reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Od dwoch dni probuje Was nadgonic. I dopiero dzis na wieczor mi sie udalo. Naprawde szalejeciw z tymi postami.
@Aniaaaa86 strasznie mi przykro... tez po stracie pierwsze co pomyslalam, ze moze za bardzo chcialam tego dziecka. Ale to nie tak. Trzymaj sie jakos...
@Sabina i to jest wlasnie to czego w Szwecji nie lubie... niepojete, ze mozna tu kobiete z krwawieniem odeslac bez chociazby Usg. Po prostu zeby nie oszalala z nadmiaru mysli. Nawet jesli nic innego zrobic nie chca badz nie moga. Trzymaj sie...
O właśnie kropelka. Przecież takie krwawienie może być z wszystkiego. Kuźwa no kobieta może mieć raka i krwawić z dróg rodnych a oni nic.
 
reklama
@zabila tak jak Sabina pisala. Tu sie nie da oszukac. Gdziekolwiek nie zawitasz to pwisza Twoj pesel i maja wszystko czarno na bialym. Wszelakie szantaze i wymuszenia tez nie sa mozliwe. Sa procedury i koniec kropka. Do tego weekend sie zaczal wiec podwojnie jestes w czarnej doopie... nie wiem jak u Sabiny, ale u mnie w miescie nawet nie ma prywatnego ginekologa. No a taki panstwowy to raz, ze nie przyjmie w weekend, dwa nie przyjmie ciezarnej. A ginekolog, ktorego ma szanse zobaczyc kobieta w ciazy jest tylko w tygidniu i tylko jesli polozna uzna, ze jest taka potrzeba. Wiec jedyne miejsce to wlasnie to do ktorego Sabina pojechala. I z ktorego ja odeslali. Brzmi nieprawdopodobnie, ale dokladnie tak jest...
 
@zabila tak jak Sabina pisala. Tu sie nie da oszukac. Gdziekolwiek nie zawitasz to pwisza Twoj pesel i maja wszystko czarno na bialym. Wszelakie szantaze i wymuszenia tez nie sa mozliwe. Sa procedury i koniec kropka. Do tego weekend sie zaczal wiec podwojnie jestes w czarnej doopie... nie wiem jak u Sabiny, ale u mnie w miescie nawet nie ma prywatnego ginekologa. No a taki panstwowy to raz, ze nie przyjmie w weekend, dwa nie przyjmie ciezarnej. A ginekolog, ktorego ma szanse zobaczyc kobieta w ciazy jest tylko w tygidniu i tylko jesli polozna uzna, ze jest taka potrzeba. Wiec jedyne miejsce to wlasnie to do ktorego Sabina pojechala. I z ktorego ja odeslali. Brzmi nieprawdopodobnie, ale dokladnie tak jest...
Ej to jak jest ty musisz się do któreś tygodnia zgłosić do położnej i ona wklepuje to w system tak? A jak zgłosisz się dopiero po 12 tc jak już uznaja że ciąża to ciąża to można tak? W sumie przecież możliwe żeby kobieta się nie skapnela o ciąży. Jak to wtedy funkcjonuje?
 
Niby przywyklam że tak się w niektórych krajach traktuje ciążę do 2 trymestru bo mieszkałam kilka lat za granicą ale ciągle mnie to bulwersuje. Z drugiej strony w tych krajach dopuszcza się też aborcję do końca 1 trymestru więc jakby jedno z drugim jest powiązane. Inne realia.

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak zrobisz test i wyjdzue pozytywny to umawiasz sie do poloznej. Najlepiej kolo 6tc. Wtedy jest tzw. Rozmowa zapiznawcza. Pyta o ostatni okres, kiedy test, dolegliwisci itp. Mowi co jesc pic robic a czego nie. Umawia kolejna wizyte na 11tc i wtedy zaklada Ci karte ciazy. Wypelniasz papiery z przebytymi chorobdmi operacjami poprednimi porodami. I umawia kolejna wizyte. Jesli jestes po 33 roku zycia to masz pappa z usg za darmo kolo 13tc. Ponizej mozesz za to zaplacic i tez Ci zrobia. A jesli nie to na ciaze masz jedno Usg -18-19tc. Jesli ciaza przebiega dobrze (wedlug poloznej) to gina mozesz przez cla ciaze nie zobaczyc.
Nie wiem co jest jesli do12 tc ciazy sie nie skapniesz, ze w niej jestes. Moje byly planowane wiec robilam testy szybko. Nie znam tez takich przypadkow. Kolezanka o ktirej jakis czas temu pisalam to okazalo sie ze jest 6 tc. Miala usg, ale tylko dlatego, ze jest po dwoch poronieniach.
 
