reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

reklama
ja czekam jak się dowiem kim jest lokator, choć korci bardzo żeby choć neutralne rzeczy pokupować ;) póki co skromne skarpetki i mniej skromny mebel do pielęgnacji, trafiłam na olxie za śmieszną cenę mebelek z Ikei, i pod wpływem impulsu pojechaliśmy, oczywiście musiałam go złożyć na 2 dzień nie mogłam się powstrzymać :D
na dniach chcemy go postawić w sypialni. myślę że pierwsze z listy będą rzeczy do pielęgnacji (tetra, niektóre kosmetyki, przybornik na łóżeczko) i do karmienia... bo są neutralne, a większość z wyprawki zazwyczaj jest ukierunkowana na chłopca lub dziewczynkę.

laski to moja pierwsza ciąża, więc nie mam bladego pojęcia co i jak - jeśli macie jakieś rady za czym się rozglądać w jakiej kolejności, to śmiało piszcie :p
mogę podesłać moją listę która ukradłam z internetu, a potem zmodyfikowałam. niektóre rzeczy okazały się zbędne według mnie i tego co czytałam w artykułach, a inne wpadły do głowy :oops:

wanienka jak i sporo ciuszków będziemy mieli od męża siostry. ma parkę więc idealnie :D łóżeczko chcemy mieć swoje.
 

Załączniki

  • IMG_20180926_110034.jpg
    IMG_20180926_110034.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 505
  • IMG_20180926_105524.jpg
    IMG_20180926_105524.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 496
Ja narazie mam dwie pieluszki tetrowe i to wszystko. No, pomijając rzeczy po córce :)

Super ten mebel z przewijakiem z Ikei. Ja mialam przy córce stolik do przewijania i na wanienke z Ikei i bardzo sobie chwale. Sprzedalam wszystko i zapewne kupie identyczne. Z tym, ze tamten sami przemalowywalismy i oklejalismy. Pewnie zrobiny tak samo teraz.

Cóż mogę powiedzieć... My na pewno nie kupimy już wózka 3w1. Będę patrzec za wozkiem z gondolą i rozkladanym na płasko fotelikiem samochodowym, np. Cybex taki ma.
Wabienke z Ikei bardzo sobie chwalę, bo jest mała i poreczna, woec wygodnie nalac wody, przenieść i wylać wodę później.
Przescieradla na przewijak - na pewno kupię wiecej, bo miałam 2 i często musialam podkladac tetre lub flanele, a nie cierpiałam tego jak się przesuwa :)
Na początek doinwestuje w pajacyki 56 i 62, bo przez pierwsze 2 tygodnie chyba tylko w pajacykach córka się prezentowała, bo tak bylo mi najwygodniej :)
IMG_20180826_211432~2.jpg
IMG_20180826_211405~2.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180826_211432~2.jpg
    IMG_20180826_211432~2.jpg
    111,5 KB · Wyświetleń: 5 291
  • IMG_20180826_211405~2.jpg
    IMG_20180826_211405~2.jpg
    104,3 KB · Wyświetleń: 5 309
Ja narazie mam dwie pieluszki tetrowe i to wszystko. No, pomijając rzeczy po córce :)

Super ten mebel z przewijakiem z Ikei. Ja mialam przy córce stolik do przewijania i na wanienke z Ikei i bardzo sobie chwale. Sprzedalam wszystko i zapewne kupie identyczne. Z tym, ze tamten sami przemalowywalismy i oklejalismy. Pewnie zrobiny tak samo teraz.

