reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki czytają :)

reklama
To może Dziewczyny przepiszecie tu te książki co na głównym wątku podalyscie
 
To może ja zacznę od fantasy, bo widziałam, że jest kilka dziewczyn co lubią, a ja duuuużo jej przerobiłam.
1. J.R.R. Tolkien. Ten człowiek wszczepił mi Hobbitem miłość do tego gatunku. Jego książki (wszystkie) są dla mnie jak Biblia gatunku. Jak nie czytałyście, to warto!!!
2. Wiedźmin Sapkowskiego. Czytam całą serię w cyklach co 3-4 lata i kocham niezmiennie.
3. Ziemiański - Achaja (3tomy), Pomnik Cesarzowej Achai (5 tomów), Virion (na razie 1 tom) - tu właściwie tak jak wyżej, przerabiam co kilka lat. :-)
4. Anne Rice- cały cykl Kronik Wampirów, cały cykl Godziny Czarownic
5. Anne Bischop - no laska ma dar nieprzeciętny. Mam i pożarłam jej 3 cykle - Czarne Kamienie (a przynajmniej ja ten cykl tak nazywam), Belladonna i kolejne części, cykl Inni. No każda z serii jest rewelacyjna.
6. Peter V. Brett cala seria Malowany Człowiek - mega!!!!
7. Trudi Canavan - Trylogia Wielkiego Maga - świetna! Kolejne już były trochę słabsze, ale też fajne.
8. Glen Cook - cala seria przygód Czarnej Kompanii, oraz tzw. metalowa seria o.Detektywie Garetcie. CZAD!!!
9. Terry Pratchett cały cykl Świata Dysku - są lepsze i gorsze części, ale po prostu trzeba je znać.
10. J.K Rowling cała seria o Harrym Potterze. Pomyślicie, że odbiło starej babie, ale serio je lubię!!!

To takie moje top 10 z fantastyki. :-)
 
To może ja zacznę od fantasy, bo widziałam, że jest kilka dziewczyn co lubią, a ja duuuużo jej przerobiłam.
1. J.R.R. Tolkien. Ten człowiek wszczepił mi Hobbitem miłość do tego gatunku. Jego książki (wszystkie) są dla mnie jak Biblia gatunku. Jak nie czytałyście, to warto!!!
2. Wiedźmin Sapkowskiego. Czytam całą serię w cyklach co 3-4 lata i kocham niezmiennie.
3. Ziemiański - Achaja (3tomy), Pomnik Cesarzowej Achai (5 tomów), Virion (na razie 1 tom) - tu właściwie tak jak wyżej, przerabiam co kilka lat. :-)
4. Anne Rice- cały cykl Kronik Wampirów, cały cykl Godziny Czarownic
5. Anne Bischop - no laska ma dar nieprzeciętny. Mam i pożarłam jej 3 cykle - Czarne Kamienie (a przynajmniej ja ten cykl tak nazywam), Belladonna i kolejne części, cykl Inni. No każda z serii jest rewelacyjna.
6. Peter V. Brett cala seria Malowany Człowiek - mega!!!!
7. Trudi Canavan - Trylogia Wielkiego Maga - świetna! Kolejne już były trochę słabsze, ale też fajne.
8. Glen Cook - cala seria przygód Czarnej Kompanii, oraz tzw. metalowa seria o.Detektywie Garetcie. CZAD!!!
9. Terry Pratchett cały cykl Świata Dysku - są lepsze i gorsze części, ale po prostu trzeba je znać.
10. J.K Rowling cała seria o Harrym Potterze. Pomyślicie, że odbiło starej babie, ale serio je lubię!!!

