam
 
Do góry