Cóż mogę powiedzieć... My na pewno nie kupimy już wózka 3w1. Będę patrzec za wozkiem z gondolą i rozkladanym na płasko fotelikiem samochodowym, np. Cybex taki ma.
Wabienke z Ikei bardzo sobie chwalę, bo jest mała i poreczna, woec wygodnie nalac wody, przenieść i wylać wodę później.
Przescieradla na przewijak - na pewno kupię wiecej, bo miałam 2 i często musialam podkladac tetre lub flanele, a nie cierpiałam tego jak się przesuwa :)
Na początek doinwestuje w pajacyki 56 i 62, bo przez pierwsze 2 tygodnie chyba tylko w pajacykach córka się prezentowała, bo tak bylo mi najwygodniej :) Zobacz załącznik 901880Zobacz załącznik 901881

jakie piękne te pieluszki! skąd je masz :) ?
ja myślałam że te pokrowce nie są potrzebne, jednak koniec końców mamy 2 białe i szare.
jeśli mogę wiedzieć dlaczego odradzasz wózki 3w1? :)
 
ja czekam jak się dowiem kim jest lokator, choć korci bardzo żeby choć neutralne rzeczy pokupować ;) póki co skromne skarpetki i mniej skromny mebel do pielęgnacji, trafiłam na olxie za śmieszną cenę mebelek z Ikei, i pod wpływem impulsu pojechaliśmy, oczywiście musiałam go złożyć na 2 dzień nie mogłam się powstrzymać :D
na dniach chcemy go postawić w sypialni. myślę że pierwsze z listy będą rzeczy do pielęgnacji (tetra, niektóre kosmetyki, przybornik na łóżeczko) i do karmienia... bo są neutralne, a większość z wyprawki zazwyczaj jest ukierunkowana na chłopca lub dziewczynkę.

laski to moja pierwsza ciąża, więc nie mam bladego pojęcia co i jak - jeśli macie jakieś rady za czym się rozglądać w jakiej kolejności, to śmiało piszcie :p
mogę podesłać moją listę która ukradłam z internetu, a potem zmodyfikowałam. niektóre rzeczy okazały się zbędne według mnie i tego co czytałam w artykułach, a inne wpadły do głowy :oops:

wanienka jak i sporo ciuszków będziemy mieli od męża siostry. ma parkę więc idealnie :D łóżeczko chcemy mieć swoje.

Piekny ten mebelek :)
Jesli chodzi o kolejnosc kupowania rzeczy, to w sumie mialabym tylko dwie rady. Po pierwsze, nie wszystko na ostatnia chwile, zeby pod koniec nie bylo spiny :) Po drugie, jesli uznasz ze procz ciuszkow od szwagierki jeszcze cos chcesz dokupic to warto na wyprzedazach w zimie, ceny wtedy sa swietne, a tez juz bedziesz na 100% znala plec bo to juz bedzie po polowie ciazy. Chyba ze zdecydujesz sie kupic uzywane. Ja corce glownie uzywane kupowalam, dopiero potem jak sie urodzila i okazalo sie, ze konkretnie bodziakow brakuje to juz nowe sie kupowalo. Teraz bede glownie nowe kupowac, a uzywane to moze jak cos mi bardzo w oko wpadnie :)

Jesli chcesz kupic takie higieniczne rzeczy to na innym forum dziewczyny polecaly sprzedawce na allegro HubiWorld. Sprawdzilam pobieznie i faktycznie nie dosc, ze ceny super, to jeszcze sliczne ma rzeczy typu rozki, kocyki, reczniczki.

Ja narazie mam dwie pieluszki tetrowe i to wszystko. No, pomijając rzeczy po córce :)

Super ten mebel z przewijakiem z Ikei. Ja mialam przy córce stolik do przewijania i na wanienke z Ikei i bardzo sobie chwale. Sprzedalam wszystko i zapewne kupie identyczne. Z tym, ze tamten sami przemalowywalismy i oklejalismy. Pewnie zrobiny tak samo teraz.

