reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć.

W ogóle jakoś nie mam czasu na forum wejść. Z tabletu kiedyś podczytywałam, ale ostatnio w ogóle go nie ruszam.
Dzieciaczki grzeczne. Śpią i jedzą cały czas. Nie jest źle. Nocki były super fajne, bo budziliśmy ich o północy jak się sami kładliśmy i wtedy o 4.00 się budzili na drugie papu w nocy i później po 7.00. Ale jak zaczęliśmy ich kąpać później (kwestia logistyczna, bo jeszcze starsza córka łazienkę potrzebuje itd...) to skubańcy od dwóch nocy się budzili o 2.00... później o 5:30 i od tej 5:30 już nie spałam, bo zanim nakarmiłam i zasnęli (bo często 5 jak nie 15 razy smoka trzeba podać, albo się kręci - jak nie jeden, to drugi) to się robi 6:30 - 6:50 i starsza córka wstaje... więc już się nie kładę. I jestem wtedy wykończona. Dzisiaj więc młodzi się poszli kąpać już przed 18.00 (tak z karmieniem przypadło akurat), więc liczę, że wrócimy do schematu północ, 4.00 i 7.00...

Dwa tygodnie mają małe szkraby, a ja już zapomniałam co to ciąża. Chodzę po córkę pieszo do pkola (30 min w jedną stronę mamy). Wojtuś zaczął już przybierać. Wczoraj miał 2740 g, Anielka 2640 g. Chłopaka dokarmiam dalej - poza nocnymi pobudkami, bo nie mam siły pompować mleka laktatorem... Ostatnio lepiej pije chłopak i czasami za dużo nie mogę ściągnąć po kp, więc kilka razy dostał po 30 ml mm. Ale głównie kp wystarcza.


@lolak ooo! córeczki dwie! Super!! :)
Super ze sie tak dobrze czujesz. Naprawdę ladnie Wam spia, jak na samo kp. Zazdroszcze ;) ja dzisiejsza noc mialam co 30-45 minut pobudke. Ale za to poprzednia noc byla piękna i spali 5,5h, zjedli i spali kolejne 2,5. Czekam z utesknieniem az sie w miare wszystko wyreguluje :)
 
Bardzo dziękuję za miłe słowo.:) Liczę z całego serca że tak właśnie będzie...
U mnie ani u meza tez zadnych blizniat w rodzinie nie bylo, a tu masz babo placek na nas trafilo :p z poczatku czulam sie troche oszukana przez nature i przerazona jak to bedzie. Ale im wyzsza ciaza, tym bardziej sie przyzwyczajalam do mysli ze beda twinsy ;) pod koniec juz nie umialam sobie wyobrazić ze mogloby byc tylko jedno :)
 
U mnie ani u meza tez zadnych blizniat w rodzinie nie bylo, a tu masz babo placek na nas trafilo :p z poczatku czulam sie troche oszukana przez nature i przerazona jak to bedzie. Ale im wyzsza ciaza, tym bardziej sie przyzwyczajalam do mysli ze beda twinsy ;) pod koniec juz nie umialam sobie wyobrazić ze mogloby byc tylko jedno :)
Kurcze ja już mam 2 dzieci więc jeszcze 2 to już będzie spora gromadka:rolleyes: ale to dobrze, zawsze marzyła mi sie spora rodzinka, ale nie przypuszczałam że dostane od losu być może blizniaki:) U mnie doktorka podejrzewa ciąże jednojajową ...mam tylko nadzieję że nie będzie to 1o1k:sad: bo cała ciąża pełna strachu o dzieci :unsure: A u Ciebie jaka to była?
 
reklama
Kurcze ja już mam 2 dzieci więc jeszcze 2 to już będzie spora gromadka:rolleyes: ale to dobrze, zawsze marzyła mi sie spora rodzinka, ale nie przypuszczałam że dostane od losu być może blizniaki:) U mnie doktorka podejrzewa ciąże jednojajową ...mam tylko nadzieję że nie będzie to 1o1k:sad: bo cała ciąża pełna strachu o dzieci :unsure: A u Ciebie jaka to była?
My mamy niespelna dwuletniego synka i planujac te ciaze liczylismy na dzieci z niewielka roznica wieku, no i sie udalo nawet bardziej niz chcielismy ;) u mnie 2k2o wiec bylo niby najbezpieczniej, ale kiepsko ja znosilam. W 32tc poszlam do szpitala żeby na wszelki wypadek wziac sterydy na rozwoj plucek, a sie okazalo ze grozi porod przewczesny. Po lekach udalo sie dotrwac do 36tc+4, a termin mialam na jutro;) chlopcy juz ponad 3 tygodnie z nami na swiecie :)
Bede trzymac za Ciebie kciuki i mam nadzieje ze dasz znac po usg jak wyszlo. Czy to beda bliznieta, czy jedno, to szczęście ogromne i nawet przy 1k1o dasz rade :)
 
Do góry