reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Cześć dziewczynki.
Jak maluszki?
Ja już w aktualnej kampanii swoje wypracowałam i trochę luzuje :)
Maja katar okrutny. Wczoraj byliśmy u lekarza. Oprócz kataru odpukać nic się nie dzieje, ale dziewczyna rozdrażniona.
Dziś na 11 idę do fryzjera i nie wiem czy tylko podcisc końcówki cxy tak jak od początku chciałam ściąć krótko. Z jednej strony chce drastycznej zmiany, a z drugiej szkoda mi włosów bo w ciąży urosły jak na drożdżach i tak długich jeszcze chyba nigdy nie miałam.
Mnie też korci żeby ściąć włosy ale tak do ramion jak coś. W całkiem krótkich się nie widzę.
Zdrówka dla malutkiej ☺
 
reklama
Mnie też korci żeby ściąć włosy ale tak do ramion jak coś. W całkiem krótkich się nie widzę.
Zdrówka dla malutkiej [emoji5]

Ja tez bym tak do ramion chciała, podobają mi się takie fryzurki i wygoda przede wszystkim i jakaś zmiana. Ale u mnie to nie przejdzie, bo mam za gęste i mocne i miałabym fajne je po fryzjerze jakby ładnie wysuszyla, wymodelowala i użyła drogich kosmetyków, a po myciu w domu na szybko to bym miała jak Kopernik garnek na głowie napuszony xd
 
A u nas dziś tak [emoji42][emoji54][emoji57]
IMG_2687.JPG


Także po spacerze już.. bo trudno. Krzywda się nie stanie jeden dzień bez świeżego powietrza, ale zawsze to rozrywka jakaś. No nic dziś w domu „odsypianie”, zabawy, książki i film [emoji23] w marzeniach oczywiście te dwie ostatnie opcje
 

Załączniki

  • IMG_2687.JPG
    IMG_2687.JPG
    98,4 KB · Wyświetleń: 327
No moim zdaniem to jest właśnie taki odruch w tym wieku u dziecka, tak jak od urodzenia dziecko umie ssać i chwycić kciuk człowieka odruchowo tak odruchowo chwyta za palce mamy i chce „siadac”, ale każda już sama zdecyduje. Ja tez właśnie bym się bała, ale wszystko przed nami. Moja narazie lubi leżeć i niech tak zostanie [emoji5]

Hah ja po prostu biorę prysznic w 3 minuty i to dosłownie. Spłucze się woda, namydle całe ciało, spłucze to wszystko, wycieram się i gotowe. Szybki krem na twarz, zęby umyć i gotowe. A włosy to ja kiedyś myłam co 4 dni, a teraz po porodzie to nie dość, że mi jakoś specjalnie nie wypadają tak jak to wszyscy mówią, ze później jest to i wolniej się przetłuszczają i myje raz w tygodniu [emoji28][emoji28][emoji28] nie żebym była jakims brudaskiem, ale serio tak moje włosy się przyzwyczaiły i nawet nie są przetłuszczone po tych 6 dniach i w 7 myje [emoji16] w przyszłym roku chyba je pocieniuje żeby mieć „lżej” i mniej roboty przy nich chociaż jedyne co robię to myje szamponem, bo teraz nie ma czasu na maski odżywki itd.
To nieźle masz harmonogram rozegrany. Ja naczynia to myje jak młoda leży na łóżku wybudzi się i jest jeszcze zamulona i patrzy sobie wszędzie to wtedy szybko ogarniam co trzeba [emoji16]
Z tymi włosami to poczekaj. One w okolicach 3 miesiąca wypadają :) ja też się cieszyłam że nic się nie dzieje a od kilku dni pasowałoby nosić czepek bo wszędzie są włosy..a urodziłam chyba jakieś 2 tyg przed tobą [emoji39]
 
Bo sie unosi/dzwiga sama nawet.. a gdy daje jej palce ,chwyta je i tylko przesuwam do gory ,a ona sama siada.. i jak ma lezec ajest cos ciekawego to sie drze.. a gdy siedzi jest spokoj
O kurcze to nie za szybko na takie ćwiczenia? Tzn każde dziecko różnie się rozwija i mama widzi sama jakie to tempo. Jedno dziecko zacznie siedzieć późno drugie bardzo szybko. Córka mojej znajomej zaczęła chodzić jak miała 7 mcy a niektóre dzieci dopiero wtedy same siedzą. Moja Natalka miała 5 mcy jak zaczęła siedzieć. Ja małemu jeszcze nie daję palców żeby się dźwigał.
 
O kurcze to nie za szybko na takie ćwiczenia? Tzn każde dziecko różnie się rozwija i mama widzi sama jakie to tempo. Jedno dziecko zacznie siedzieć późno drugie bardzo szybko. Córka mojej znajomej zaczęła chodzić jak miała 7 mcy a niektóre dzieci dopiero wtedy same siedzą. Moja Natalka miała 5 mcy jak zaczęła siedzieć. Ja małemu jeszcze nie daję palców żeby się dźwigał.
Tak jak mowisz ,dzieci roznie sie rozwijaja ;) moja mala uwielbia te cwiczenia za tydz konczy 3 miesiac i zaczyna 4 ;)
 
Chodzi ci o takie podciąganie jak lekarze sprawdzają czy dziecko główkę unosi ?
Mój klatkę piersiową dźwiga ale glowy jeszcze nie podnosi . Ja mu nie podaje tak w domu rąk bo boje się że uszkodzę mu kręgi szyjne Dokładnie [emoji16] ja gdybym była na miejscu Klaudi tzn sama w domu to w większości dni chodziłabym brudna . Wycierałabym się mokrymi chusteczkami [emoji16] a gdzie tu mowa o kąpieli. Ja jak jestem sama w domu to głowę myje o godzinie 4, jak mój syn ma jeszcze nockę. Wtedy też myje naczynia, robię pranie [emoji16] raz zdarzyło mi się o 3 w nocy prac ręcznie [emoji16]
Ja od poniedziałku do piątku jestem sama z dwójką maluchów i w nocy to ja śpię z przerwą na karmienie a wszystkie prace domowe ogarniam w dzień. Myję się koło 21 jak dzieci śpią. Ale mój synuś jest grzeczny , ładnie zasypia i w dzień ja przy nim wszystko zrobię. A wiem że różne są dzieci i jedno położone będzie leżeć grzecznie jak mój a drugie będzie się darło ☺
 
reklama
Doktorka sama nie wie. Dziwnie to wygląda. Jak by coś jej się wbiło (ale przy dotyku nie boli jej bo nie płacze więc wątpię) albo ja coś ugryzlo.. może te biedronki.. (ale od tygodnia ich nie wiedzę) do około trochę czerwone i lekko napuchnięte. Dała maść , jeśli coś jest wbite to pomału wyjdzie i odkazi, jeśli do tygodnia coś się będzie z tym działo lub nie zejdzie to mam skierowanie do chirurga.
Zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda
 
Do góry