Cóż mogę powiedzieć... My na pewno nie kupimy już wózka 3w1. Będę patrzec za wozkiem z gondolą i rozkladanym na płasko fotelikiem samochodowym, np. Cybex taki ma.
Wabienke z Ikei bardzo sobie chwalę, bo jest mała i poreczna, woec wygodnie nalac wody, przenieść i wylać wodę później.
Przescieradla na przewijak - na pewno kupię wiecej, bo miałam 2 i często musialam podkladac tetre lub flanele, a nie cierpiałam tego jak się przesuwa :)
Na początek doinwestuje w pajacyki 56 i 62, bo przez pierwsze 2 tygodnie chyba tylko w pajacykach córka się prezentowała, bo tak bylo mi najwygodniej :) Zobacz załącznik 901880Zobacz załącznik 901881

Zgadzam sie co do wozka 3 w 1. Mamy niby wozek po corce, stoi w garazu, ale i tak chce kupic nowy. Jeszcze nie wiem, ktory model. A co do przescieradel na przewijak, tez takich uzywalismy, frotte, i byly calkiem praktyczne, tylko mialy jedna wade- zamiast dokladnie przylegac, to ze tak powiem, srodkowa czesc "wisiala w powietrzu", boki tylko przylegaly. Masz moze na to jakis patent?
 
Mam w domu 3-miesięcznego brzdąca i to co moge podpowiedzieć to ja np uważam za zbędne:
pokrowce na przeiwjak (lepsze podkłady), zbyt wiele ciuszków, gruszka do nosa, szampon do włosów, puder, pieluchy flanelowe,
Przydatne to: pajace do spania (łatwo się je zakłada i zapina), Baphanten, pieluchy tetrowe, butelki, laktator.
Wózek jak już to 2 w 1 a osobno kupić fotelik do auta. Często te wózki 3 w 1 mają nietestowane foteliki i dlatego ja bym je odradzała.
 
Piekny ten mebelek :)
Jesli chodzi o kolejnosc kupowania rzeczy, to w sumie mialabym tylko dwie rady. Po pierwsze, nie wszystko na ostatnia chwile, zeby pod koniec nie bylo spiny :) Po drugie, jesli uznasz ze procz ciuszkow od szwagierki jeszcze cos chcesz dokupic to warto na wyprzedazach w zimie, ceny wtedy sa swietne, a tez juz bedziesz na 100% znala plec bo to juz bedzie po polowie ciazy. Chyba ze zdecydujesz sie kupic uzywane. Ja corce glownie uzywane kupowalam, dopiero potem jak sie urodzila i okazalo sie, ze konkretnie bodziakow brakuje to juz nowe sie kupowalo. Teraz bede glownie nowe kupowac, a uzywane to moze jak cos mi bardzo w oko wpadnie :)

Jesli chcesz kupic takie higieniczne rzeczy to na innym forum dziewczyny polecaly sprzedawce na allegro HubiWorld. Sprawdzilam pobieznie i faktycznie nie dosc, ze ceny super, to jeszcze sliczne ma rzeczy typu rozki, kocyki, reczniczki.



Zgadzam sie co do wozka 3 w 1. Mamy niby wozek po corce, stoi w garazu, ale i tak chce kupic nowy. Jeszcze nie wiem, ktory model. A co do przescieradel na przewijak, tez takich uzywalismy, frotte, i byly calkiem praktyczne, tylko mialy jedna wade- zamiast dokladnie przylegac, to ze tak powiem, srodkowa czesc "wisiala w powietrzu", boki tylko przylegaly. Masz moze na to jakis patent?

dziękuję za rady! :)
właśnie ja specjalnie zrobiłam listę (i przy każdej rzeczy sprawdzałam średnią cene, potem liczyłam ile pieniążków trzeba przeznaczyć średnio na każdą kategorię) i mam plan aby rozłożyć to jakoś rozsądnie w czasie.. aby mieć spokojna głowę, no i z miesiąca na miesiąc napewno to mniejsze dziurki w budżecie niż jakby wszystko na raz kupować. napewno na końcówkę tak 1,5 msca przed porodem kupimy wózek - bo po co ma zabierać miejsce, a napewno to będzie zakup który trzeba najbardziej przemyśleć, więc jest czas.
ciuszki napewno jakieś powybieramy, jednak nigdy w życiu nie odmówiła bym sobie przyjemności wlasnorecznycj zakupów dla kruszynki - no i wiadomo, każdy ma inny gust.. ja najchętniej już bym nakupowala jakiś uroczych bodziaków, pajacykow.. na wish (zamiennik aliexpress-kupowalam tam drobiazgi do ślubu mogę śmiało polecić, na Ali coś się nie odnajduję :D) są mega fajne rzeczy dla dziewczynek, te opaski, niechodki.. ❤️ napewno też będę się rozglądać na grupach sprzedażowych, koleżanka poleciła od siebie,że cudne rzeczy tam sprzedają używane.

