reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
My mamy niespelna dwuletniego synka i planujac te ciaze liczylismy na dzieci z niewielka roznica wieku, no i sie udalo nawet bardziej niz chcielismy ;) u mnie 2k2o wiec bylo niby najbezpieczniej, ale kiepsko ja znosilam. W 32tc poszlam do szpitala żeby na wszelki wypadek wziac sterydy na rozwoj plucek, a sie okazalo ze grozi porod przewczesny. Po lekach udalo sie dotrwac do 36tc+4, a termin mialam na jutro;) chlopcy juz ponad 3 tygodnie z nami na swiecie :)
Bede trzymac za Ciebie kciuki i mam nadzieje ze dasz znac po usg jak wyszlo. Czy to beda bliznieta, czy jedno, to szczęście ogromne i nawet przy 1k1o dasz rade :)
Bardzo dziękuję Wam za te wszystkie słowa otuchy :happy: Fajnie że tutaj trafiłam, mam nadzieję , że dzięki temu forum nie będę tak bardzo myślała o tym co się może zdarzyć złego a raczej o tym ile będzie szczęścia za te kilka miesięcy.Oczywiście dam znać po usg :)
 
@lolak to super, że dobrze z tym serduszkiem:tak: i gratulacje, fajnie, że dziewczynki.
Ja aktualnie jestem chora. Dzieci i męża wyleczyłam, a teraz mnie dopadło i jestem padnięta.
Jak twardnieje tzn że przygotowuje się do porodu, ale spokojnie jak to tylko pojedyncze to nic się nie stanie. Gorzej gdyby ciągle twardniał i puszczał to szyjka może się skracać...wtedy do gina, żeby coś dał na uspokojenie.
Dzięki, wczoraj byłam u swego lekarza. Wszystko w porządku. Dziewczyny przybierają na wadze. Mają już 900 i 1000 gr. Biorę magnez i kazał zwiększyć choć morfologia w normie. No i przytyłam już 11 kg.

Witam
Pod koniec wrzesnia dowiedziałam się, że zostane mamą 3 raz.Mam juz synka 10lat i córcie 7 lat. Nie mogłam się doczekać wizyty u lekarza i usg.Poszłam do Doktorki 26 września ( 4tc) ale jeszcze nie była w stanie nic zobaczyć , bo jak stwierdziła to za wcześnie.Umówiła mnie na 15 pazdziernika. Strasznie dłużyły mi się te dni.Od pierwszych dni ciąży też miałam wrażenie ( choć jeszcze nie wiedziałam, że w niej jestem),że wyglądam inaczej i też inaczej się czuje.To było o tyle dziwne , że we wcześniejszych ciążach nie przyponinam sobie czegoś podobnego. Nadszedł upragniony 15 pazdziernik i z bijącym sercem poszłam na wizyte.Pani Dr.długo się przyglądała i nic nie mówiła i byłam troche zaniepokojona.Po chwili powiedziała , że wprawdzie widzi jeden zarodek ale 2 serduszka i ze to chyba blizniaki jednojajowe i że jeden jest skryty za drugim Byłam w szoku bo w rodzinie zero blizniąt.Kazała zgłosić się za 7 dni do szpitala na dokładniejsze usg i konsultacje z innym lekarzem.Troche jestem zaniepokojona bo tak naprawde nie wiem na czym stoje i czego właściwie mam się spodziewać Czy któraś z was miała podobnie???

Gratuluje! Ja dowiedziałam się w 11 tc. A w 5 i 8 nie było nic widać.
 
Cześć dziewczyny :-) :) wszystko wskazuje na to, że ja również zostanę mamą bliźniąt :rolleyes2::rolleyes2: powiedzcie mi, jak lekarz stwierdza, że są bliźnięta jedno- czy dwujajowe? Bo podobno moje szkraby są dwuowodniowe i dwukosmówkowe, ale czy jedno- czy dwujajowe położna nie powiedziała... na razie nie znamy płci, bo za wcześnie... wg usg ciąża jest o tydzień wyżej niż wskazuje mój suwaczek i OM :happy:
No a poza tym stresuję się i powoli oswajam z tą nowiną :-p
 
Cześć dziewczyny :-) :) wszystko wskazuje na to, że ja również zostanę mamą bliźniąt :rolleyes2::rolleyes2: powiedzcie mi, jak lekarz stwierdza, że są bliźnięta jedno- czy dwujajowe? Bo podobno moje szkraby są dwuowodniowe i dwukosmówkowe, ale czy jedno- czy dwujajowe położna nie powiedziała... na razie nie znamy płci, bo za wcześnie... wg usg ciąża jest o tydzień wyżej niż wskazuje mój suwaczek i OM :happy:
No a poza tym stresuję się i powoli oswajam z tą nowiną :-p
U mnie też 2k2o czyli dwujajowe bliźniaki. A który masz tydzien ciąży?
 
2k2o nie zawsze są dwujajowe jest opcja że jedna komórka podzieli się na bardzo wczesny etapie i też jest 2k2o a dzieci jednojajowe Ale stwierdzić to można chyba tylko na podstawie badań genetycznych no chyba że ktoś miał monitoring cyklu.
 
2k2o nie zawsze są dwujajowe jest opcja że jedna komórka podzieli się na bardzo wczesny etapie i też jest 2k2o a dzieci jednojajowe Ale stwierdzić to można chyba tylko na podstawie badań genetycznych no chyba że ktoś miał monitoring cyklu.
Wlasnie tez o tym słyszałam [emoji4] narazie lekarz mowil że dwujajowe
 
U mnie też 2k2o czyli dwujajowe bliźniaki. A który masz tydzien ciąży?
Dziś jest 14+1 tc :-) czytałam, że jak jest parka, to na pewno dwujajowe, ale jak są 2 dziewczynki lub 2 chłopców, to dopiero po porodzie można określić... w sumie nie jest to jakieś strasznie ważne, najważniejsze by zdrowe były :-) ale ciekawa jestem...
Moja mama strasznie przeżywa i martwi się jak my damy radę... mieszkamy za granicą a więc daleko od bliskich, więc nie możemy liczyć na niczyją pomoc... no i mnie zaraża tym strachem :oo2::sorry:
 
reklama
Dziś jest 14+1 tc :-) czytałam, że jak jest parka, to na pewno dwujajowe, ale jak są 2 dziewczynki lub 2 chłopców, to dopiero po porodzie można określić... w sumie nie jest to jakieś strasznie ważne, najważniejsze by zdrowe były :-) ale ciekawa jestem...
Moja mama strasznie przeżywa i martwi się jak my damy radę... mieszkamy za granicą a więc daleko od bliskich, więc nie możemy liczyć na niczyją pomoc... no i mnie zaraża tym strachem :oo2::sorry:
Dokładnie to miałam pisać. Najważniejsze by dzieci zdrowe a to czy jedno czy dwujajowe mało istotne.
Co.do.twoich obaw to spokojnie dacie radę... To tylko tak trasznie wygląda. Ja nie mam żadnej babci czy cioci do pomocy i bez problemu daje radę sama 7dni w tygodniu. Wcześniej jak dzieci były malutkie chodziłam.do.pracy a maluchy były z tata i też dawał radę. Więc jak facet dał radę z 2 niemowlaków to i ty spokojnie ogarniesz [emoji4] [emoji4]
 
Do góry