reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Podaj jeszcze jednostki.
Sam niski Papp-A może wskazać na większe ryzyko trisomi. Ale wynik interpretuje się razem z usg (przezierność karku, widoczna kość nosowa, ocena anatomii itp.), więc usg może skorygować ten wynik
Jednostek nie ma niestety. Napisane jest, że może mieć wpływ na wzrost dziecka. Ostatnio byliśmy mierzeni i wszystko było cacy ale to dopiero 16 tydz.
Mam kolejny powód do zmartwień...
 
Ktoś coś wie co u Gosi i jej córeczki słychać? Martwię się bo taka cisza.
Motylku wczoraj zapadła decyzja że Oliwcię przewożą do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy. Została ochrzczona i otrzymała imię Oliwia Maria. Gosia wczoraj opuściła szpital by zorganizować pobyt w Wawie. W Centrum będzie dalsze diagnozowanie malutkiej. Dzisiaj powinny być już na miejscu. ❤️❤️❤️❤️
 
Motylku wczoraj zapadła decyzja że Oliwcię przewożą do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy. Została ochrzczona i otrzymała imię Oliwia Maria. Gosia wczoraj opuściła szpital by zorganizować pobyt w Wawie. W Centrum będzie dalsze diagnozowanie malutkiej. Dzisiaj powinny być już na miejscu. [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Kurcze. Też jechalysmy taka karetka z malutka. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze się rozwijało nadal i że będzie Oliwka miała super opiekę w CZD.
Trzymamy kciuki dziewczyny!
 
Motylku wczoraj zapadła decyzja że Oliwcię przewożą do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy. Została ochrzczona i otrzymała imię Oliwia Maria. Gosia wczoraj opuściła szpital by zorganizować pobyt w Wawie. W Centrum będzie dalsze diagnozowanie malutkiej. Dzisiaj powinny być już na miejscu. ❤️❤️❤️❤️
O matko liczę że wszystko dobrze się zakończy. Zdaję sobie sprawę że Oliwka musi spędzić trochę czasu w szpitalu oby ominęły ją problemy zdrowotne.
Ustalili może dlatego ten poród tak wcześnie nastąpił?
 
Sol ale to 0.4 to jakie jednostki? Przeliczone na Mom?
U mnie 1.750 IU/l co przeliczono mi na 0.483 MoM i według genetyk jest to na dolnej granicy normy. Pewnie odnoszą to do wolnej bety która mi wyszła 65.8 IU/l czyli 1.68 MoM. stosunek bety i pappy jest ważniejszy niż bezwzględne wartości. Mi przy takiej biochemii, USG i wieku ryzyko trisomi 21 wyszło 1:500 (ale ja startowałam od podstawowego ryzyka 1:99).
To chyba te same jednostki. Nawet nie wiem jaki jest mój wynik bo tutaj tylko podali, że poniżej normy-ale mi na nerwy działają. A Ty motylku robiłaś nifty chyba jeszcze?
 
Tak z krwi, usg, testu karku wyszło wszystko ok tylko teraz mi to doslali pisząc, że nadal ryzyko trisomii jest niskie i że ten wynik na oryginalne rezultaty nie ma wpływu.
Wygląda na to że pappa wyszła u ciebie podobnie jak u mnie. Mi genetyk powiedziała że może mieć to wpływ na funkcjonowanie łożyska, cukrzycę ciążową i iine tego typu historie. Ja z tego wszystkiego zrobiłam test DNA płodu bo pomimo tego że ryzyko nie kwalifikowało na amiopunkcje to jednak uważałam że jakieś tam jest.
 
reklama
Wygląda na to że pappa wyszła u ciebie podobnie jak u mnie. Mi genetyk powiedziała że może mieć to wpływ na funkcjonowanie łożyska, cukrzycę ciążową i iine tego typu historie. Ja z tego wszystkiego zrobiłam test DNA płodu bo pomimo tego że ryzyko nie kwalifikowało na amiopunkcje to jednak uważałam że jakieś tam jest.
No właśnie chyba o to chodzi z tego co internet przeszperalam.
Ja piernicze teraz niech mi dojdzie problem z lozyskiem do tego wszystkiego to normalnie pójdzie się złamać na maxa..
A tak myślałam, że może uda mi się na przekór wszystkiemu donosic ta ciąże...
 
Do góry