dziękuję za namiar na allegro, napewno sprawdzę :)
 
dziękuję za rady! :)
właśnie ja specjalnie zrobiłam listę (i przy każdej rzeczy sprawdzałam średnią cene, potem liczyłam ile pieniążków trzeba przeznaczyć średnio na każdą kategorię) i mam plan aby rozłożyć to jakoś rozsądnie w czasie.. aby mieć spokojna głowę, no i z miesiąca na miesiąc napewno to mniejsze dziurki w budżecie niż jakby wszystko na raz kupować. napewno na końcówkę tak 1,5 msca przed porodem kupimy wózek - bo po co ma zabierać miejsce, a napewno to będzie zakup który trzeba najbardziej przemyśleć, więc jest czas.
ciuszki napewno jakieś powybieramy, jednak nigdy w życiu nie odmówiła bym sobie przyjemności wlasnorecznycj zakupów dla kruszynki - no i wiadomo, każdy ma inny gust.. ja najchętniej już bym nakupowala jakiś uroczych bodziaków, pajacykow.. na wish (zamiennik aliexpress-kupowalam tam drobiazgi do ślubu mogę śmiało polecić, na Ali coś się nie odnajduję :D) są mega fajne rzeczy dla dziewczynek, te opaski, niechodki.. [emoji173]️ napewno też będę się rozglądać na grupach sprzedażowych, koleżanka poleciła od siebie,że cudne rzeczy tam sprzedają używane.

dziękuję za namiar na allegro, napewno sprawdzę :)
Spoko :) allegro na te higieniczne cuda wianki polecam bo niebywala oszczędznosc kasy, i w sumie tez wygoda...

Mamuski, ma ktoras doświadczenia z Dada 1 dla noworodkow? Pamiętam ze mysmy kupowali Pampersa bardzo dlugo, a na Dade przeszlismy jak mloda miala z pol roczku dopiero, roznica w cenie w sumie jest duza bo tego schodzi ogrom, i teraz sie zaczelam orientowac do co tych Dady na maleńkie rozmiary. I byly opinie, ze nie trzymaja dobrze, ze sa za luzne i wszystko bokiem wylatuje. Uzywala ktoras i sie wypowie? Bede wdzięczna :)
 
Wózek 3w1 to wielka kaburyna, do tego spacerowka, z ktorej nigdy jie skorzystalismy, sprzedalam jak corka przestala w gondoli jezdzic.
Dla mbie przescieradla na przewijak byly super, te frotte wlasnie. Nie zkezdzaly, ani nie wisialy. Podklady jednorszowe uzywalam tylko w szpitalu dla Maluszka.
Tetre kupilam w textilmarket, ale tę pieluszke szaro-żółta widzialam ostatnio w pepco.
Gruszka do nosa - relikt przeszlosci. Myslalam, ze dzisiaj juz nikt tego nie uzywa. Za to kupowalismy fride i katarek. Odradzam elektryczny aspirator do noska. Nic nie daje.
Hubiworld - tam kupowalam wiekszosc rzeczy dla Córki :)
 
reklama
Pieluszki - do rozmiaru 3 uzywalismy pampers. Pozniej podeszly nam jedynie lupilu lidlowe. Dada szybko peczniala, te z rossmana jakies kiepskie. Do dzisiaj kupuje lidlowskie
 
Do góry