reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Ja chyba czegoś nie czaję :D To to nie jest tak że ten jednorazowy tysiąc becikowego to dostaje każdy? Do tego też trzeba się zmieścić w jakiś dochodach? Czy mowa była o jakimś innym becikowym a nie o tym jednorazowym? :D
Tak byli 7 lat temu jak corke rodzilam. Okazuje sie, ze to zmienili i teraz nie mozna przekroczyc dochodu 1922zl.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
Co do 500 plus to moim zdaniem powinno byc dla kazdego dziecka. I dla rodzin gdzie choc jedn rodzic pracuje. Bo narobili sobie dzieci i zyja z kasy ze swiadczen
U mnie w rodzinie dziewczyna urodzila 5 dziecko. Chlop rzucil robote. Oplacala jej gmina mieszkanie a na 5 razem z kosiniakowym i rodzinnym dotawali przez rok 3800. Powinny byc jakies warunki spelniane a nie ....takim rodzinom daja a tym co pracuja staraja sie placa podatki sie nie nalezy. Ja mam na 2 ,nie mam rodzinnego i watpie zebym teraz zalapala sie na 500 na 1. I mimo ze nieraz mi zbraklo kasy nigdy nie ruszylam z konta pieniedzy dzieci. Odkladam to im. Ale niestety w tym roku bede musiala naruszyc te oszczednosci na ich obozy i euroweek.Ubolewam nad tym ale w tej sytuacji gdzie mamy tylko pensje D nie dalabym rady oplacic im tych wyjazdow. Chyba ze wczesniej przyjdzie kasa za pit to bedzie problem rowiazany. Nie bylo tych swiadczen i dawalismy rade ...dlatego teraz tez sie staram dac i ta kase odkladam dzieciakom.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj ma trudne nazwisko z polskimi znakami, a że ja rodziłam w De to nie było opcji, żeby chłopcy mieli jego nazwisko. Wykończyłabym się tłumacząc wszystkim w urzędach pisownię jego nazwiska. A poza tym moje jest ładniejsze [emoji6]

OK, rozumiem :) ale i tak szacun że przeważyły względy pragmatyczne a nie ego :D

Jak by nie było to tylko na papierze jesteś żoną ja tak żyje 4 lata i zmieniło się tylko nazwisko i to że razem się rozliczamy fajna sprawa z takim ślubem bo można szybko rozwód załatwić sobie my dlatego kościelnego nie chce nie wiemy jak się życie ułoży jeżeli do 40 wytrwamy razem to będzie koscielny A jak nie to poszłyśmy sobie innych połówek.....

3jgxskjo51j6485i.png

Hahahahhhahaha to jest życiowe podejście! :D
 
Mąż musiał skoczyć pi jakieś zakupy budowlane wiec się ciepło ubrałam wpakowałam do auta i zaszłam do pepco kupiłam spodenki czapeczke i skarpetki za dużo narazie nie kupuje bo musze przejrzeć najpierw rzeczy które były przygotowane dla pierwszej córeczki i tylko dokupie co potrzebne. takie drobiazgi a jak cieszą :)
 
Mąż musiał skoczyć pi jakieś zakupy budowlane wiec się ciepło ubrałam wpakowałam do auta i zaszłam do pepco kupiłam spodenki czapeczke i skarpetki za dużo narazie nie kupuje bo musze przejrzeć najpierw rzeczy które były przygotowane dla pierwszej córeczki i tylko dokupie co potrzebne. takie drobiazgi a jak cieszą :)
No ciesza[emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Mąż musiał skoczyć pi jakieś zakupy budowlane wiec się ciepło ubrałam wpakowałam do auta i zaszłam do pepco kupiłam spodenki czapeczke i skarpetki za dużo narazie nie kupuje bo musze przejrzeć najpierw rzeczy które były przygotowane dla pierwszej córeczki i tylko dokupie co potrzebne. takie drobiazgi a jak cieszą :)
A ja jeszcze nic nie kupiłam, jak narazie w ogóle nie czuję takiej potrzeby. Ale w poprzedniej ciąży miałam podobnie...

Napisane na SM-G318H w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do 500 + tak samo jak do świadczeń rodzinnych. Dochód wszystkich członków rodziny pomniejszony o składki dzielimy na ilość członków rodziny, ale to przy składaniu wniosku ma pierwsze dziecko - dochód nie może przekroczyć 800 zł na osobę w rodzinie.
A ja mam takie pytania jeżeli M ma 2100 na umowie A ja po urodzeniu dostaje przez rok zasiłek 1000 toten tysiąc się też liczy do dochodu czy liczymy ten dochód przed porodem?
Dziękuję :) Ale bierze się pod uwagę dochód po odliczeniu składek na ubezpieczenia?


3jgxskjo51j6485i.png
 
500 na pierwsze dostajesz wtedy gdy nie przekraczasz jakiejś kwoty... Ale to bardzo niska kwota... Nawet jako matka samotnie wychowujaca bym nie dostała a co dopiero z pensja faceta

f2w39n7303c24ozn.png
No u mnie jest szansa. Bo z k nie mamy ślubu, nigdzie nie muszę mówić że żyjemy razem. A nie pracuje, nie dostaje żadnej zapomogi. Więc 500+ raczej na pewno mi przysluguje
 
reklama
Do góry