To takie moje top 10 z fantastyki. :-)
Świetna robota! Super wszystko opisałaś! Choc osobiście czekam na podobny opis czegos z innego gatunku, niestety fantasy to zupełnie nie mój świat. Lata temu czytałam tylko Hobbita, chyba mnie nie urzekł, może gdybym teraz do czegos zajrzała...;)
 
To i ja coś dorzucę [emoji39] ale czytam jak leci więc nie jest to gatunkowo ułożone.
S. Montifiore "Spotkamy się pod drzewem Ombu"
P. Simons "Dziewczyna na Times Square"; "Jedenaście minut"; "Jeździec miedziany"
K. Tatkowska "Szukając Tego"
Tess Geritssen i Alex Kava praktycznie wszystkie ich książki
M. Witkiewicz "Zamek z piasku"; " Po prostu bądź "; " Pierwsza na liście "; " Cześć co słychać "
B. Paris "Za zamkniętymi drzwiami"
P. Hawkins "Dziewczyna z pociągu"
Trylogia Millennium
Trylogia czarnego maga
D. Steel "Długa droga do domu"; " Jak grom z nieba";
J. Moyes "Zanim się pojawiłeś"
Gwiazd naszych wina
Monika Orłowska "Cisza pod sercem"
 
To może ja zacznę od fantasy, bo widziałam, że jest kilka dziewczyn co lubią, a ja duuuużo jej przerobiłam.
1. J.R.R. Tolkien. Ten człowiek wszczepił mi Hobbitem miłość do tego gatunku. Jego książki (wszystkie) są dla mnie jak Biblia gatunku. Jak nie czytałyście, to warto!!!
2. Wiedźmin Sapkowskiego. Czytam całą serię w cyklach co 3-4 lata i kocham niezmiennie.
3. Ziemiański - Achaja (3tomy), Pomnik Cesarzowej Achai (5 tomów), Virion (na razie 1 tom) - tu właściwie tak jak wyżej, przerabiam co kilka lat. :-)
4. Anne Rice- cały cykl Kronik Wampirów, cały cykl Godziny Czarownic
5. Anne Bischop - no laska ma dar nieprzeciętny. Mam i pożarłam jej 3 cykle - Czarne Kamienie (a przynajmniej ja ten cykl tak nazywam), Belladonna i kolejne części, cykl Inni. No każda z serii jest rewelacyjna.
6. Peter V. Brett cala seria Malowany Człowiek - mega!!!!
7. Trudi Canavan - Trylogia Wielkiego Maga - świetna! Kolejne już były trochę słabsze, ale też fajne.
8. Glen Cook - cala seria przygód Czarnej Kompanii, oraz tzw. metalowa seria o.Detektywie Garetcie. CZAD!!!
9. Terry Pratchett cały cykl Świata Dysku - są lepsze i gorsze części, ale po prostu trzeba je znać.
10. J.K Rowling cała seria o Harrym Potterze. Pomyślicie, że odbiło starej babie, ale serio je lubię!!!

To takie moje top 10 z fantastyki. :-)
Ja za fantastyką nie przepadam, a HP bardzo lubię, a jesteśmy chyba w tym samym wieku:biggrin2:
 
I ja się przyłączam :)
U mnie jeśli chodzi o fantasy to pochłonęłam wprost "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R. Martina :) i z fantasy to by było na tyle, przez "Władcę Pierścieni" niestety nie przebrnęłam, a robiłam dwa podejścia
 
A i jeszcze chciałbym wam polecić książki Magdaleny Majcher
"Matka mojej córki"
"Stan nie!błogosławiony"
I cykl wszystkie pory uczuć: jesień, zima, wiosna i lato. Książki bardzo życiowe. Dotykają tematu macierzyństwa, ciąży, depresji poporodowej itd
 
reklama
Świetna robota! Super wszystko opisałaś! Choc osobiście czekam na podobny opis czegos z innego gatunku, niestety fantasy to zupełnie nie mój świat. Lata temu czytałam tylko Hobbita, chyba mnie nie urzekł, może gdybym teraz do czegos zajrzała...;)
Jakie gatunki lubisz?
 
Do góry