Zrobione, próbuję nie zjeść przed powrotem męża... :oops:
Przyznam nieskromnie, że wyszły pyszne, część masy zjadłam nim zrobiłam kulki... :oops:
2d9b283877ea8345fa01c2ff4a90a567.jpg


0d1yrjjgtd95fou3.png
Bożeeee litości jestem uzależniona od rafaello :p daj przepis proszę :***
 
Jak zrobisz test i wyjdzue pozytywny to umawiasz sie do poloznej. Najlepiej kolo 6tc. Wtedy jest tzw. Rozmowa zapiznawcza. Pyta o ostatni okres, kiedy test, dolegliwisci itp. Mowi co jesc pic robic a czego nie. Umawia kolejna wizyte na 11tc i wtedy zaklada Ci karte ciazy. Wypelniasz papiery z przebytymi chorobdmi operacjami poprednimi porodami. I umawia kolejna wizyte. Jesli jestes po 33 roku zycia to masz pappa z usg za darmo kolo 13tc. Ponizej mozesz za to zaplacic i tez Ci zrobia. A jesli nie to na ciaze masz jedno Usg -18-19tc. Jesli ciaza przebiega dobrze (wedlug poloznej) to gina mozesz przez cla ciaze nie zobaczyc.
Nie wiem co jest jesli do12 tc ciazy sie nie skapniesz, ze w niej jestes. Moje byly planowane wiec robilam testy szybko. Nie znam tez takich przypadkow. Kolezanka o ktirej jakis czas temu pisalam to okazalo sie ze jest 6 tc. Miala usg, ale tylko dlatego, ze jest po dwoch poronieniach.
Ale to jest chore :O przecież kobieta może mieć chociażby ciążę pozamaciczną i co ma sobie umrzeć :( nie wspominając o tym że dzięki USG można wiele wad wykryć i leczyć je już w brzuchu mamy a jak ma się jedno USG na całą ciążę to przecież wszystko można przegapić :( Straszne ile kobiet na pewno musiało cierpieć niepotrzebnie przez takie podejście do sprawy :(
 
Wiele z Was pisalo by nie kupiwac za duzo ciuszkow 56 bo malych szybko wyrosnie. Dokladnie tak zrobilam bedac w pierwszej ciazy. Dodatkowo jestem wysoka wiec zalozylam, ze dziecko bedzue dlugie. Syn urodzil sie 3000g i 48cm. Z ubran 56 wypadal przez dekolt. To nie byla nawet kwestia estetyki. One po prostu byly masakrycznie za wielkie na niego. Z drugim dzieckiem juz bylam zaopatrzona w mniejsze ciuszki tez. Mialam tez sporo w rozmiarze 50 i naprawde to wykorzystalam. A na malucha i tak byly przyduze choc drugi syn byl grubszy 3640g i 49cm. Wiec nie ma reguly.
Co do wozkow to ja sciagalam z pl. Mam tako moonlight rockstar. I jestem zadowolona. Gondola naprawde duza. Spacerowaka wygodna - w pelni rozkladana - kubelkowe do mnie nie mowia. Pozniej juz tu w Szwecji, dokupilismy parasolke cybex -zeby miec do auta. I jest naprawde rewelacyjna. Stabilna. Jako nieluczna z parasolek daje sie prowadzic jedna reka. Przezyla kilka podrozy samolotem -gdzie wiadomo ze nimi rzucaja jak workiem z weglem.
 
Jak zrobisz test i wyjdzue pozytywny to umawiasz sie do poloznej. Najlepiej kolo 6tc. Wtedy jest tzw. Rozmowa zapiznawcza. Pyta o ostatni okres, kiedy test, dolegliwisci itp. Mowi co jesc pic robic a czego nie. Umawia kolejna wizyte na 11tc i wtedy zaklada Ci karte ciazy. Wypelniasz papiery z przebytymi chorobdmi operacjami poprednimi porodami. I umawia kolejna wizyte. Jesli jestes po 33 roku zycia to masz pappa z usg za darmo kolo 13tc. Ponizej mozesz za to zaplacic i tez Ci zrobia. A jesli nie to na ciaze masz jedno Usg -18-19tc. Jesli ciaza przebiega dobrze (wedlug poloznej) to gina mozesz przez cla ciaze nie zobaczyc.
Nie wiem co jest jesli do12 tc ciazy sie nie skapniesz, ze w niej jestes. Moje byly planowane wiec robilam testy szybko. Nie znam tez takich przypadkow. Kolezanka o ktirej jakis czas temu pisalam to okazalo sie ze jest 6 tc. Miala usg, ale tylko dlatego, ze jest po dwoch poronieniach.


O Matko a ja chodzę co dwa tygodnie i wiecznie mi mało :( co te kobiety mają powiedzieć które widzą swoją dzidzie raz przez całą ciążę. Nie no ja bym tam nieogarnela chyba by mnie musieli gdzieś na oddział psychiatryczny zamknąć bo z niewiedzy co u mojej dzidzi najzwyczajniej w świecie bym oszalała. Mega szacunek dla tych kobiet które tam prowadzą ciążę rodza i nie dostają na głowę na prawdę podziwiam
 
reklama
Ale to jest chore :O przecież kobieta może mieć chociażby ciążę pozamaciczną i co ma sobie umrzeć :( nie wspominając o tym że dzięki USG można wiele wad wykryć i leczyć je już w brzuchu mamy a jak ma się jedno USG na całą ciążę to przecież wszystko można przegapić :( Straszne ile kobiet na pewno musiało cierpieć niepotrzebnie przez takie podejście do sprawy :(


Też właśnie o tym pomyslalam przecież o różnych przypadkach się slyszy i wtedy co nie dość dla dziecka może być zagrożenie a i do samej matki :( nie no straszne :(
 
Do góry