reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A do mnie dzwonili z labu. Okazuje się ze w 7 dobie do rozbili jeszcze dwie blastki. Ale takie totalnie słabiutkie, zważywszy na to ze osiągnęły dopiero po tygodniu od punkcji taki wynik. I w końcu jest tak :
Zamrozon w 5 dobie
4bb
3cc
3ca
Zamrozone w 6 dobie
4ba
4bc
4aa
Zamrozone w 7
3cc
2 (literki daja od "3")
Jak te dzuwciaki potrafią nas zaskakiwac:) moje 2 zarodki zaczely sie dzielic dopiero w 3 dobie, do blastki nie dotrwaly ale i tak byly dzielne:)
 
reklama
Kochana ja czesto mysle o Tobie i Twoim przypadku i jesli nie zdecydujesz sie na szczepienia to powiedz mi czy tych immunoglobin nie mozna wziąć juz przed transferem? Bo popatrz. Intralipid, szczepienia robi sie przed a potem w ciazy dla utrzymania tego poziomu czy jak to nazwać. Moze kurcze właśnie jak by je podac wczesniej zeby juz organizm zaczac oszukiwac wczesniej
Myślę o tym cały czas i będę dopytywać tej profesorki. Zapytam czy przed transferem nie można by podać intralipidu i accofilu a immunoglobuliny zaraz po pozytywnej becie, bo jakaś niespokojna jestem jeśli chodzi o implantację teraz. Zobaczę co mi powie, jeśli będzie za wlewem przed transferem to bez mrugnięcia okiem pójdę ale jeśli intralipid i accofil załatwi tą samą robotę to wezmę tą tańszą opcję :)
 
Myślę o tym cały czas i będę dopytywać tej profesorki. Zapytam czy przed transferem nie można by podać intralipidu i accofilu a immunoglobuliny zaraz po pozytywnej becie, bo jakaś niespokojna jestem jeśli chodzi o implantację teraz. Zobaczę co mi powie, jeśli będzie za wlewem przed transferem to bez mrugnięcia okiem pójdę ale jeśli intralipid i accofil załatwi tą samą robotę to wezmę tą tańszą opcję :)
No bo poten trza kasy na pieluchy:)
 
A do mnie dzwonili z labu. Okazuje się ze w 7 dobie do rozbili jeszcze dwie blastki. Ale takie totalnie słabiutkie, zważywszy na to ze osiągnęły dopiero po tygodniu od punkcji taki wynik. I w końcu jest tak :
Zamrozon w 5 dobie
4bb
3cc
3ca
Zamrozone w 6 dobie
4ba
4bc
4aa
Zamrozone w 7
3cc
2 (literki daja od "3")
Bardzo ładny wynik :) powiedziałabym nawet, że te z 6tej doby ładniejsze, ale wiadomo, nie ma reguły i z tych ładniejszych nie zawsze jest ciąża a słabsze dają pięknie radę :) To teraz mamuśka dochodź do siebie i szykuj domek dla maluszków :)
 
lekarz zapisał mi Medrol ale ze nigdzie nie mieli to dostałam zamiennik metypred na co to właściwie?
A próbowałaś poszukać go na gdziepolek.pl? Bardzopolecam stronę swoją droga. Co chwile czegoś nie ma w aptekach w normalnej dostępności tylko lapankowej a dzięki niej mogłam szybko dowiedziec sie ze clexane, prolutex i crinone było dostępne tylko w 3 warszawskich aptekach kiedy we wrześniu potrzebowałam. No i mogłam sobie zadzwonić i dowiedziec się ze te dwa ostatnie maja po 150 i 160 a w aptece przy Invimedzie chcieli ponad 200 za każdy...
 
A próbowałaś poszukać go na gdziepolek.pl? Bardzopolecam stronę swoją droga. Co chwile czegoś nie ma w aptekach w normalnej dostępności tylko lapankowej a dzięki niej mogłam szybko dowiedziec sie ze clexane, prolutex i crinone było dostępne tylko w 3 warszawskich aptekach kiedy we wrześniu potrzebowałam. No i mogłam sobie zadzwonić i dowiedziec się ze te dwa ostatnie maja po 150 i 160 a w aptece przy Invimedzie chcieli ponad 200 za każdy...
Sprawdzę:) dzięki:) byle ten zamiennik nie był od czapy:/
 
reklama
Bardzo ładny wynik :) powiedziałabym nawet, że te z 6tej doby ładniejsze, ale wiadomo, nie ma reguły i z tych ładniejszych nie zawsze jest ciąża a słabsze dają pięknie radę :) To teraz mamuśka dochodź do siebie i szykuj domek dla maluszków :)
No niby ładniejsze ale miały dobę więcej na rozwiniecie. W południe w 5 dobie była tylko jedna blastka 2/3 i jedna morula zaczynała przypominać blastke. A potem przyspieszyły.

W poprzedniej procedurze miałam zamrożone w 6 dobie 5 blastek, wtedy były jeszcze poddane punkcji i PGS. 4 transfery, jedna biochemiczna.
4AB
4ba - okazała się być z trisomia
5bb
4bb
3bb
 
Do góry