reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Jest jakas metoda na okreslenie czy sa dwu czy jednojajowe mimo jednej plci, ale nie kazdy lekarz ja uznaje. Mi dziewczyny tutaj tlumaczyly tak:
Ja mam dwujajowe dziewczynki, w dwóch owodniach. Lekarz mi powiedział na początku ciąży, że są dwujajowe. Oceniał to po membranie pomiędzy płodami. Tłumaczył mi, że jeśli powłoka między nimi rozchodzi się na dole w taką lambdę to bliźnieta są dwujajowe.

Ja miałam robione USG genetyczne, w 20tc, i ściana między owodniami wyglądała podobnie do kropli deszczu spływającej po szybie, taki cieniutki i wijący się wężyk. Nie umiem tego inaczej opisać :)
A co do jajowości, to na tym forum się też dowiedziałam, od dziewczyn, że tak na prawdę, to tylko badania genetyczne są w stanie potwierdzić ten fakt, w przypadku kiedy z ciąży 2k2o urodzą się np., dwie dziewczynki (tak jak u mnie).

To jest zdjęcie po ktorym lekarz stwierdził, ze bliznieta sa dwujajowe. Zrobione w 13 tygodniu. Na dole widać te rozchodzaca sie powloke- taki trojkacik.
Mnie dopiero na usg 3trym lekarz powiedział ze chlopaki sa dwujajowi na 100% (bylam w innym gabinecie niz zawsze), poprzedni lekarze twierdzili ze nie da sie tego ocenic, ze dopiero po porodzie.
 
Kurcze ja już mam 2 dzieci więc jeszcze 2 to już będzie spora gromadka:rolleyes: ale to dobrze, zawsze marzyła mi sie spora rodzinka, ale nie przypuszczałam że dostane od losu być może blizniaki:) U mnie doktorka podejrzewa ciąże jednojajową ...mam tylko nadzieję że nie będzie to 1o1k:sad: bo cała ciąża pełna strachu o dzieci :unsure: A u Ciebie jaka to była?

Spokojnie masz juz starsze dzieci wiec napewno dasz rade ;)
Ja mam 3 latka,niespelna 2 latka i 7 tygodniowe blizniaki i sama ogarniam :D
Wczoraj nawet ciastka upieklam...:D znowu...:p

Dokładnie to miałam pisać. Najważniejsze by dzieci zdrowe a to czy jedno czy dwujajowe mało istotne.
Co.do.twoich obaw to spokojnie dacie radę... To tylko tak trasznie wygląda. Ja nie mam żadnej babci czy cioci do pomocy i bez problemu daje radę sama 7dni w tygodniu. Wcześniej jak dzieci były malutkie chodziłam.do.pracy a maluchy były z tata i też dawał radę. Więc jak facet dał radę z 2 niemowlaków to i ty spokojnie ogarniesz [emoji4] [emoji4]

Popieram... to jest kwestia organizacji...no i jeszcze szczescia zeby bezproblemowe maluchy sie trafily :p

A moje dziewczynki po pierwszych szczepieniach :) przybraly w 2,7 kg w ciagu 7 tyg. i waza 5200 g kazda :D
 
Spokojnie masz juz starsze dzieci wiec napewno dasz rade ;)
Ja mam 3 latka,niespelna 2 latka i 7 tygodniowe blizniaki i sama ogarniam :D
Wczoraj nawet ciastka upieklam...:D znowu...:p



Popieram... to jest kwestia organizacji...no i jeszcze szczescia zeby bezproblemowe maluchy sie trafily :p

A moje dziewczynki po pierwszych szczepieniach :) przybraly w 2,7 kg w ciagu 7 tyg. i waza 5200 g kazda :D
Ladne klocuszki juz z nich sa :) a Ty to taka matka polka, czworo malych dzieci, obiadki, ciasteczka i usmiechnieta od ucha do ucha :) bo po co komu sen albo odpoczynek :p
 
Hej dziewczyny
Jestem tu nowa i strasznie sie boje
Moze ktoras tak miala a mianowice jestem w 6+4 tc usg mialam w 5+1tc i wyszlo mi ze mam 2 pecherzyki ciazowe jeden mniejszy od drugiego. Dostalam duphaston i femibion1 . Boje sie ciazy blizniaczej bo mam juz dwoje dzieci w wieku 6 i 4 lat . Na sama mysl o blizniakach slabo mi i cala sie trzese . Gin powiedziala ze w 90%ten mniejszy moze zaniknac tylko pytanie po co dala mi duphaston .jestem zalamana
 
Ladne klocuszki juz z nich sa :) a Ty to taka matka polka, czworo malych dzieci, obiadki, ciasteczka i usmiechnieta od ucha do ucha :) bo po co komu sen albo odpoczynek :p

Troche tak :p w miare spie w nocy bo Basia sie budzi tylko raz kolo 5 a Asie ogarnia tata tez sie raz budzi ale wczesniej ;) a odpoczywac to chyba nie umiem juz... jak mam chwile to nerwowo mysle co jeszcze zrobic...8-)
 
reklama
Hej dziewczyny
Jestem tu nowa i strasznie sie boje
Moze ktoras tak miala a mianowice jestem w 6+4 tc usg mialam w 5+1tc i wyszlo mi ze mam 2 pecherzyki ciazowe jeden mniejszy od drugiego. Dostalam duphaston i femibion1 . Boje sie ciazy blizniaczej bo mam juz dwoje dzieci w wieku 6 i 4 lat . Na sama mysl o blizniakach slabo mi i cala sie trzese . Gin powiedziala ze w 90%ten mniejszy moze zaniknac tylko pytanie po co dala mi duphaston .jestem zalamana
 
Do góry